REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AR)

  Dwa miesiące po ukończeniu prac na ścieżce rowerowej wzdłuż alei Kasztanowej wciąż brakuje przejścia dla pieszych. Rodzice boją się o swoje dzieci w drodze na plac zabaw, a dzielnica uspokaja, że pasy pojawią się już wkrótce.

  Na początku lipca, w zaledwie tydzień, wyremontowana została ścieżka rowerowa w alei Kasztanowej - od al. KEN do ul. Rosoła. Na 750 metrach zamiast betonowej kostki, za 600 tys. złotych pojawił się asfalt.

  Rowerzyści się cieszą, gorzej z pieszymi. Pomimo zakończenia prac i oficjalnego odebrania ich przez dzielnicę na całej długości wyremontowanej ścieżki nie ma ani jednego przejścia dla pieszych. Rowerzysta, widząc z daleka namalowaną na ścieżce zebrę, wie, że w tym miejscu może spotkać pieszego i powinien zwolnić. Jeśli takiego oznaczenia nie ma, łatwo o nieszczęście. 

  - Zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Nie tylko rowerzyści, ale też wiele osób na elektrycznych hulajnogach pędzi ścieżką, przez którą trzeba przejść w drodze na plac zabaw - alarmuje pan Aleksander. - Już raz taka hulajnoga prawie mnie przejechała, a co dopiero ma powiedzieć matka z dziećmi? - dodaje mieszkaniec.

  Trasę rowerową w alei Kasztanowej remontowała ursynowska firma Falbruk, która ułożyła krawężniki, zerwała starą betonową kostkę, wysypała ścieżkę tłuczniem i wylała asfalt. Namalowaniem zebry zajęła się inna firma - MP Projekt - z którą dzielnica podpisała umowę. Ale - jak się okazuje - wymalowano tylko symbole rowerów - typowe dla ścieżek rowerowych. O pasach dla pieszych zapomniano.

  - W najbliższym czasie brakujące oznaczenie przejścia dla pieszych zostanie uzupełnione - zapewnia Wojciech Janowicz, z wydziału infrastruktury urzędu dzielnicy.

  Asfalt jest już prawie na całej trasie rowerowej przecinającej Kabaty za zachodu na wschód. W ubiegłym roku odnowiono ścieżkę od alei KEN w kierunku Telekiego, teraz od al. KEN do Rosoła i była to ostatnia trasa rowerowa, która w tym roku doczekała się remontu. Na inne dzielnica nie ma już pieniędzy i odkłada tego rodzaju inwestycje na późniejsze lata.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Sąsiad 14 11 miesięcy temu

   Jest już zebra

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pieszy 13 11 miesięcy temu

   A kiedy będą remontowane chodniki? Wygląda to na coraz bardziej postępującą dyskryminację pieszych. Na ul. Stryjeńskich wzdłuż osiedla Kazury (południowa strona ulicy) do dziś w ogóle nie wybudowano nie ma chodnika!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 12 11 miesięcy temu

   akurat na tej ścieżce częściej można spotkać psiasarza, z psem jak najbardziej, niż rowerzystę. Czasem sama tam jeżdżę - jako skrótem do ścieżki na Rosola. Cześciej jednak spaceruje al. Kasztanową. Rowerzystów mozna tam policzyć na palcach jednej ręki i to w czasie kilku tyg. na pewno. Tak, że...oczywiście, pasy być powinny ale z kolei nie podnośmy larum, że dzieci są narażone na śmierć!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 11 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Zebra to biale na czarnym, symbol dyskryminacji i ucisku. Rowne linie ponadto moga sie kojarzyc z prostym ulozeniem rol spolecznych dla poszczegolnych plci. Pasy powinny byc postepowe - powyginane w fale i teczowe. W dzisiejszych czasach zwykle zebry sa po prostu zasciankowe.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~święte krowy rowerowe 10 11 miesięcy temuocena: 65% 

   Pasy jeszcze nigdy nie spowodowały, że rowerzysta przed zwolnił, a nie daj boże, przepuścił pieszego!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 9 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Pasy jeszcze nigdy nie spowodowały, że kierowca blachosmrodu przed zwolnił, a nie daj boże, przepuścił pieszego!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 8 11 miesięcy temuocena: 68% 

   Jedyne rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo pieszych to zwężenie ścieżki rowerowej. Kto to widział takie autostrady w środku miasta? Tako rzecze Zielone Mazowsze i Otwarty Ursynów.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kpnkk 7 11 miesięcy temuocena: 75% 

   Pomalowanie pasow ustrzeze dzieci przed wypadkiem z rowerem ? Pasy powoduja magiczne hamowanie w rowerze, czy robi to jednak czlowiek ? Debil z pasami czy bez doprowadzi do wypadku. Lepiej wyciac chaszcze przed przejsciem, ktore zaslaniaja teraz rowerzystom widok.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 6 11 miesięcy temu

   Rozrosniete krzewy zasłaniają widok rowniez pieszym. Trzeba się mocno wychylic aby sprawdzić czy nie jedzie rozpedzony rowerzysta od strony KEN.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 5 11 miesięcy temuocena: 82% 

   Na DDR budowanych obecnie przez ZDM też nie ma pasów. A nawet jeśli gdzieś są, to bez znaku pionowego D-6 znaczą tyle co i nic.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PiotrJakub 4 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Na nowej Ghandi też nie ma pasów na przejściach przez ddr, a istniejące na skrzyżowaniu z Pileckiego zamalowano. Nie bardzo wiem dlaczego taka dyskryminacja pieszych, ale w tym dzikim kraju niewiele mnie już dziwi.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Guns 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

   "Dwa miesiące po ukończeniu prac na ścieżce rowerowej..." "Na początku lipca, w zaledwie tydzień, wyremontowana została ścieżka rowerowa w alei Kasztanowej - od al. KEN do ul. Rosoła." Jedno zdanie przeczy drugiemu.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 2 11 miesięcy temuocena: 82% 

   Kto "zapomniał" o pasach na DDR - czy MP Projekt zapomniał, że ma je namalować, czy wydział infrastruktury zapomniał wpisać wymalowanie pasów do umowy podpisanej z MP Projekt? Formy bezosobowej czasownika "zapomniano" używa się, aby zakryć brak wiedzy. Rzetelne dziennikarstwo.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ogarniator3000 1 11 miesięcy temuocena: 82% 

   Samo malowanie pasów można sobie gdzieś wsadzić. Prawidłowo oznakowane przejście dla pieszych jest oznakowane pionowo (znak D-6) oraz poziomo (znak P-10) - Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. 2019 poz. 454)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3293 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020