REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Ida Zet)

  REKLAMA

  Przez 3 lata bezpańska suczka mieszkała w okolicy Centrum Onkologii. Nieufna, przerażona, zagubiona - najprawdopodobniej porzucona przez właściciela. Kilka tygodni temu urodziła. Szczeniaki spotkałaby niechybna śmierć, gdyby nie interwencja dobrych ludzi. Dziś suczka i jej młode są bezpieczni - mają dach nad głową i pożywienie. O żmudnej akcji ratunkowej opowiada nam jeden z członków grupy TROP.

  W 2014 roku na rozległym terenie przy szpitalu onkologicznym przy Roentgena zamieszkała mała suczka. Charakterystyczna, z potkulonym ogonem, nieufnym spojrzeniem i płochliwym usposobieniem. 

  - Ma ok. 5 lat. Z pewnością miała właściciela, to widać po jej zachowaniu. Ktoś musiał ją wyrzucić - wyjaśnia Tomek Koperski z grupy TROP, która na co dzień pomaga bezdomnym psom.

  Suczka pod szpitalem spędziła aż 3 lata. Wypracowała własne zwyczaje, stałe szlaki wędrówek - jej życie polegało na omijaniu człowieka i poszukiwaniu pożywienia. Niemniej pracownikom Onkologii i pacjentom była doskonale znana, czasami spotykali ją na swojej drodze. Nigdy jednak nie dała się złapać, ani pogłaskać.

  - Koleżanka, która mieszka blisko, powiedziała nam, że jest taki bezdomny pies. Trudno było jej nie kojarzyć, skoro spędziła tam kilka lat. Zgłaszają się do nas ludzie z całego Mazowsza, bo pomagamy psiakom i nie bierzemy za to pieniędzy  - tłumaczy Tomek.

  TROP zainteresował się więc sprawą i postanowił ocalić psa przed niechybną śmiercią. Pierwsze próby złapania zwierzaka miały miejsce w lutym 2016 roku. Suczka była płochliwa, ale i niezwykle bystra, próby spaliły na panewce.

  - Próbowaliśmy 6, może 7 razy. To nie było łatwe, nie chciała wchodzić do klatek, nie dawała się złapać w siatkę. To było dla niej stresujące, zawsze potrafiła znaleźć drogę ucieczki - wspomina Tomek.

  W czerwcu po kilku dniach obserwacji udało się ustalić, że zwierzę znalazło kryjówkę w rozłożystym i gęstym jałowcu. Wychodziła tylko na jedzenie, resztę czasu spędzając w szczelnym zamknięciu. Okazało się, że oszczeniła się. 

  Otoczyliśmy jałowiec siatką i prowizorycznym ogrodzeniem. Zaczęliśmy poszukiwania, robiąć dziury w krzewie. Po kilku godzinach udało nam się wydostać suczkę a później trzy małe pełzaki - opowiada Tomek.

  Teraz psina i jej małe są w domu tymczasowym, który dostępny jest tylko do końca czerwca. Później cała rodzina trafi do Gdyni na rehabilitację. Maluchy są zdrowe - są to dwa psy i jedna suczka. Po trzyletnim doświadczeniu życia na ulicy psina jest nieufna i trzyma dystans, jednak powoli przekonuje się do człowieka. Z pewnością trafi do dobrego domu. 

  Z wielokrotnych prób złapania bezdomnego psa powstał filmik:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ciekawski 6 ponad rok temuocena: 100% 

   A jak przeżyła te 3 lata?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • brus00 5 ponad rok temuocena: 100% 

   BRAWO WY !!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Fajne prosiaczki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leon 3 ponad rok temuocena: 100% 

   kurcze, oby tym razem nowi właściciele nie zawiedli

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Dzielny pies. Myslę sobie tylko, czy na pewno wszystkie szczeniaki znalezliscie pod krzakiem, bo ten krzak taki rozłożysty ...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TROP 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Wszystkie! Sprawdziliśmy dokładnie ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2688 sekundy
  REKLAMA