REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2022, 22:23

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Przedmioty metalowe czy stalowe wymagają odpowiedniej konserwacji, która zapewni im trwałość i odporność na korozję. Takim sposobem zabezpieczenia przedmiotów jest niklowanie elektrochemiczne, dające wyjątkowe rezultaty, stosowane w wielu różnych branżach przemysłowych. Czym właściwie jest niklowanie elektrochemiczne i jakie efekty daje?

  Na czym polega niklowanie elektrochemiczne?

  Niklowanie elektrochemiczne zwane jest także niklowaniem galwanicznym. Polega na nanoszeniu powłoki metalicznej na metalowe przedmioty, najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej. Powłoka galwaniczna może być nakładana również na wszelkie przedmioty aluminiowe, mosiężne czy miedziane, co nadaje im niespotykany połysk i piękny kolor. W wannie galwanicznej znajduje się roztwór z jonami substancji, z jakiej ma powstać powłoka. Do przedmiotu zanurzonego w roztworze dobiega prąd elektryczny, a druga anoda jest umieszczona bezpośrednio w roztworze. Pojawia się wówczas różnica potencjałów, a powierzchnia danego materiału pokrywa się jonami substancji rozpuszczonej w wannie. Tak przebiega proces niklowania, w wyniku którego na obrabianym przedmiocie pojawia się trwała niklowa powłoka, zwiększająca wytrzymałość przedmiotu i zabezpieczająca przed korozją.

  Co daje niklowanie elektrochemiczne?

  Niklowanie sprawia, że przedmioty stają się bardziej wytrzymałe i trwałe. Powłoka niklowa silnie przylega do przedmiotów, tworząc twardą warstwę, a do tego nadając przedmiotom wyjątkowy kolor i blask. Niklowanie galwaniczne sprawia również, że poddawane jej przedmioty są o wiele mniej narażone na korozję i dobrze przygotowane do dalszej obróbki, np. do chromowania. Niklowanie elektrochemiczne stosowane jest w różnych gałęziach przemysłu, a zwłaszcza w motoryzacji, jubilerstwie oraz meblarstwie.

  Galwanizernia na najwyższym poziomie

  Galwanizernia oferuje m.in. wyjątkowo skuteczne i efektywne cynkowanie alkaliczne. Podstawą wyposażenia profesjonalnej linii galwanicznych są grzałki, czujniki oraz automaty zawieszkowe. Profesjonalna galwanizernia zajmuje się tworzeniem antykorozyjnych powłok galwanicznych o najwyższej jakości i bogatych walorach dekoracyjnych. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że niklowanie czy chromowanie twarde jest skuteczne i daje doskonałe rezultaty. Innowacyjność galwanizerni polega na posiadaniu 6-metrowej wanny do galwanizowania przedmiotów o nietypowych rozmiarach i kształtach. Oprócz niklowania, galwanizernia oferuje także cynkowanie, cynowanie, fosforanowanie, chromianowanie czy spawanie. 

  Artykuł załadowany: 0.4449 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022