REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Koparki to ogromne pojazdy, które znajdują się na każdym placu budowy. Składają się z wielu części, które ze względu na to, że koparka pracuje przy dużych obciążeniach i w niekorzystnych warunkach pracy, zużywają się. Te niewielkie części mają wielkie znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu koparki. Dlatego warto o nie dbać, bo ulegają przedwczesnej eksploatacji i zniszczeniu. O jakich częściach mowa?- Tuleje i sworznie! Z tego artykułu dowiemy się m.in. co to są za części, gdzie są używane, dlaczego są ważne, czy często się psują, dlaczego warto o nie zadbać, po co one są oraz gdzie je kupić.

  Tuleje do koparek i ładowarek

  Tuleje do koparek i ładowarek mają bardzo szerokie zastosowanie. Gdybyśmy mieli zdefiniować słowo tuleja, wówczas moglibyśmy, stwierdzić, że tuleja to podstawowy element maszyny, który pełni funkcje podtrzymujące. Jego kształt przypomina wydłużony pierścień lub wydrążony walec. W miejscu, gdzie są tuleje, części układu łączą się ze sobą lub z podwoziem maszyny. W koparkach pełnią wiele funkcji, są odpowiedzialne między innymi za wysięg ramienia łyżki. W zawieszeniu gdzie są często używane, pełnią takie funkcje jak:

  • redukują wibracje
  • zmniejszają naprężenia i tarcie
  • pozwalają osadzić się częściom w konstrukcji koparki
  • umożliwiają prowadzenie pojazdu.

  Jak widać, tuleje są odpowiedzialne za prawidłową pracę koparki. Jak łatwo się domyślić- jeśli tuleje do koparek nie będą traktowane w sposób odpowiedni, wówczas w stosunkowo krótkim okresie mogą ulec uszkodzeniu. Ich uszkodzenie może spowodować, że nasza koparka przestanie działać przez jakiś czas. Dalsza praca nie będzie mogła być wykonywana, dojdzie do opóźnień w budowie, a tego nie chce i powinna wystrzegać się każda firma.

  Sworznie do koparek i ładowarek

  Podobnie działają sworznie do koparek i ładowarek. Warto mieć na uwadze, że sworznie do koparek współpracują z tulejami. Powinniśmy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zadbać o ich jakość. Sworznie do koparek i ładowarek to elementy, które łączą i które przenoszą obciążenia pomiędzy konkretnymi częściami koparki. Jeżeli nie będą odpowiednio traktowane, również mogą szybko ulec zniszczeniu i wstrzymać dalszą pracę koparki. Największą wadą sworzni jest to, że podczas wykonywania pracy przez koparkę, szybko się ścierają. Dlatego powinny być wykonywane z wysokiego gatunku stali. W koparkach sworznie znajdują się w ramionach koparki.

  Z jakiego materiału są wykonane tuleje i sworznie do koparek

  Każdy właściciel koparki i nie tylko powinien wiedzieć, z jakiego materiału są wykonane tuleje i sworznie do koparek. Sworznie do koparek i tuleje powinny być przede wszystkim odporne na ścieranie. Przed zakupem należy upewnić się, czy tuleje i sworznie wykonane są z wysokiej gatunkowo stali i czy są odporne na ścieranie.

  Twardość tych elementów powinna mieścić się w granicach 50-60 HRC. Średnice dobrane są w taki sposób, że gdy złożymy je ze sobą, nie poczujemy luzu, a ich obrót względem siebie nie będzie utrudniony.

  Tuleje i sworznie - smarowanie i usuwanie usterek

  Te dwa elementy w koparce ściśle ze sobą współpracują. Dlatego tak istotne jest odpowiednie zadbanie o ich jakość. Jedną z czynności, którą powinniśmy wykonywać praktycznie codziennie, jest użycie smaru. Nasmarować powinniśmy wszystkie punkty spójne. Chodzi tutaj o sworznie pracujące w tulei. To pozwoli na zmniejszenie tarcia i ograniczy ścieranie się elementów do minimum, co zdecydowanie przedłuży ich żywotność. Jednak mimo podjęcia takich działań, tuleje i sworznie do koparek nie są nieśmiertelne. Gdy już ulegną całkowitemu zużyciu, warto sięgnąć po części zamienne do koparek. W ten sposób łatwo i po stosunkowo niedużych kosztach można dać koparce drugie życie.

  W większości, w tulejach i czasami także na sworzniach, wytoczone są kanały, które utrzymują smar. Jeżeli będziemy regularnie uzupełniać smar w punktach kontaktu, zużycie będzie znacznie mniejsze.

  Gdzie kupić tuleje i sworznie

  Koparki są jednymi z najczęściej używanych maszyn w budownictwie. Ich zużycie każdego dnia jest bardzo wysokie! Każdy, kto ma koparkę, zdaje sobie sprawę, jak ważne jest bezawaryjne działanie tych części. Każdy przestój w pracy budowlanej powoduje duże straty dla firmy i źle wpływa na jej wizerunek. Gdzie kupić tuleje i sworznie, aby zapewnić koparce bezawaryjne działanie, a sobie spokój ducha? Wychodząc naprzeciw potrzebom i wymaganiom klientów, firma POL-PARTS ma w swojej ofercie części do maszyn budowlanych, które pochodzą od wiodących na rynku producentów. Nie mam wątpliwości co do tego, że oferuje produkty wysokiej jakości. Oprócz części do koparek specjalizuje się w sprzedaży części zamiennych do maszyn budowlanych takich jak: ładowarki, wozidła, spycharki. Na szczególną uwagę zasługują tu marki takie jak: Caterpillar, Volvo, Komatsu, Hitachi, New Holland, JCB, Case, O&K. Dodatkowo jej wieloletnia obecność na rynku, pozwala zdobyć wielu nabywców, zapewniając bardzo konkurencyjne ceny! Wszystkie oferowane przez firmę sworznie i tuleje do koparek wykonane są z najlepszych materiałów dostępnych na rynku!

  Kupując sworznie i tuleje od tego producenta:

  • masz pewność, że kupisz wysokiej jakości części
  • masz gwarancje dobrej ceny
  • możesz liczyć na fachową pomoc
  • masz wybór pośród wielu produktów
  • masz pewność szybkiej realizacji zamówienia
  Artykuł załadowany: 0.4526 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022