REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 czerwca 2020, 09:53 komentarzy 35

  (Nadesłane)

  Od ponad roku na skrzyżowaniu ulicy Belgradzkiej z aleją KEN kwitnie nielegalny handel, a pobliski chodnik i ścieżka rowerowa są dewastowane przez samochód dostawczy. Kiedy służby miejskie zaprowadzą w tym miejscu porządek?

  Uliczne stragany wrosły w krajobraz Ursynowa. Jest ich wiele, zwłaszcza w często odwiedzanych przez mieszkańców miejscach, np. przy wyjściach ze stacji metra. Cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy kupując warzywa i owoce zakładają, że stoisko jest legalne.

  Tak też zapewne myślał nasz czytelnik, który opisuje problem, z którym bezskutecznie próbuje walczyć od ponad roku. Sprawa dotyczy dowozu towarów na stragan stojący blisko skrzyżowania ulicy Belgradzkiej z aleją KEN, tuż przy północno-zachodnim wyjściu ze stacji metra Natolin.

  - Osoby te poruszają się i parkują na czas załadunku/rozładunku towaru po chodniku oraz ścieżce rowerowej. To jest jedno z najbardziej ruchliwych miejsc na ursynowie i osoby te stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia rowerzystów i osób, które wychodzą i wchodzą do metra. Dodatkowo uszkodzenia spowodowane przez ciężki samochód dostawczy - wyrzeźbienia od kół w chodniku - są już mocno widoczne - alarmuje pan Maciej. 

  Dostawczak należący do właścicieli stoiska uszkodził także studzienkę kanalizacyjną, którą drogowcy naprawili dopiero po wielu tygodniach.

  Nielegalny handel

  Rezultat naszych ustaleń okazał się zaskakujący. Przy stoisku dochodzi nie tylko do rozjeżdżania chodnika i ścieżki, sam handel w tym miejscu również - wg danych urzędowych - jest nielegalny.

  - Stoisko jest nielegalne, ponieważ miejsce, w którym jest usytuowane nie widnieje w uchwale dzielnicy zawierającej wykaz dozwolonych miejsc na handel obwoźny. Bez tego Zarząd Dróg Miejskich, administrujący pasem drogowym al. KEN, na którym jest stragan, nie może wydać zezwolenia na taki handel - wyjaśnia wiceburmistrz Bartosz Dominiak. 

  Jak się okazuje ZDM nie wydawał żadnego zezwolenia na handel w tym miejscu i choć nie ma kompetencji do zlikwidowania stoisk, to może ukarać właściciela za bezprawne zajmowanie pasa. 

  - Takie kontrole powinna realizować policja i straż miejska, ale my z naszej strony, kiedy tylko dowiedzieliśmy się o zaistniałej sytuacji powiadomiliśmy naszych pracowników kontrolujących zajętość pasa drogowego. Oni również mogą nałożyć karę właścicielowi straganu - mówi Jakub Dybalski z ZDM.

  Poinformowana przez nas stołeczna straż miejska zapowiada zajęcie się nielegalnym handlem przy stacji metra Natolin, a przede wszystkim rozjeżdżaniem chodnika i ścieżki.

  - Przez ostatnie pół roku nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnego zgłoszenia. Teraz została ona przekazana do II Oddziału Terenowego, który przyjrzy się sytuacji we wspomnianym miejscu. W chwili ujawnienia wykroczeń strażnicy będą reagować w ramach posiadanych kompetencji - zapewnia biuro prasowe straży miejskiej.

  Pytanie, dlaczego urząd dzielnicy, drogowcy, straż miejska i policja przez dłuższy czas tolerowały zachowanie straganiarzy. Handel w tym miejscu odbywa się "od zawsze", mieszkańcy chętnie kupują owoce i warzywa w drodze do i z metra. Tymczasem urzędnicy nawet nie wiedzą, że on istnieje.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 69

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 35
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  35Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nikodem 35 7 miesięcy temuocena: 0% 

   trzeba zobaczec kto bral łapówki. Apan Maciej niech sobie ulży i kupi truskawki za iast narzekać na ciężko pracujacych handlarzy dzieki ktorym mamy swieże warzywa i owoce

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaga 34 7 miesięcy temuocena: 6% 

   Same korzyści z handlu blisko domu. Jarzyny świerze i codziennie,a nie tylko sob- niedz na bazarku. Okolice M -Natolin zupełny brak świeżych warzyw.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak myślę 33 7 miesięcy temuocena: 12% 

   Komu to przeszkadza? Ludzie są zadowoleni. Zalegalizować i kropka. Ustalić standard dostaw i standard bezkolizyjnego handlu . Wydaje mi się , że najbardziej przeszkadza to właścicielowi bazarku na Płaskowickiej ? No i drogim sklepikom z warzywami i nie tylko, gdzie i ceny i kolejka we wnętrzu zastawionym towarami odpycha klientów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sasiadd 32 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie zrozumiałeś. Nie chodzi o sam stragan ile o wjazdy samochodu na ścieżkę i chodnik. Zalegalizować niszczenie chodnika i ścieżki????

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Takasytuacja 31 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Te drogie sklepiki płacą czynsz, zatrudniają ludzi, wystawiają paragony i płacą podatki ......... a nielegalny punkt ??? Jak myślisz? Czy płacisz tam kradzionymi pieniędzmi skoro chcesz aby ktoś okradał ciebie, nas, miasto itd?? Podatek i vat to suma podatków na poziomie 42% ...... fajnie? Poza tym mieszkamy w stolicy tego kraju, największym mieście..... czy ulice muszą wyglądać jak stragan?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~takasytuacja 30 7 miesięcy temuocena: 100% 

   piękne.... to straż miejska wypala paliwo podatnika bezcelowo, jeżdżąc po ursynowie "na zwiady"? Tekst straży "Przez ostatnie pół roku nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnego zgłoszenia" jest hitem! Bez zgłoszenia to nie nasza sprawa....... ??? to oni nie wiedzą kogo kontrolować, kiedy i jak? jeżdżą w kółko aby jeździć czy reagować? powinni zdymisjonować komendanta za brak wykonywania podstawowych obowiązków, bo to trąca korupcją, skoro pozostawiają takie miejsca bez kontroli! a straganów jest na ursynowie od tesco przez aleje kasztanową, place przy kościołach, wyjść z metra do samego landu na mokotowie kilkadziesiąt!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 29 7 miesięcy temuocena: 92% 

   To samo jest przy metrze Kabaty i na skwerku przy Tesco.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 28 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Te śmierdziele jeszcze handlują na Surowieckiego przy Mokpolu (stary Megasam) i nie wiem czy jeszcze do tej pory przy metrze stokłosy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~proste jak budowa cepa 27 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Niech burmistrz Kempa każe jednej załodze straży miejskiej jeździć po Ursynowie, namierzać nielegalnie handlujących i wzywać inne patrole na interwencje. Mieszkancy mają dość straganiarzy na każdym chodniku!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 26 7 miesięcy temuocena: 100% 

   To coś nazywane strażą miejską reaguje (?) tylko na wezwania. Tak mi kiedyś powiedział taki mundurowy na pytanie dlaczego widzi i nie reaguje. Bo on tam był w innej sprawie, a tej mojej nikt nie zgłosił...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 25 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Proste jak budowa cepa... Kempa to powinien kazać wziąć się za pracę dominiakowi. Ten koleś na tym stanowisku to PORAŻKA. On na szeregowego urzędnika nawet się nie nadaje.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 24 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A czym to zajmuje się dominiak, że o niczym nie wie. Może trzeba ruszyć zad i pojechać elektrycznym rowerem po dzielnicy. A nie wydali kasę na sprzęt, który kurzy się w garażu. Kempa... Pora zacząć rozliczać swoich pracowników z EFEKTÓW ...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 23 7 miesięcy temuocena: 100% 

   To samo na Dereniowej. Dostawczaki jeżdżą po chodniku i nikt nic z tym nie robi... Lament i wrzask będzie dopiero gdy ktoś wpadnie pod koła...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mysza12 22 7 miesięcy temuocena: 30% 

   Niech sie zajmą ekipą meneli co robią bałagan piją i smród z daleka leci. To nie przeszkadza nikomu? A przeszkadzają warzywa i kwiaty

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Władek 21 7 miesięcy temuocena: 64% 

   Może to i menel, ale przede wszystkim to człowiek

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 20 7 miesięcy temuocena: 25% 

   Żuk na chodniku przeszkadza a menele okupujący poczte obok to już nie? Skoro SM ma to w poważaniu to może niech skarbówka skontroluje co to za ciecz którą sączą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Popieram Myszę12 19 7 miesięcy temu

   Popieram , popieram ~Mysza12. Ratusz ściąga meneli z całego miasta "jadłodzielnią" czyli szafą ze zbędnym jedzeniem , na ścianie Ratusza Ursynów. Obok usytuowano duży namiot gdzie pobierane są komercyjnie testy na koronowirusa. Teraz mieszają się pracownicy ratusza , petenci ,pacjenci ,menele i mieszkańcy Imielina spieszący do metra, do przedszkola, sklepu, kościoła , czy do domu. Pod oknami ratusza ustawiono ławeczkę na placu manewrowym, którą okupują non stop tzw. menele . I to jest ok ????

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ocotusiechodzi? 18 7 miesięcy temuocena: 37% 

   no tak, bo ten stragan nie ma przyjaciół w zarządzie dzielnicy, wieć na pętlę go nie przeniosą, ale żeby tępić konkurencje, lub zwyczajną babae z czosnkiem, to już tylu chętnych, z lewackim burmistrzem Dominiakiem na czele! WTF?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BARBARA 17 7 miesięcy temuocena: 87% 

   Zapraszamy straż miejską przy ulicy Ciszewskiego przed budynkiem ul.Ciszewskiego 15 na chodniku handlują.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 16 7 miesięcy temuocena: 30% 

   Burmistrz tak zatrawnikował i zasłupkował oraz zakamulcował Dzielnicę, że dostawczaki, poczta, kurierzy nie mają jak zaparkować. Potem święte oburzenie neurobiałków, a Burmistrz zaciera ręce z radości, niech się gryzą, hi, hi, co by się nie działo, nie "zakumają" o co "kaman", hi, hi.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 15 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jeszcze o dywersji zapomniałeś.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Popo 14 7 miesięcy temuocena: 100% 

   @ jot masz rację. @ zwykły obserwator traci formę. Zapomniał też napisać, że burmistrz zna się na dywersyjnej robocie. I ktoś już pytał go, co to są te neurobiałki?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bajzel 13 7 miesięcy temu

   @Popo neurobiałki to wg autora mieszkańcy Ursynowa "zakochani" w Burmistrzu vel PO. Zestawienie myślącego (neurony) białka (tkanki).

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 12 7 miesięcy temuocena: 89% 

   a dzielna straż miejska jak zwykle nic nie widzi, nic nie słyszy: "- Przez ostatnie pół roku nie otrzymaliśmy w tej sprawie żadnego zgłoszenia. " Barany

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lost56 11 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Tym bardziej ze prawie codziennie są wzywani do meneli przesiadujących pod pocztą albo w pasażu na ławkach. Tym też powinni się lepiej zająć

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imponderabilia i sempiterny 10 7 miesięcy temuocena: 34% 

   Warszawiak czyli dziad proszalny. Po tym jak w 44 doprowadzili do PW, kiedy zgładzono miasto, nie mieli oporów by wyciągnąć rękę do Polaków i cały naaarod odbudowywal swoją stolicę i teraz wypominaja innym, że są ze wsi, że słoiki. Jakby nie oni to byście korę z drzew zjadali

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prorok 9 7 miesięcy temuocena: 20% 

   Ludzie cieszcie się że komuś jeszcze chce się handlować. Niebawem sami po wsiach będziecie błagać o jedzenie za pracę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Słoneczko 8 7 miesięcy temuocena: 86% 

   Nie ma akceptacji na handel kosztem bezpieczeństwa ludzi i niszczenia mienia publicznego, nie wspominając już o łamaniu przepisów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 7 7 miesięcy temuocena: 94% 

   To nie jedzenie ze wsi tylko z bronisz, takie samo co w marketach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 6 7 miesięcy temuocena: 23% 

   Dziadek, Ty chyba żyjesz w innej czasoprzestrzeni. Towar Szanowni Państwo rozładowują ok. godz 6 rano. Codziennie przechodzę koło nich idąc do metra. Wątpię Dziadku że o 6 rano zdążysz dojechać na Natolin ze swojego Radomia. Jak Ci się nie podoba to nie przyjeżdzaj i nie psuj ludziom życia. Pozdrawiam Warszawiak z krwi i kości :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~URS 5 7 miesięcy temuocena: 38% 

   abc123 w pełni popieram Ciebie, buraki niech jadą do siebie sadzić buraki :D

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 4 7 miesięcy temuocena: 92% 

   Znamienne że żeby zająć się tematem nielegalnych straganów muszą pojawić się jakieś zniszczenia. Wcześniej najwyraźniej były niemal legalne. Przecież ten handel nie dzieje się bez błogosławieństwa z góry. Spróbuj statystyczny Kowalski postawić sobie obok stolik. Jak nie odpuścisz po zastraszeniu przez cwaniaka rezydenta to dojedzie Cie straż miejska.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bajzel 3 7 miesięcy temuocena: 76% 

   Dranie i cwaniaczki! Trzeba było dostawczaka "parkować" dalej i spokojnie towar wózkami dowozić na miejsce. Mam nadzieję, że ten "punkt handlowy" szybko zniknie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 2 7 miesięcy temuocena: 83% 

   To oni wywalają śmieci i resztki jedzenia do altanki śmietnikowej przy Kazury 20. Zapychają całe kontenery. Parkują nocą kawałek dalej na parkingu między Kazury 18 a Pileckiego 104 przy płocie od budowy POW.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Dobrze byłoby zrobić zdjęcia jak to robią i wysłać do urzędu, spółdzielni, itp.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3551 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021