REKLAMAA1 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Noc Muzeów wraca na Ursynów po przerwie spowodowanej pandemią. Ósma odsłona tego wydarzenia w naszej dzielnicy odbędzie się w sobotę, 15 maja. W programie gra terenowa, zwiedzanie gabinetu burmistrza, bicie monety okolicznościowej i wystawa poświęcona patronowi dzielnicy.

  Tegoroczna Noc Muzeów będzie inna niż dotychczas. Oczywiście w dalszym ciągu pozostaje bezpłatna, natomiast każdego uczestnika obowiązywać będą maseczki, dezynfekcja rąk oraz dystans. W związku z sytuacją pandemiczną z akcji zrezygnowała część placówek (m.in. Metro Warszawskie i Centrum Europejskie Natolin), które brały udział w poprzednich edycjach.

  Gra Terenowa

  W ratuszu od godz. 19 uczestnicy będą mogli wziąć udział w interaktywnej grze terenowej, dzięki której sprawdzą swoją wiedzę na temat Ursynowa. Gracze zobaczą wiele niedostępnych w tej chwili miejsc za pomocą filmów, zdjęć czy materiałów audio. Poznają także dzielnicowe ciekawostki i tajemnice. Do współpracy została zaproszona Hanka Warszawianka, autorka wielu stołecznych gier terenowych.

  - Tutaj można naprawdę spodziewać się bardzo fajnej gry, ja już kawałek widziałem. Niestety nie miałem czasu, aby całą przejść — ocenia burmistrz Robert Kempa.

  Każdy odwiedzający Urząd Dzielnicy Ursynów w godz. od 19 do 23, będzie mógł zasiąść w fotelu burmistrza Ursynowa. - Każdy, kto był w moim gabinecie wie, że tam panuje artystyczny nieład. Proszę nie mylić z bałaganem! On zniknie na tę sobotę i obiecuję, że będzie posprzątane — podkreśla Robert Kempa.

  Obok ratusza dzielnicy znajdzie się wystawa poświęcona jej patronowi — Julianowi Ursynowi Niemcewiczowi. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wybić także specjalną monetę okolicznościową.

  Noc w buszu... w Powsinie

  Urząd dzielnicy nie jest jedynym organizatorem Nocy Muzeów w naszej dzielnicy. Ogród Botaniczny PAN w Powsinie zaprasza wszystkich chętnych na niepowtarzalną wycieczkę "Noc w Buszu" w godz. 20-23. Na gości czeka spacer z przewodnikiem po szklarni, gdzie będzie można zobaczyć m.in.: oleandry i hibiskusy. Czekają też rośliny owadożerne, a także sukulenty i kaktusy oraz rośliny cytrusowe.

  - Podczas spaceru z latarkami przewodnik zapozna zwiedzających z ciekawostkami na temat oglądanych roślin, opowie o sposobach ich uprawy, a także chętnie odpowie na wszelkie pytania - informuje ogród. Godziny rozpoczęcia spacerów: 20, 21, 22. W każdej godzinie grupy po 6-8 osób.

  Wydarzenia w innych dzielnicach można sprawdzić na mapie Nocy Muzeów

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zrazem 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Mam nadzieję, że burmistrz Kepa - koszmar z Środy Wielkopolskiej - się skończy. Inwazyjny gatunek spadochroniarzy zrzucanych przez PiS i PO co i rusz po całej Polsce niszczy samorządność u korzeni. Rządzi nami Kadzidło, Żyrardów, Łuków - czas skończyć z partyjniactwem i zawłaszczaniem stanowisk publicznych przez partyjne kliki. PASZOŁ WON Z URSYNOWA NA WIEŚ SPOWROTEM CHAMY!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 3 miesiąc temuocena: 93% 

   Super chętnie postawie u burmistrza figurkę z brązu tak by podsumować jego wykwintne działania.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kwaseq 2 miesiąc temuocena: 86% 

   Już by sobie darowali takie atrakcje. Chętnie zwiedzę Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy w którym jest za mało powierzchni biurowej jak twierdzi jego dyrektor ex burmistrz Czubaszek rodowity Ursynowianin z Łukowa. Który jako jedyny z 19 kandydatów na to stanowisko miał prokuratora na karku. Oczywiście oczyszczono go z zarzutów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 1 miesiąc temuocena: 13% 

   wiecznie niezadowolony

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3693 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021