REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2020, 07:36 komentarzy 19

  (AŁ)

  Kończy się budowa budynku "Rosoła Park" obok parku Polskich Wynalazców. Wbrew początkowym zapowiedziom nie będzie w nim mieszkań, a jedynie lokale usługowo-handlowe. Zgodziła się na to dzielnica, akceptując projekt zamienny przedstawiony przez dewelopera. 

  Pierwsze prace obok apartamentowców przy Rosoła 61 warszawska firma Decoma rozpoczęła w lipcu ubiegłego roku. Inwestycja od początku wzbudzała niepokój wśród okolicznych mieszkańców. Obawy dotyczyły przede wszystkim ingerencji w zielony teren tzw. psiej górki, będącej miejscem rekreacji nie tylko dla właścicieli czworonogów.

  Deweloper, właściciel działki, budował jednak zgodnie z prawem, na podstawie wydanego przez dzielnicę w 2018 roku pozwolenia na budowę. Dopuszczało ono w tym miejscu postawienie budynku mieszkalnego. Decoma informowała, że w bloku znajdzie się osiem mieszkań od 60 do 220 metrów kwadratowych, niektóre dwupoziomowe z tarasami nawet powyżej 200 m. kw. Będzie też 19 lokali usługowo-biurowych o powierzchni od 29 do 97 m. kw.

  Nowa spółka, nowy projekt

  Budynek miał mieć cztery kondygnacje oraz garaż podziemny. Jak miało to wyglądać, do dziś można obejrzeć na wizualizacjach przedstawianych przez Decomę (zdjęcie poniżej). W międzyczasie wszystko się jednak zmieniło. Powstał budynek zupełnie inny niż zapowiadany.

  powyżej: wizualizacja kontra rzeczywistość

  - Okropnie brzydki jest ten budynek, nie pasuje do otoczenia. Kolor jest zły i wygląda jak szkoła. Oczekiwałem czegoś nowocześniejszego, w stylu eco, a nie klocka jak z lat 90-tych - irytuje się pan Witold, mieszkaniec okolicy.

  Zmienił się nie tylko wygląd budynku, który dziś w żaden sposób nie przypomina tego z wizualizacji, ale też jego przeznaczenie. Nie będzie w nim mieszkań, ani biur. Jak to możliwe?

  Pierwsze pozwolenie na budowę budynku mieszkalno-usługowego z 2018 zostało wydane firmie Decoma. W październiku 2019 r. przeniesione zostało ono na rzecz nowego inwestora, czyli spółki komandytoweh "Rosoła Park", należącej do tej samej gupy deweloperskiej. Ostatecznie w lutym tego roku spółka ta przedstawiła projekt zamienny przewidujący w budynku jedynie usługi rekreacyjno-sportowe oraz handel, na który pozwala miejscowy plan zagospodarowania z 2002 roku.

  - Zdecydowaliśmy postawić budynek czysto komercyjny, a zatem nie będzie w nim mieszkań. Uzyskaliśmy projekt zamienny, którego ostateczną realizację przewidujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na wszystkich trzech kondygnacjach będzie możliwa działalność rekreacyjno-sportowa, natomiast lokale handlowe usytuowane będą tylko na parterze. Za wcześnie mówić o jakim charakterze - informuje Jerzy Frenkiel, prezes firmy Decoma. 

  "Tylko nie fast food"

  Dla mieszkańców, nie tylko pobliskich bloków, ale też wielu spacerowiczów właśnie charakter działalności ma kluczowe znaczenie.

  - Dopuszczam jedynie kawiarenkę, piekarnię, cukiernię. Tego akurat w pobliżu brakuje. Miło byłoby napić się gorącej herbaty zimą po sankach, czy latem zjeść lody. Ale jak zrobią tu fast food, to będzie źle. Nie wyobrażam sobie tego - mówi pani Urszula. 

  Informacja, że w budynku nie będzie mieszkań również jest powodem do niepokoju. -To może oznaczać otwarcie jakiejś uciążliwej dla mieszkańców działalności. Może dyskoteki, bo to przecież jedyna gimnastyka dla wielu młodych - zastanawia się pan Rafał.

  Deweloper szuka najemców na pomieszczenia usługowo-handlowe w swoim budynku. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy nie ma planów otwarcia w tym miejscu lokalu z fast foodem.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 108

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 16
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 30
   WKURZONY
  • 30
   BRAK SŁÓW

  19Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~S Kate 19 10 miesięcy temu

   Rzeczywiście architektura mizerna i te kolorowe szkaczki dookoła okien nic tu nie pomogą... od początku tej budowy zastanawiałam się gdzie niby ma byc ta czesc mieszkaniowa? W ogóle się na nią nie zapowiadało.... obstawiam Biedre albo Lidla, lub kompletną rzeźbę z częstą rotacją w stylu galerii handlowych starego typu.... chyba ze moze jakies knajpowisko tam zrobią? Fajnie by bylo tam przy parku kawy się móc napić, posiedzieć....

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~an55 18 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Dziwne tam handel i usługi hmm...chyba,że budowane pod lidla lub biedronkę. Spodziewałabym się, że podbudowanie mieszkaniówki połączonej z lokalami da dużo więcej korzyści ... przecież tam się nic nie dzieje w tej okolicy...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 17 11 miesięcy temuocena: 100% 

   wyglądem i kubaturą przypomina żłobek-moloch przy Kazury, który wciśnięto między bloki...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 16 11 miesięcy temuocena: 83% 

   pomijając przeznaczenie budynku - skoro zgodnie z chorym prawem inwestor może je dowolnie zmieniać - to, to gówno co tam wybudowano, to jest wizja chorego architekta, który usiłował stworzyć coś z zerowego budżetu klienta. Takiego gówna z lat 80-tych na Ursynowie to dawno nie było. Bieda budynek a'la bloki mieszkalne na Moczydle z ubiegłego wieku. Syf podniesiony do maksimum. Rozumiem inwestora, który chce sprzedać gówno z maksymalnym zyskiem, ale architekt, który się pod tym podpisał powinien się powiesić na suchej gałęzi. Chyba, że tak ma właśnie wyglądać nowa prawacka polska promowana przez żoliborskiego kacyka razem z pruszkowskim wodzusiem odpowiedzialnym za coroczny marsz faszystów. Syf! A ty Kempa przegiąłeś pałę na maksa. Wsadź sobie to coś w największy otwór jaki posiadasz. Trzaskowski, jesteś gdzieś jeszcze?? Czy już olałeś Warszawę na maksa? Ludzie mają Cię powoli dość, zaczynasz przypominać kompetencjami Lecha Kaczyńskiego. Gratulacje Rafał, lamo jedna, niekompetentna.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 15 11 miesięcy temuocena: 41% 

   Nie, nie może dowolnie zmieniać. To jest częściowo teren usług i częściowo teren zabudowy mieszkaniowo-usługowej, a więc takie zmiany dopuszcza mpzp. A reszty inwektyw zupełnie nie rozumiem.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 14 11 miesięcy temuocena: 75% 

   rozumiem Boom, że nie rozumiesz. Bo reszta "inwektyw" wybiega w przyszłość, z ty komentujesz wydarzenia bieżące. Bo moje pierwsza tyrrada pod adresem kempy i trzaska. długo się na nią zbierałem. wiem, że Tobie to jeszcze nie w smak, jeszcze się wahasz. Spoko. Dojrzewaj we własnym tempie, ale potem powiedz: jako, miałeś rację. Buźka stary przyjacielu, adwersarzu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 13 11 miesięcy temuocena: 25% 

   Ale to jest wątek o architekturze.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 12 11 miesięcy temuocena: 100% 

   intelektualnie inwestor powraca do komuny, może i jakaś biedronka się skusi na lokalizację ale prestiżowych usług tu nie będzie ze względu na estetykę obiektu,

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudolf 11 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Obok przenieść baza i będzie idealnie. Pozdrawiam

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 10 11 miesięcy temuocena: 94% 

   Czy deweloper przywróci do pierwotnego stanu chodnik, ścieżkę rowerową i trawniki w rejonie budowy? Czy było pozwolenie na rozjeżdżanie ich ciężarówkami?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 9 11 miesięcy temuocena: 38% 

   Pierwszy raz widziałeś budowę?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeeew 8 11 miesięcy temuocena: 83% 

   Biedre tam zrobić! Od początku było wiadomo, że ta budowa nie skończy się lokalami mieszkalnymi. Zmiana przeznaczenia w trakcie inwestycji to stary numer deweloperów.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ar 7 11 miesięcy temuocena: 80% 

   I kebaba

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 6 11 miesięcy temuocena: 87% 

   Dramat. W powiatowych miastach stawia się obecnie ładniejsze budynki. Czyżby inwestor z jakieś gminy pochodził?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dyskoteka dla psów w warsztacie 5 11 miesięcy temuocena: 93% 

   To wygląda jak warsztat samochodowy. Chętnie poczytam co ma do powiedzenia zawsze elokwentny burmistrz Kempa.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 11 miesięcy temuocena: 81% 

   Jeśli tam mają być sklepy to długo nie pociągną, bo miejsce jest bardzo słabe pod taką działalność.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolejny BETONOWY KLOC 3 11 miesięcy temuocena: 93% 

   Kolejny betonowy kloc. Ursynów z roku na rok robi się ... coraz brzydszy. Takie architektoniczne koszmarki zaśmiecą krajobraz dzielnicy na kolejne dziesiątki lat. Kto wydał zgodę na postawienie tego czegoś???

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PrzemekO 2 11 miesięcy temuocena: 94% 

   Budynek kompletnie nie wspolgra wizualnie z otoczniem. Jest zwyczajnie brzydki. Jakim cudem wydzial architektury zgodzil sie na takie szkaradztwo?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Oni nie badają atrakcyjności budynku, ale jego zgodność z przepisami prawa. A sam budynek wygląda trochę jak remiza strażacka, jest wyjątkowo brzydki, tanio budowany.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3933 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021