REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Solarne

  Solarne "Nocne rysie" na Krasnowoli (urząd dzielnicy)

  Na ursynowskiej Krasnowoli będzie jaśniej i bezpieczniej. Przy przystanku autobusowym stanął "Nocny Ryś". Tak mieszkańcy nazwali lampę solarną, która oświetla to miejsce. Dzielnica zapowiada, że takich "rysiów" wkrótce będzie więcej.

  W 2018 roku dzielnicy udało się doprowadzić do pojawienia się autobusu na ul. Krasnowolskiej. Na połączenie z resztą Warszawy ta część Ursynowa czekała aż... 67 lat. Nowa linia 239 jeździ z częstotliwością ok. 30 minut (w szczycie co 20 minut) od przystanku P&R Stokłosy przez Herbsta, Pileckiego, Poleczki, Taneczną i Krasnowolską do pętli "Krasnowolska".

  Szybko okazało się, że na przystanku brakuje stojaków rowerowych, wiaty autobusowej i oświetlenia. O ile te pierwsze udało się załatwić dość szybko - stojaki pojawiły się parę miesięcy po uruchomieniu autobusu, a wiata stanęła w listopadzie 2019 roku - o tyle z doświetleniem przystanku był problem.

  - Ponieważ w pobliżu brak jest możliwości podłączenia do sieci energetycznej, zdecydowaliśmy się na postawienie lamp solarnych - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Jak zapowiedziano, tak zrobiono. Lampy solarne na pętli już działają i szybko zyskały przydomek "Nocnych rysiów". Jeden z nich oświetla przystanek, a dwa kolejne doświetlają przejście dla pieszych prowadzące do wiaty.

  Urząd planuje dalszą rozbudowę infrastruktury oświetleniowej, także w oparciu o lampy solarne, w rejonie dojść od ul. Poloneza, tak aby poprawić komfort i bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z pętli autobusowej na Krasnowoli.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tubylec 7 2 miesiące temuocena: 83% 

   Montaż tej lampy to przykład głupoty i dyletanctwa osób odpowiedzialnych za infrastrukturę miasta. To kosztowne cudo nie daje nic światła, na przystanku jak było ciemno tak jest ciemno. Dlaczego nie postawiono tam normalnych latarni zasilanych z sieci. Dwa tygodnie wcześniej zainstalowano obok latarnie zasilane z sieci które wspaniale doświetlają przejście. Dlaczego przystanku nie można było tak oświetlić? Domyślam się że jakaś firemka musiała solidnie zarobić dostarczając to ekologiczne badziewie. Na szczęście kilka dni temu lampa przestała świecić. Może zabiorą to gówno i założą normalną oprawę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darek S 6 2 miesiące temuocena: 100% 

   Pokazane na zdjęciu lampy oświetlające przejście dla pieszych są podłączone do sieci energetycznej dlatego dobrze oświetlają, natomiast jedna lampa solarna na samym przystanku już nie świeci bo niska temperatura i brak słońca spowodował rozładowanie akumulatora. Ta lampa to wyrzucone pieniądze w błoto.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inżynier 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   tak się zastanawiam czy burmistrz kłamie dla zasady, zabawy, czy musi . Brak możliwości podłączenia do sieci energetycznej - nawet na zdjęciach widać biegnące w pobliżu linie energetyczne , a na jednym słupie lampa starszego typu. Ktoś ma duże ciśnienie żeby w mieście, w pobliżu linii energetycznych stawiać lampy solarne, które kosztują kilkadziesiąt razy więcej od zasilanych z sieci , w zimie świecą godzinę-dwie po zapadnięciu zmroku , akumulator wytrzyma ze dwa lata a później kosztowna wymiana , a sam panel słoneczny wytrzyma może z dziesięć lat jak go wcześniej grad albo wiatr nie uszkodzi. To tylko głupota czy coś więcej ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   coś więcej, to się nazywa biznes.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ta lampa już przestała działać.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~brygadzista Albin 2 2 miesiące temuocena: 67% 

   W czasach słusznie minionych nazywało się to szkodnictwem gospodarczym i wraz ze spekulacją towarami było ochoczo ścigane przez Inspekcję Robotniczo - Chłopską, tj. organ kontrolny powołany przez Biuro Polityczne i Komitet Centralny Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. IRCha powstała w 1983 r. wkrótce po zakończeniu puczu wojskowego dokonanego przez Jaruzela i Kiszczka (tzw. stan wojenny). Członkami tego organu byli aparatczycy PZPR oraz emeryci Służby Bezpieczeństwa, Milicji Obywatelskiej i Ludowego Wojska Polskiego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KarolMok 1 23 dni temuocena: 100% 

   Niestety Burmistrz wie, że nie ma tytułu prawnego do gruntu. Nie ma też zgody miasta na zajęcie terenu. Inwestycja nielegalna i do tego środki publiczne. Dlatego nie ma podpięcia do sieci i są solary.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3278 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020