REKLAMAA1 DaGRASSO  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2020, 12:19 komentarzy 7

  (SK)

  Ursynów dorobił się kolejnego muralu. Na budynku podstawówki przy Kopcińskiego pojawiły się żaglowce, pingwiny i niebo pełne gwiazd. To mural z przesłaniem!

  Społeczność Szkoły Podstawoej nr 343 nawiązała współpracę z artystkami z Akademii Sztuk Pięknych - Weroniką Jonak, Agnieszką Cioch i Małgorzatą Bocian. Autorki stworzyły już jeden projekt w szkole podczas wakacji. Na jednym z budynków namalowano niebo wypełnione gwiazdami. A dziś widać już kolejny mural ich autorstwa.

  - Mural opowiada historię wyprawy polarnej sir Ernesta Shackletona, który chciał przejść z jednego końca bieguna południowego na drugi. To mu się co prawda nie udało, ale osiągnął znacznie więcej, niż gdyby się to udało. Uratował załogę żaglowca, którym utknął na krze lodowej. Kilkumetrową łodzią ratunową w osiem dni przepłynął przez sztormowy ocean i uratował załogę - opowiada Weronika Jonak.

  To przywołanie historii z 1914 roku, która uczy i pokazuje, że człowiek może poradzić sobie w nawet najbardziej niesprzyjajacych warunkach.

  Mural przestawia żaglowiec Shackletona uwięziony przez lód, są też pingwiny spoglądające w stronę gwiazd. Obok druga część historii - heroiczna wyprawa łodzią na wzburzonych falach oceanu.

  Przez trudy do gwiazd

  Taki mural pojawił się na szkole przy Kopcińskiego nieprzypadkowo. Lejtmotivem wszystkich realizacji jest maksyma "Per aspera ad astra" - "Przez trudy do gwiazd", który ma inspirować uczniów.

  - Jest ona brutalna, ale i prawdziwa. Jest pretekstem do opowiedzenia wielu historii, które mogą być bardzo inspirujące. Nawet gdy nie wyjdzie nam to, co chcemy, to osiągniemy sukces na innych polach - mówi Weronika Jonak.

  Jest plan na kolejne murale w podstawówce przy Kopcińskiego. Jeśli pogoda pozwoli, autorki ruszą z malowaniem w następnych miesiącach.

  Artystki ukończyły pracownię malarstwa ściennego na warszawskiej ASP. Na Ursynowie ich prace były już wystawiane w słynnej Galerii Działań na Imielinie. Pomagały też przy tworzeniu kolorowego muralu w przejściu w bramie do galerii - jednego z pierwszych takich dzieł w naszej dzielnicy.

  ZOBACZ NAJNOWSZY MURAL NA URSYNOWIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Maciek 7 miesiąc temuocena: 75% 

   Bardzo ciekawy projekt. Też podjadę zobaczyć. A są gdzieś zdjęcia tego drugiego muralu z gwiazdami? Brawo dla społeczności tej szkoły!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uśmiechnij się 6 miesiąc temuocena: 67% 

   Hej. Rumurak - zapytam, a ile Ty dołożyłeś (-łaś) do tego muralu z własnej kieszeni ? Słyszałeś (-ałaś) o czymś takim jak dobre serce i wolontariat. Więc w przypadku współpracy z ASP mamy właśnie takie rozwiązanie. Zgred z Ciebie Rumburak!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Yans 5 miesiąc temuocena: 64% 

   Brawo, dzięki tym muralom nasza dzielnica nabiera charakteru i optymizmu!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tess 4 miesiąc temuocena: 33% 

   Powiedziałbym, że nabiera cech slumsu, kiczu i brzydoty.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 3 miesiąc temuocena: 30% 

   Ile jeszcze mamy kasy do wywalenia w błoto? Śmieją się już z tych tandetnych bazgrołów w całej Warszawie!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tess 2 miesiąc temuocena: 36% 

   Na układy nie ma rady. To nasze, przez nas wykonane. I to nie jest nasze ostatnie słowo. Niestety.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krozn 1 miesiąc temuocena: 72% 

   Szanowne Panie, drogie Dziewczyny - super !!! Mieszkam co prawda na Ursynowie dopiero 13 lat, ale bardzo się cieszę, że MOJA (bo tak już to odczuwam) dzielnica nabiera charakteru i pozwala zaczepić oko na ciekawych realizacjach artystycznych. Mieszkam koło misia na Natolinie (mural "Niedźwiedź i motyl") i WSZYSCY znajomi twierdzą, że wywołuje on uśmiech na ich twarzach jak do mnie przyjeżdżają oraz nigdy nie zapominają drogi w moje progi. SUPER! Wracając dziś z pracy do domu nadłożę drogi by obejrzeć kolejny mural nadający charakteru naszej Dzielnicy. Pozdrawiam - Krzysiek R.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3535 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020