REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Niewielu rodziców wie, że ocena uzyskana w testach bezpieczeństwa ADAC i TEST PLUS powinna być jednym z głównym kryteriów wyboru fotelika samochodowego. Niezależne testy bezpieczeństwa ADAC i TEST PLUS świadczą o stopniu, w jakim fotelik chroni twoje dziecko w czasie wypadku. Zobacz, dlaczego testy bezpieczeństwa świadczą o jakości fotelika i jak wyglądają takie testy.

  Najpopularniejsze i najbardziej wiarygodne są niezależne testy bezpieczeństwa fotelików samochodowych ADAC i TEST PLUS. Pierwszy z testów dotyczy zarówno fotelików montowanych przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Szwedzki TEST PLUS jest natomiast na tyle rygorystyczny, że pozytywnie zaliczają go tylko nieliczne foteliki RWF, czyli modele montowane tyłem do kierunku jazdy.

  Co to jest niezależny TEST ADAC?

  Test ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) jest przeprowadzany przez niemiecki automobilklub, który jest znany między innymi z testów wytrzymałościowych i crash testów fotelików samochodowych dla dzieci. Oceny w niezależnym teście bezpieczeństwa świadczą o jakości i stopniu, w jakim fotelik chroni dziecko w czasie wypadku. W teście ADAC foteliki mogą otrzymać od 1 do 5 gwiazdek. Eksperci uważają, że naprawdę bezpieczne foteliki zaczynają się od 4 gwiazdek, jedym z nich jest niezwykle popularny fotelik premium Cybex Cloud Z 

  Niezależne testy bezpieczeństwa ADAC są bardzo rygorystyczne, dlatego niewiele fotelików samochodowych zalicza te testy a modele, które otrzymały więcej niż 4 gwiazdki to rzadkość. 

  Na czym polega test bezpieczeństwa ADAC?

  W teście ADAC fotelik samochodowy jest oceniany w czterech kategoriach: bezpieczeństwa, użytkowania, komfortu i łatwości czyszczenia. Podczas testu oceniana jest również zawartość szkodliwych substancji. Foteliki są podzielone na grupy wagowe lub wiekowe, dzięki czemu łatwiej jest porównać poszczególne modele. Najwyższa ocena to 5 gwiazdek, najniższa to jedna gwiazdka.

  • Bezpieczeństwo

  Testy bezpieczeństwa fotelików samochodowych są przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych. Podczas testów są wykonywane symulacje zderzeń czołowych i bocznych, sprawdzana jest wytrzymałość pasów i całej konstrukcji fotelika.

  • Użytkowanie

  W tej kategorii eksperci sprawdzają funkcjonalność i łatwość codziennej obsługi fotelika samochodowego, w tym sposób montażu i demontażu.

  • Komfort

  W tej części testu eksperci sprawdzają, czy fotelik samochodowy jest komfortowy dla dziecka, czy siedzi w wygodnej pozycji, czy jest mu miękko, czy elementy konstrukcyjne lub pasy bezpieczeństwa nie uciskają dziecka. Jednym z fotelików, który otrzymał bardzo wysokie noty zarówno za bezpieczeństwo jak i za komfort jest Cybex Aton

  • Czyszczenie

  W tej kategorii jest oceniania łatwość utrzymania fotelika w czystości. Sprawdza się, czy tapicerkę można zdemontować do prania, czy tkanina tapicerki jest przystosowana do prania w pralce itp.

  Co to jest niezależny TEST PLUS?

  TEST PLUS jest wykonywany przez szwedzki Instytut VTI przy współpracy z ekspertami z firmy Volvo, jest to bardzo restrykcyjny test, który zaliczają tylko foteliki RWF. TEST PLUS bada fotelik w dwóch kategoriach wagowych, dla dzieci do 18 kg i do 25 kg. Wynik pozytywny otrzymują tylko foteliki samochodowe, w których siła nacisku działająca w czasie wypadku na głowę i szyję dziecka nie przekracza krytycznej wartości. Dla 3-letnich dzieci masa ta wynosi 122 kg, a dla 6 latków 164 kg. Jest to siła nacisku, która nie powoduje trwałych uszkodzeń ciała u dzieci. TEST PLUS nie ma żadnych ocen, fotelik może go zaliczyć lub nie.

  Co jest badane podczas TEST PLUS?

  Podczas testu badana jest siła nacisku na głowę i szyję manekina umieszczonego w rozpędzonym foteliku, który zderza się ze specjalnie zaprojektowaną ścianą. Foteliki, w których masa działająca na głowę i szyję manekina jest zredukowana do bezpiecznych wartości, zaliczają TEST PLUS z pozytywnym wynikiem, inne odpadają. W przypadku tego testu jest to jedyne kryterium oceny. Foteliki samochodowe, które pozytywnie zdały dobrowolny TEST PLUS, są najbezpieczniejsze.

  Czy wybierając fotelik samochodowy, warto kierować się ocenami dobrowolnych, niezależnych testów bezpieczeństwa?

  Fotelik samochodowy ma zapewnić bezpieczeństwo dziecku podczas wypadku. Noty z niezależnych dobrowolnych testów bezpieczeństwa to jedyna wiarygodna ocena stopnia, w jakim fotelik samochodowy chroni dziecko w czasie wypadku.

  Artykuł załadowany: 0.2272 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020