REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Andrzej Markiewicz/Teatr Słuchaj Uchem)

  Co robić gdy wkoło chłodno i coraz ciemniej? Dobrym pomysłem może być zabawa z przyjaciółmi przy muzyce. W niedzielę w Domu Sztuki pierwszy z edukacyjnych koncertów dla dzieci!

  Muzyka łagodzi obyczaje - to przysłowie zna chyba każdy. W przypadku dzieci muzyka to okazja do zabawy i spożytkowania nadmiaru energii. Doskonałą okazją do tego będą pierwsze zajęcia z edukacji muzycznej fundowane przez dzielnicę.

  W niedzielę w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14 wystąpi teatrzyk muzyczny "Słuchaj Uchem". 

  - Będzie to kontynuacja realizowanego od 2001 roku w Domu Sztuki projektu, służącego edukacji muzycznej dzieci. Tym razem do opracowania programu oraz doboru wykonawców została zaproszona Katarzyna Żytomirska – etnolog z pasjami muzycznymi i aktorskimi oraz z wielkim doświadczeniem w pracy z dziećmi - zapowiada dzielnica.

  Dzieci obejrzą i będą uczestniczyć, bo aktorzy włączają je do zabawy, koncert "Zabawy z Krainy Kusego Janka". Tytułowy Janek to niesforny chłopiec ze starodawnej piosenki. Młodzi widzowie dowiedzą się, jak kiedyś w Polsce bawiły się dzieci.

  - Zapraszamy do świata dawnych tańców, zabaw zręcznościowych, przypomnimy też dawne wesołe tradycje przebierańców zapustnych, „bachusów”. Najpierw zaprosimy na bajkę o Kusym Janku, a potem podzielimy się z wami dawnymi tańcami, zabawami, przygotujemy przebrania, zrobimy pamiątkowe zdjęcia, by wreszcie ruszyć do zabawy! - zapowiadają aktorzy teatru "Słuchaj Uchem". Warto wziąć ze sobą wygodne buty oraz picie i przekąski, bo dzieci czeka intensywne popołudnie.

  W koncercie wystąpią artyści Teatru Słuchaj Uchem: Kaja Prusinowska - śpiewaczka, kompozytorka, malarka, pedagog i badaczka folkloru dziecięcego; Jan Prusinowski - skrzypek, kompozytor, twórca projektów związanych z polską muzyką tradycyjną oraz Piotr Piszczatowski - z wykształcenia socjolog, parający się muzyką (głównie etniczną) oraz aktorstwem i śpiewem, grający na akordeonie i instrumentach perkusyjnych.

  Koncert w niedzielę, 26 stycznia o godz. 16:00 w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14. Wstęp jest wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4266 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021