REKLAMAA1 DaGRASSO  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Spółdzielnia "Imielin" zapowiada przerwy w dostawie ciepła w ciągu najbliższych kilku tygodni. Niektórzy mieszkańcy są tym oburzeni, bo w informacjach wywieszonych na klatkach brakuje konkretów.

  Na drzwiach wejściowych do klatek w blokach należących do Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "Imielin" pojawiły się ogłoszenia zapowiadające przerwy w dostawie ciepłej wody. Poza informacją, że jest to spowodowane pracami modernizacyjnymi w węzłach ciepłowniczych, wykonywanymi przez firmę Veolia Energa Warszawa, nie było niczego więcej.

  Tak lakoniczny komunikat zdenerwował niektórych lokatorów, domagających się szczegółów.

  Nie podoba mi się to za bardzo, bo jednak przydałoby się określenie kiedy dokładnie, bo nie wiadomo jak się dopasować do tego.

  Na Hawajskiej też jest to ogłoszenie, co to wracamy to czasów kiedy latem przez 2 tygodnie nie było ciepłej wody? chyba SMB Imielin prowadzi jakieś gierki.

  Codziennie do 15 września? Może Zarząd poda konkretne terminy i godziny. Uprzejmość nakazuje tak postąpić

  -  komentowali w mediach społecznościowych. Z kolei mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy m.in przy Hawajskiej oraz Dereniowej nie widzą problemu. 

   - Muszą to zrobić, i na godzinę, dwie wyłączyć ciepłą wodę. Chociaż ja niczego nie zauważyłam. Lato jest od tego, a nie jesień, czy zima. Nie rozumiem tych, co narzekają. Rozumy im pozabierało? To nie jest normalne, co my wyrabiamy. Tak nie było za moich czasów, jak jest teraz - irytuje się pani Barbara z Hawajskiej.

  Niższe rachunki 

  Jak dowiedzieliśmy się w spółdzielni nie ma mowy o przerwach dłuższych niż kilkunastominutowe i to w godzinach 8:00-16:00.

  - To czas potrzebny na przełączenie jednego systemu na drugi. Trwa bowiem dostosowanie węzłów ciepłowniczych przez Veolię do nowej usługi, która rocznie da nam 8 procentowe oszczędności. Dzięki temu mieszkańcy otrzymają mniejsze rachunki za ciepło, ponieważ będziemy płacić za ciepło konieczne, a nie wcześniej zaplanowane - zapewnia Tomasz Roślik, wiceprezes ds. eksploatacyjno-technicznych SMB "Imielin".

  Oznacza to, że czujniki dostosują ilość pobieranego ciepła nie tylko do temperatury na zewnątrz, ale wezmą pod uwagę stan nagrzania budynku.

  Węzły ciepłownicze zmodernizowano już w 60 blokach SMB "Imielin". Na swoją kolej czeka jeszcze 30 budynków. W najbliższych dniach chwilowe przerwy w dostawie ciepłej wody wystąpią przy ul. Hawajskiej 10, Miklaszewskiego 13 oraz Marco Polo 2.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~lokator 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   po tych rewelacyjnych ulepszeniach bedziecie płacić wiecej nie po to veolia to robi by zarabiac mniej

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ex radnu 1 3 miesiące temuocena: 88% 

   Kiedy likwidacja tego Domu Kultury w którym same pociotki nepotki od pół roku siedzą i nic nie robią? Oszczedzimy dzięki temu miliony rocznie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.329 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020