REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Na początek czerwca zapowiadane jest długo wyczekiwane przez mieszkańców otwarcie przychodni publicznej na Samsonowskiej. Na miejscu czekać będą interniści, pediatra i aparatura do usg – wszystko w ramach kontraktu z NFZ.

  Zielony Ursynów nie ma teraz łatwo: z powodu rozbudowy zamknięta jest publiczna przychodnia przy Kajakowej, zbiegło się to w czasie z wyniesieniem się prywatnej przychodni Warmed. Po tym jak Rzecznik Praw Pacjenta uznał, że jej personel zachowywał się wulgarnie wobec pacjentów, burmistrz nie przedłużył umowy najmu na lokal, będący własnością miasta. Firma musiała się wyprowadzić, a 1 października ubiegłego roku budynek został przejęty przez SPZOZ Ursynów - czyli miejską służbę zdrowia.

  Okazało się, że na miejscu jest dużo do zrobienia, remont zakończył się w kwietniu i od tamtej pory przychodnia czeka na zielone światło od urzędu miasta.

  Przychodnia musi zostać wpisana do statutu SPZOZ Warszawa-Ursynów i dopiero wtedy może zacząć przyjmować pacjentów. Taką decyzję może podjąć jedynie Rada Warszawy, jednak ostatnie jej posiedzenie zostało odwołane, a na wcześniejszym nie udało się rozpatrzyć tego punktu. Omówienie sprawy przychodni przy Samsonowskiej zapowiadane jest na 30 maja.

  Mieszkańcy, mający od miesięcy do dyspozycji jedynie niewielki prywatny Polmed, który ma podpisaną umowę z NFZ, ale przyjmuje jedynie dorosłych, muszą jeździć z dziećmi do przychodni na Romera. Dlatego przede wszystkim odetchną rodzice, którym bardzo brakowało opieki pediatrycznej.

  W wyremontowanej przychodni przyjmować będą interniści i pediatra, znajdzie się tu także aparat do ultrasonografii, punkt pobrań, gabinet zabiegowo-diagnostyczny oraz gabinet pielęgniarek. Otwarcie przychodni planowane jest w pierwszych dniach czerwca.

  TAK WYGLĄDA WYREMONTOWANA PRZYCHODNIA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 97

  • 63
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~witor 2 3 miesiące temu

   Ja jestem zapisany do przychodni KEN i dla mnie najlepszych lekarzy mają, wcale nie łatwo teraz nowej będzie do takiego poziomu podskoczyć. No ale probujcie w każdym razie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 1 4 miesiące temuocena: 92% 

   Kto to wymyślił i jakim interesem się kierował, żeby wsie okoliczne, po zachodniej stronie Puławskiej , które położone są bliżej gminy Lesznowola, przyłączyć do Ursynowa ? Od tego czasu ogromna kasa inwestycyjna poszła w tzw. "zielony Ursynów", a prawdziwie zielony Ursynów, położony w miejscu dawnej puszczy mazowieckiej zamieniany jest w betonowy poligon zamieszkały ? Czy ktoś odpowie za ten "interes"?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2822 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019