REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Trwająca od ponad dwóch lat budowa hotelu na rogu Puławskiej i Pileckiego znowu ruszyła. Po zawirowaniach związanych z pandemią i wycofaniem się inwestora projekt wychodzi na prostą. Pierwsi goście pojawić się mają na jesieni przyszłego roku.

  Budowa hotelu na działce obok komisariatu policji przy ul. Janowskiego rozpoczęła się w 2019 roku. Obiekt miał oferować nietypowe usługi tzw. przedłużonego pobytu - zamiast zwykłych pokoi klienci mieli do wyboru 1- lub 2-pokojowe mieszkania oraz większe apartamenty typu studio wyposażone m.in. w kuchnię. Inwestycja była współfinansowana przez udziałowców, których nęcono gwarancją dużego zysku.

  Na przeszkodzie projektowi stanęła pandemia koronawirusa. Bank cofnął finansowanie projektu, a niedokończony budynek przez długi czas stał opuszczony. Mieszkańcy Ursynowa zaczęli się nawet zastanawiać, czy w dzielnicy pojawił się właśnie kolejny "szkieletor", który będzie straszył przez kolejne lata.

  - Ostatnie prace to chyba z jakieś pół roku temu były. Przed pandemią wszystko było normalnie. Szkoda tylko właściciela - stwierdziła w styczniu ursynowianka.

  Prace ruszyły, ale jeszcze trochę potrwają

  Okazało się jednak, że przestój był chwilowy. Pomysłodawcom udało się zdobyć nowe finansowanie, a na przełomie maja i czerwca na plac budowy wrócił wykonawca, chociaż pierwotnie miał to zrobić w lutym. W międzyczasie doszło także do zmian na poziomie inwestorskim.

  - Wcześniej mieliśmy zajmować się tylko obsługą hotelu, ale wraz z Ferryman Development, wykonawcą inwestycji, odkupiliśmy ten projekt i staliśmy się współinwestorem. Poprzedni zderzył się z problemami, których nie mógł pokonać - mówi Aleksander Kupcewicz, współwłaściciel Wik Capital.

  Budowa hotelu idzie już zgodnie z planem, z tygodnia na tydzień widać postępy, a w czwartek 29 lipca na konstrukcji zawiśnie wiecha na znak zakończenia ważnego etapu inwestycji. Budynek ma być gotowy w czerwcu 2022 roku. Wiele jednak mówi się o zbliżającej się czwartej fali koronawirusa. Zdaniem Kupcewicza nie wpłynie to na trwające prace.

  - Kolejna fala na pewno uderzy w działalność stricte hotelową, ale sama budowa jest niezagrożona - dodaje współwłaściciel Wik Capital.

  Hotel ma liczyć 193 pokoje. Znajdzie się w nim także restauracja oraz bufet z jadalnią. Ponadto do dyspozycji gości będzie całodobowe centrum biznesowe, siłownia, pralnia czy przechowalnia bagażu. Pierwsi goście pojawić się mają na przełomie III i IV kwartału przyszłego roku.

  W okolicy dużo się buduje. Niedawno na działce po drugiej stronie ul. Pileckiego, również blisko Puławskiej, ruszyła budowa innego hotelu. Buduje go znany deweloper JW Construction.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 84

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 18
   PRZYDATNY
  • 17
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Grobelny Oszczędnosci 18 ponad rok temuocena: 100% 

   Ludzie pozegnajcie się z profitami z inwestycji ! Następni nabici w butelkę

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 17 ponad rok temu

   Ważniejsza informacja jest na dole artykułu. Chodzi o dużo większy hotel budowany po stronie południowej Pileckiego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 16 ponad rok temuocena: 50% 

   Hotel przy Pileckiego/Pulawskiej juz istnieje, od lat. Janowskiego jest dosyc "schowane" od tego skrzyżowania i to raczej nie jest hotel dla np. pasażerów z niedalekiego lotniska. Nie wiem o co chodzi ale smierdzi, jak dla mnie. Na pewno nie jest to "hotel".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 15 ponad rok temuocena: 67% 

   dodam tylko, że w tej cześci miasta komunikacja jest TRAGICZNA (zresztą wszystko inne też) więc naprawde, jakos nie za bardzo wyobrażam sobie tam istnienie typowego hotelu

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AB 14 ponad rok temuocena: 75% 

   Na inwestowanie w takie apartamenty to tylko odważni się zdecydują. Znane są przypadki, że inwestorzy zostali z zamkniętymi lokalami bez wody i prądu, ponieważ instytucja administrująca nie płaciła rachunków i jej członkowie "zapadli się pod ziemię".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 13 ponad rok temuocena: 67% 

   Branża hotelowa w czasach pandemii boryka się z wieloma problemami. Niejasne i niespójne przepisy dotyczące obostrzeń. Wstrzymanie finasowania przez banki, które przez lata obsługiwały hotele. Trudności z naborem personelu itd, itd. Jest się z czym mierzyć, więc trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 12 ponad rok temuocena: 65% 

   Typowy aparthotel: obiekt obchodzący prawo ("mikroapartamenty", które formalnie są lokalami usługowymi), finansowany z niepewnych źródeł (kredyt i pieniądze udziałowców, którym naobiecywano kosmiczne zyski), przez co, jak widać, inwestycja raz już prawie upadła z hukiem. Jedna z ciekawszych patologii rynku nieruchomości w Polsce.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 11 ponad rok temuocena: 33% 

   To są faktycznie lokale usługowe, a nie tylko formalnie ( nie ma możliwości zameldowania się w nich). Sprzedawane są z 23%VAT a nie z 8% jak mieszkalne. Oświeć mnie, gdzie tu jest obejście prawa? Jeśli kredyt uważasz za niepewnie źródło finasowania, to co jest pewne? Skarpeta? Ile to te kosmiczne zyski? Obiecywali tyle, czy do umowy najmu lokalu było tyle wpisane? Co jest patologicznego w projekcie budowy apartamentów na wynajem?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 10 ponad rok temuocena: 53% 

   O, pozdrawiam właściciela obiektu!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mono 9 ponad rok temuocena: 88% 

   @warszawiak82 O, znowu kolega, który nienawidzi drzew, witamy, witamy. "Co jest patologicznego w projekcie budowy apartamentów na wynajem?" - w tym konkretnym przypadku ich metraż.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 ponad rok temuocena: 54% 

   Mono, to rynek weryfikuje co budować, a czego nie. Skoro jest takie zapotrzebowanie to deweloperzy budują. Tak samo możesz się czepiać mikromieszkań w Japonii.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 7 ponad rok temuocena: 46% 

   Taaa... Ludzie kupują maleńkie klitki na zadupiach za ciężkie tysiące, bo "takie jest zapotrzebowanie". Nowe osiedla powstają bez infrastruktury, dobrego dojazdu i sensownego rozplanowania, bo "takie jest zapotrzebowanie". Rozmawiajmy może o realnym świecie, co? A nie o jakimś magicznym miejscu, w którym "rynek weryfikuje". Weryfikuje pustka w portfelu przeciętnego Polaka i walizka dewelopera wpadająca przez okno do samochodu decydenta.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 6 ponad rok temuocena: 55% 

   Jaka pustka w portfelu przeciętnego Polaka??? Sprzedaje się obecnie rekordowa ilość mieszkań, w tym lwia część za gotówkę. Segment drogich apartamentów, tak samo luksusowych samochodów stale rośnie w zawrotnym tempie. Ludzie mają masę gotówki - tyle że nie wszyscy ale tych co mają jest naprawdę sporo.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 5 ponad rok temuocena: 50% 

   Nie mówię o zakupach inwestycyjnych, mówię o zwykłych ludziach chcących kupić mieszkanie dla siebie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 4 ponad rok temuocena: 100% 

   To nie jest projekt dla zwykłych ludzi, potrzebujących mieszkania. To propozycja dla tych co mają zbędne kilkaset tysięcy na ręku i nie bardzo wiedzą co z nimi zrobić. Lokata śmieszny procent, w fundusze strach się pchać, poliso-lokaty chyba już wyszły z mody, no to niech nieruchomość będzie. Może się zyska, a raczej się nie straci.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 ponad rok temuocena: 100% 

   DBC, jak ktoś nie odróżnia hotelu od bloku mieszkalnego to potem pisze takie dyrdymały jak Ty.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 2 ponad rok temuocena: 70% 

   Adres jakby w połowie przeklęty...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~333 1 ponad rok temu

   Druga połowa to procenty dla Szatana

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4376 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022