REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Zbliża się ósma już edycja Nocy Bibliotek. Do tego ogólnopolskiego wydarzenia po raz kolejny dołączy nasza Ursynoteka. Biblioteka przygotowała wiele atrakcji. Przede wszystkim dla najmłodszych, ale i starsi znajdą coś dla siebie.

  „To się musi powieść” - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Nocy Bibliotek. To ta magiczna noc - a raczej popołudnie i wieczór - gdy w tysiącach bibliotek w całym kraju trwa niezwykła zabawa. Wśród nich nie brakuje także Ursynoteki. W najbliższą sobotę, 1 października organizuje ona dla swoich czytelników przeróżne zabawy i warsztaty. Jakie?

  W niemal wszystkich punktach Ursynoteki coś się będzie działo. Najwięcej w czytelni naukowej przy ul. Lachmana 5 i bibliotece przy ul. Kłobuckiej 14, a nieco mniej w bibliotece dla dzieci przy Fanfarowej 19 oraz w muzeum przy ul. Barwnej 8.

  W czytelni przy Lachmana na chętnych czekają warsztaty i zajęcia popularno-naukowe. Od 17 do 17:45 antropolog sądowy Agata Gabaja opowie co nieco o daktyloskopii. To technika śledcza zajmująca się badaniem linii papilarnych.

  Od godziny 18 do 18:30 o tajemnicach wulkanów opowiadać będzie Agnieszka Marcinkowska. Później w dwóch sesjach (19-19:30 i 19:45-20:15) poprowadzi warsztaty pod tytułem „Jak szybko rosną kryształy?”. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Obowiązują zapisy - telefonicznie pod nr (22) 855 52 20 lub mailowo: czytenia@ursynoteka.pl.

  Jak powstaje książka?

  Nieco mniejsze dzieciaki (5-10 lat) będą mogły natomiast dowiedzieć się, jak powstaje książka. W bibliotece przy Fanfarowej w godzinach 14-15 spotkają się z Anną Salamon oraz wezmą udział w warsztatach twórczych i zajęciach plastycznych. W tym przypadku również trzeba się zapisać - nr tel. (22) 644 74 30 lub mail: fanfarowa@ursynoteka.pl. 

  Chwilę później - o 15:30 - rozpoczną się warsztaty plastyczne „Nie tylko dla moli książkowych”. Do godziny 17 chętni będą mogli zaprojektować i stworzyć własne okładki do notesów. Przy okazji wykorzystają do tego różne techniki. 

  W bibliotece przy Kłobuckiej przez cały wieczór będzie można projektować i tworzyć zakładki do książek, przypinki oraz korzystać z kącika czytelnika. Również tam odbędą się w godzinach 14:30-15:45 literacko-artystyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży „Jak powstają książki?”.

  O godzinie 16 rozpocznie się gra biblioteczna na podstawie „Księgi Ludensona” autorstwa Zofii Staneckiej. Książka opowiada o zwariowanych wakacjach czwórki rodzeństwa, więc na pewno będzie wesoło. Zabawa potrwa do 17:45, natomiast od 18 do 20 będzie można obejrzeć film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica". Film będzie puszczany z polskim dubbingiem oraz ukraińskim lektorem. 

  Mini Konwent Fantastyki

  Z kolei przy ul. Barwnej czytelnicy cały wieczór poświęcą na tworzenie własnej książki. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat poprowadzi wydawnictwo Kurza Stopka. Od 16 do 21 chętni poznają technikę scrapbookingu oraz wezmą udział w mini warsztatach graficznych, kaligraficznych, czerpania papieru i innych. Także tutaj obowiązują zapisy: nr tel. (22) 641 03 26 lub mail: bd9@ursynoteka.pl.

  W tym samym budynku, ale już w muzeum Ursynoteki odbędzie się Mini Konwent Fantastyki. Rozpocznie się o godzinie 16 i potrwa do 21. Wezmą w nim udział pisarze Franciszek Piątkowski, Mateusz Rogalski i Paweł Kopijer. Można także zapisać się - tel. (22) 649 07 25 lub mail: muzeum@ursynoteka.pl - na rozgrywki dla wielbicieli planszówek w klimatach fantasy czy na równoległą sesję RPG. Zabawa rozpocznie się o godzinie 18. 

  Nie zabraknie też atrakcji dla tych, którzy chcieliby po prostu poczytać coś nowego. W Mediatece przy ul. Cybisa 6 w godzinach 18-21 oraz w punktach Ursynoteki przy al. KEN 21 oraz ulicach Na Uboczu 2, Koński Jar 10 i Dembowskiego 12 w godzinach 12-15 odbędą się kiermasze książek. "To się musi powieść".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4491 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023