REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2019, 08:41 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Warsztaty, wspólne opowieści, czytanie i słuchanie. To wszystko czeka na uczestników Nocy Bibliotek, która na Ursynowie będzie obchodzona w najbliższy weekend na ul. Kłobuckiej i w szkole podstawowej przy ul. Lokajskiego. Nocne marki - szykujcie się!

  Przed nami piata edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbędzie się w sobotę 5 października pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Także na Ursynowie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych czytelników.

  Święto czytania

  Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów czytelni. W całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia. W akcji bierze udział 1800 bibliotek z całego kraju, także placówka dla młodzieży przy ul. Kłobuckiej 14.

  - Podążając za tegorocznym hasłem, do świętowania Nocy Bibliotek zaprosiłyśmy osoby, które pasjonują się słowem, kulturą, folklorem i codziennym życiem. Warsztaty w bibliotece poprowadzą edukatorki ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna i z Fundacji Po Prostu Kultura – mówią organizatorki.

  Noce warsztaty

  Podczas warsztatów będzie można poznawać i tworzyć. Posłuchać opowieści z różnych stron świata i tych bardzo nam bliskich, lokalnych. Prowadzący będą zachęcać do odnajdywania i spisywania własnych historii. Pojawią się nie tylko słowne, ale również plastyczne aktywności – na stolikach bibliotecznych będzie można malować nocne pejzaże, bawić się literami alfabetu i projektować własne symbole. Będzie też można zaszyć się w jednym z przytulnych, czytelniczych kącików – nocna biblioteka wygląda zupełnie inaczej.

  Szkoła też może!

  Do akcji dołączyła także biblioteka Szkoły Podstawowej nr 340 mieszczącej się przy ul. Lokajskiego 3. W planach przewidziano czytanie „Książek naszego dzieciństwa” przez zaproszonych gości: dyrekcję placówki, nauczycieli i dziadków uczniów, quiz - co to za książka?, konkurs na najładniejszą zakładkę do książki oraz oczywiście... wspólne czytanie. 

  Program Nocy Bibliotek w Bibliotece dla Młodzieży przy ul. Kłobuckiej 14:

  • 15:00-16:30 „Warszawskie bajki świata” – warsztaty dla dzieci i rodziców

  Wspólne, rodzinne tworzenia bajek i opowieści, które zaczepione lokalnie, mogą mieć uniwersalne brzmienie. Poszukiwanie postaw i wartości wspólnych dla wielu narodów i kultur, a stworzenie i zapisanie historii, które są dla nas ważne.

  • 17:00-18:30 „Wokół gruzińskich legend” – warsztaty etnograficzne dla młodszej i starszej młodzieży

  Warsztaty, podczas których na przykładzie kultury Gruzji odbędzie się rozmowa o wspólnym języku. Uczestnicy będą mieli okazje przyjrzeć się, jak wygląda życie ich rówieśników, dowiedzą się m.in. dlaczego dzieci traktowane są w Gruzji szczególnie, poznają gruzińskie legendy oraz kołysanki. Dowiedzą się również, czym jest warsztat pracy etnografa.

  Na pamiątkę tego spotkania, dzieci zabiorą ze sobą wykonane przez siebie talizmany inspirowane gruzińskim alfabetem. Zajęcia prowadzi Olga Płuciennik, edukatorka, która wielokrotnie przemierzyła ten różnorodny kraj.

  • 19:00 „Uroczyste powitanie uczestników Nocy Bibliotek” – transmisja online z oficjalnej strony akcji

  O godzinie 19:00 na scenie w Warszawie będzie czytany wiersz Joanny Mueller „Wierszowiązałki” wybrany jako ilustracja tegorocznego hasła Nocy Bibliotek – „Znajdźmy wspólny język”. Na scenie wraz z autorką pojawią sie m.in. z Jarosław Boberkiem oraz Joanna Kołaczkowskai Dariusz Kamys z kabaretu Hrabi.

  • 19:30-21:00 „Ptyś i Bill” – projekcja filmu.

  Wydarzenia w sąsiednich dzielnicach można śledzić na mapie bibliotek z planami lokalnych wydarzeń.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Balbina 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Zapraszamy na nie tylko noc ale jak najbardziej dzień bibliotek na ulicę Karczunkowską, gdzie można leżaki rozkładać na bublu wybudowanym a nie dokończonym i czytać i czytać i czytać - o terminach kolejnych oddania do eksploatacji.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~esimona 1 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Czy artykuł pisał cudzoziemiec uczący się języka polskiego?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3105 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020