REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  Czołg "Rudy 102", papamobile, katakumby najstarszej parafii w Warszawie - to tylko niektóre atrakcje Nocy Muzeów na Ursynowie. W najbliższą sobotę, 18 maja niepowtarzalna okazja do zwiedzania miejsc niedostępnych na co dzień!

  Już po raz siódmy Ursynów dołączył do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów. W tym roku do odwiedzenia będzie osiem miejsc, do których można się przejść lub dojechać bezpłatnym autobusem z przewodnikiem na pokładzie.

  Poczuj się jak burmistrz

  Noc Muzeów w ursynowskim ratuszu rozpocznie się o godz. 19:00 i potrwa do północy. W tym czasie na terenie urzędu dzielnicy będzie można m.in.: zwiedzić budynek, w tym salę ślubów i zrobić sobie zdjęcie w fotelu burmistrza. Dla wielbicieli gier planszowych stowarzyszenie Avangarda przygotowało mnóstwo zabawy. Wolontariusze pomogą wybrać najciekawsze gry i wytłumaczą ich zasady. Do obejrzenia będzie też wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży.

  Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji udostępnia wszystkim chętnym halę „Hawajska” oraz Centrum Tenisa Stołowego przy ul. Dereniowej 48, w godzinach 19.00-24.00.

  Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul. Kajakowej 12b w godz. 19:00-20:30 przygotował trzy wystawy:

  • W głównej przestrzeni - wystawa pod tytułem “Widoki”, podsumowująca 30-letnią twórczość Mariusza Pietronia w obszarze fotografii krajobrazowej;
  • W galerii „Środek Tkaniny” - wystawa „Malowanie światłem” Bogumiły Klauder-Resler przedstawiająca swoisty pamiętnik miejsc i sytuacji zapisanych na jedwabiu;
  • W galerii „Środek Komiksu” - komiksowy debiut na rynku skandynawskim Janusza Ordona - będzie to pierwsza i jedyna szansa zobaczenia albumu „Fantom - zagubione plemię” w języku polskim.

  Biblioteka publiczna im. J.U. Niemcewicza zaprasza do Ursynoteki-Muzeum przy ul. Barwnej 8 na spotkanie „Grzegorz Nawrocki - dramaturg z Ursynowa” poświęcone związanemu z dzielnicą dziennikarzowi i dramaturgowi. Początek wydarzenia o 18:00.

  Centrum Europejskie Natolin przy ul. Nowoursynowskiej 84 tradycyjnie od 20:00 zaprasza na nocne zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Natolinie z przewodnikiem. Wejście ostatniej grupy o godz. 0:30.

  Parafia św. Katarzyny przy ul. Fosa 17 zaprasza do odwiedzenia najstarszej parafii na terenie Warszawy, której historia liczy przeszło 780 lat. W godzinach 19:00-1:00 goście zobaczą tzw. kościół dolny (katakumby), Pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego, zabytkowy teren parafii, gdzie znajduje się m.in. plebania z ok. 1640 roku (nie jest udostępniana do zwiedzania) oraz autentyczną figurę Matki Bożej z Getta Warszawskiego.

  Obok kościoła (już na Mokotowie) przy ul. Przy Grobli 84, tuż przy potoku, znajduje się Muzeum Kowalstwa. Podczas Nocy Muzeów każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił przy kowadle wykuwając drobny element kowalskiego rzemiosła z rozgrzanego do czerwoności żelaza. W tym roku do muzeum wkradnie się trochę technologii: kto nigdy nie spawał i nie widział, jak taki proces się odbywa, będzie mógł spróbować i wcielić się w rolę spawacza. Poza tym jak co roku będzie można zobaczyć mistrza kowalskiego przy pracy, posłuchać opowieści kowalskich, skosztować domowych wypieków oraz kawy, a przede wszystkim poczuć klimat kuźni z początku XX wieku.

  Salezjański Ośrodek Misyjny przy ul. Korowodu 20 przygotował wystawę misyjną, gdzie można obejrzeć aż 3 tys. eksponatów. W godzinach 21:00-1:00 goście zostaną zabrani w podróż dookoła świata. W Ameryce Południowej wyruszą na wyprawę do amazońskiej dżungli. Odkryją indiańskie łuki i naszyjniki z nasion, piór i kości. W sercu Afryki ubiorą kolorową chitengę i poćwiczą noszenie na głowie kosza z liści palmowych. W Azji zobaczą ręcznie wykonane wachlarze i latające lampiony. W programie spotkanie z misjonarzem i wolontariuszami misyjnymi, projekcje filmów z krajów misyjnych, zwiedzanie wystawy misyjnej i egzotyczna przekąska.

  Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Kłobuckiej 21. Będzie można odwiedzić niedostępne na co dzień magazyny archiwalne oraz zobaczyć unikatowe archiwalia, pieczołowicie odtworzone przez konserwatorów. Prezentowane będą dokumenty, fotografie i filmy, obrazujące dramatyzm pierwszych dni wojny, praconicy IPN opowiedzą także o represjach oraz życiu codziennym w okupowanej Polsce. Dla dzieci przygotowana zostanie strefa zabaw, dla wszystkich – gry i konkursy historyczne oraz pokazy grupy rekonstrukcji historycznej. Początek imprezy o godz. 16.00.

  Podczas Nocy Muzeów wszystkie atrakcje są bezpłatne. Do Centrum Europejskiego Natolin oraz Parafii św. Katarzyny będzie kursował też bezpłatny autobus - amerykański schoolbus. Ruszać będzie sprzed ratusza, (al. KEN 61 – Metro Imielin), a na trasie miejski przewodnik opowie ciekawostki o naszej dzielnicy.

  W Noc Muzeów wcześniej zarejestrowani uczestnicy będą mogli pojechać do muzeum motoryzacji w Otrębusach, ale miejsc na tę wycieczkę już nie ma.

  Znacznie więcej będzie się działo w innych dzielnicach Warszawy, w szczególności w centrum. W stolicy w godz. 18:30-1:30 działać będą autobusowe linie muzealne, ruszające z placu Defilad, obwożące po atrakcjach Nocy Muzeów. Spis wszystkich wydarzeń w Warszawie - na tej stronie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 52

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~IO 9 ponad rok temu

   Był Ursynów. Teraz czas na miasto!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbignjew S 8 ponad rok temuocena: 100% 

   TO NIE PRAWDA! W NATOLINJEE OD 21 !!!!!!!!!!!!!!!@@!@@!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ryniu 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy Burmistrz będzie w swoim pokoju w Ratuszu podczas zwiedzania i czy będzie można sobie zrobić foto z Burmistrzem?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ibo 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy można uruchomić dodatkowy autobus do muzeum motoryzacji do Otrębusów?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ Wał Kuski 5 ponad rok temuocena: 33% 

   Motoryzacja jest bardzo politycznie niepoprawna! Zamiast tego, będzie wycieczka rowerowa do muzeum pedalarstwa!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oska 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Katakumby kościoła św. Katarzyny, może być ciekawie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IBO 3 ponad rok temuocena: 80% 

   Najciekawsze będzie o północy (!) w Natolinie - Centrum Europejskie, tajemniczy park i pałacyk.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Norbi 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Najlepsze, że można usiąść w fotelu pana burmistrza. Tylko co będzie jak ktoś siądzie i nie będzie chciał wstać?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smarzowsky 1 ponad rok temuocena: 80% 

   Dzielnicowy Ośrodek Kultury powinien jeszcze przygotować wystawę nt wyborczego trollingu w sieci ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3307 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020