REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat.prasowe)

  REKLAMA

  Po 30 latach użytkowania, poczekalnia dla pacjentów Centrum Onkologii, doczekała się nareszcie generalnego remontu! Zniknęły zniszczone krzesła, przygnębiające boazerie i ponure barwy. Jest jasno, przejrzyście i kolorowo.

  O tym, jak ważne jest otoczenie, w którym przebywają pacjenci, a szczególnie ci obłożnie chorzy, ma ogromne znaczenie dla ich samopoczucia. Wiedzą o tym zarówno lekarze, jak i założyciele Fundacji Rak'n'Roll - Wygraj Życie.

  Stąd wziął się pomysł na program "Poczekalnie Onkologiczne", w ramach którego wyremontowano już wnętrza w szpitalach m.in. w Katowicach, Olsztynie, Poznaniu, Zielonej Górze czy Warszawie.

  - Czas oczekiwania na wizytę - bez względu na to, jak długo trwa, zawsze jest niezwykle stresujący dla pacjenta i jego bliskich. Dlatego zależało nam na tym, żeby w jakimkolwiek stopniu zmienić miejsce tego oczekiwania na bardziej przyjazne - mówi dr n. med. Beata Jagielska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa otwartego i rozliczeń świadczeń zdrowotnych COI.

  Dwustumetrowa przestrzeń w COI to nie pierwsza, i na pewno nie ostatnia, realizacja Fundacji na Ursynowie. Trzy lata temu "odczarowano" tu już mniejszą poczekalnię, która niebawem doczeka się odświeżenia. Prace muszą odbywać się w weekendy i nocami, bo tylko wtedy nie utrudnia to funkcjonowania szpitala.

  Oddana właśnie oficjalnie do użytku największa poczekalnia, to miejsce w którym tygodniowo oczekuje ok. 1500 pacjentów z całej Polski. Podobnie jak znakomita większość szpitalnych pomieszczeń, nie była remontowana nigdy...

  - 30 lat temu to drewno na ścianach, ciemne kolory, skaj - to był luksus, pachniało nowością, teraz to dramat - mówi ze smutkiem jedna z pracownic szpitala.

  Jasne kolory na ścianach od razu powiększyły optycznie przestrzeń, kolorowe krzesła wprowadzają do wnętrza dobrą energię. Na ścianach zawisły obrazy, gdzieniegdzie stoją kwiaty. Brakuje jeszcze tylko klimatyzacji - szpital liczy, że znajdą się na to pieniądze.

  - Naprawdę widać i czuć różnicę od samego wejścia - komentują pacjenci, którzy spędzają długie godziny w szpitalnych korytarzach.

  Najważniejszą inwestycją w najbliższym czasie w COI będzie Punkt Informacyjny. Wielu pacjentów nie dociera na swoje zabiegi, bo nie wiedzą, jak trafić do odpowiedniej sali. Dyrekcja szpitala i przedstawiciele Fundacji podkreślają, że bez pomocy darczyńców nie uda się realizować kolejnych inwestycji.

  ZOBACZ NOWĄ POCZEKALNIĘ W CENTRUM ONKOLOGII:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1117 sekundy
  REKLAMA