REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Co czwarty czytelnik publicznej biblioteki na Kabatach to dziecko. I to właśnie dla najmłodszych szykują się wielkie zmiany. Przy al. KEN 21 dzielnica wynajęła nowe pomieszczenia, w których powstaje dział dziecięcy. Wkrótce otwarcie.

  Kabaty to najmłodsza cześć Ursynowa, tu też mieszka bardzo dużo rodzin z dziećmi, które chętnie przychodzą do biblioteki nie tylko po lektury. Ale od pewnego czasu było coraz mniej nowych pozycji dla najmłodszych i to nie z powodu braku pieniędzy. Po prostu nie było gdzie ich ustawiać. Na zaledwie 90 metrach kwadratowych, które należą Ursynoteki, trzeba było zmieścić 25 tysięcy książek.

  Niezbędna była nowa przestrzeń, ale na Kabatach wynajęcie lokalu to nie łatwa sprawa, zwłaszcza dla sfery publicznej, która musi liczyć się z groszem.

  - Zdarzyła się okazja, że był lokal po sąsiedzku. 85 metrów włącznie z zapleczem i  magazynem. Wynegocjowaliśmy dobrą cenę i mamy wreszcie możliwość przeniesienia księgozbioru dziecięcego. Umowę podpisaliśmy na trzy lata - mówi dyrektor Ursynoteki Anna Wolska. Miesięczny czynsz to około 5 tys. złotych. 

  W kabackiej bibliotece nr 139 praca wre. Pracownicy innych placówek pomagają w przeniesieniu księgozbioru. Tysiące pozycji, nie tylko książek, ale też audiobooków trzeba zdjąć z regałów, przewieźć wózkiem i ustawić w nowym miejscu. 

  - Wszystkie ręce na pokład. Mieliśmy tylko półtora miesiąca na organizację biblioteki. W tym czasie musieliśmy m.in. zmodernizować sieć internetową, zaprojektować regały, zrobić remont - mówi Anna Wolska.

  Nowy, oddzielny dział przy al. KEN 21 nie będzie tylko wypożyczalnią. Będą tu organizowane warsztaty plastyczno-literackie oraz imprezy popularyzujace czytelnictwo. Dyrektor Ursynoteki nie ukrywa, że liczy też na nowych czytelników. Teraz do kabackiej biblioteki zapisanych jest pięć tysięcy osób, które w ciągu roku wypożyczają ponad 60 tysięcy książek.

  Wielkie otwarcie działu dziecięcego w bibliotece nr 139 przy alei KEN 21 (wejście od Borsuka) już we wtorek, 16 października o godz. 12:00. Na wszystkie dzieci czeka przedstawienie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~uuu 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

   szkoda że tego otwarcia i przedstawienia nie się zorganizować o jakiejś takiej godzinie, żeby można pójść z dzieckiem bez zarywania dnia w szkole i brania urlopu

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kkkk 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciekawe, kiedy na Ursynowie otworzy się jakaś księgarnia, bo na razie trzy się zamknęły, wszystkie z książkami dla dzieci, czyli dla 25 proc. mieszkańcow tej dzielnicy...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciara 2 8 miesięcy temuocena: 0% 

   KEN 121? A gdzie jest taki adres? ;)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Czytanie nie jest trudne. Można się do niego przyzwyczaić!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2572 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019