Niesamowite zwycięstwo i awans w tabeli. KS Metro coraz bliżej gry w play-offach!

10:24, 18.01.2022 Kamil Witek
Skomentuj Anna Klepaczko/LUMIKA /KS Metro Warszawa Anna Klepaczko/LUMIKA /KS Metro Warszawa

KS Metro może powoli wykreślać ze swojego słownika słowo “przegrana”. Podczas ostatniego starcia z IŁ Capital VC Stare Babice na wyjeździe siatkarze z Ursynowa po raz kolejny byli nie do zatrzymania. Dzięki temu są coraz bliżej awansu do I ligi.

Ursynowscy siatkarze zdążyli już przyzwyczaić kibiców do swoich sobotnich zwycięstw. Nie inaczej było w ostatni weekend. KS Metro Warszawa pokonało na wyjeździe ekipę IŁ Capital VC Stare Babice i dopisało do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Podopieczni Marcina Lubiejewskiego mecz rozpoczęli z przytupem. Już w pierwszym secie pokazali, że do Starych Babic przyjechali po siódmą wygraną z rzędu. Rywale musieli uznać wyższość “Metrowców” i przegrali seta 25:17.

W drugim już nie było tak łatwo. Drużyna ze Starych Babic chciała pokazać, że ma coś jeszcze do powiedzenia. Od razu wyrobiła sobie sporą przewagę nad siatkarzami z Ursynowa. Dopiero przy wyniku 7:2 ursynowianie zaczęli odrabiać stratę. Od wyniku 12:12 obie ekipy szły już łeb w łeb. Ostatecznie set musiał zostać rozegrany na przewagi. “Metrowcy” jednak nie odpuścili i z wynikiem 30:28 wyrwali zwycięstwo.

Drzwi do I ligi uchylone!

Do pełni szczęścia pozostał jeszcze jeden set. Tutaj siatkarze ze Starych Babic polegli już całkowicie. Ekipa z Ursynowa niemal przez cały czas utrzymywała pięciopunktową przewagę. Później już całkowicie odjechała rywalom. Set zakończył się wynikiem 25:14.

Wygrana Metra okazała się kluczowa w walce o awans do gry w play-offach. Tego samego dnia swoją drugą porażkę z rzędu zaliczyła do tej pory druga w tabeli grupy 2 drużyna Arki Tempo Chełm. Dzięki temu “Metrowcom” z dwoma punktami przewagi udało się wskoczyć na jej miejsce - jedno z dwóch premiowanych. Do pierwszej w tabeli drużyny BAS Białystok brakuje im 5 punktów.

Jeśli siatkarze z Ursynowa chcą myśleć o awansie do I ligi, nie mogą sobie pozwolić teraz na błędy. Do końca rundy zasadniczej zostało 8 spotkań. Najbliższe odbędzie się nietypowo już w piątek, 21 stycznia o godz. 19:30 w hali UCSiR przy Dereniowej 48. W meczu o aż 6 punktów “Metrowcy” zawalczą z drużyną UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. Sportowe emocje gwarantowane!