REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Ścieżka rowerowa i chodnik wzdłuż ul. Wąwozowej

  Ścieżka rowerowa i chodnik wzdłuż ul. Wąwozowej (AŁ)

  Osiem firm chce wyremontować ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Wąwozowej, a sześć wybudować nową - wzdłuż fragmentu ul. Stryjeńskich. Zarząd Dróg Miejskich w ciągu miesiąca zamierza wybrać w przetargu firmy, którym zleci wykonanie prac. Jeśli tak się stanie, jest szansa, że roboty ruszą wiosną.

  Droga rowerowa wzdłuż ul. Wąwozowej na odcinku od al. KEN do Rosoła ma już kilkanaście lat. Mocno nadgryziona zębem czasu, jest niewygodna i niebezpieczna. Płyty, z których ją zbudowano, są w wielu miejscach popękane i zapadnięte lub uniesione przez korzenie drzew. Na domiar złego przylega ona do równie zniszczonego chodnika, oddzielonego jedynie pomalowanym na biało krawężnikiem.

  Remont tego odcinka w kampanii prezydenckiej w 2018 roku obiecywał Rafał Trzaskowski. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił w ubiegłym roku przetarg na prace, ale firmy, które się zgłosiły chciały dużo więcej niż około 1,3 mln złotych, które na poczet inwestycji przekazała dzielnica. Dlatego konkurs powtórzono.

  Tym razem powinno się udać wyłonić wykonawcę remontu. Zgłosiło się osiem firm, a ich oferty wahają się od 622 tys. do 1,9 mln - większość oscyluje wokół 1,4-1,5 mln. Oferty mieszczą się w budżecie przewidzianym przez drogowców, więc są oni dobrej myśli.

  Ścieżka rowerowa zostanie wykonana z asfaltu, zniknie też niebezpieczny krawężnik. Między ulicą Zaruby a stacją metra Kabaty droga zyska zupełnie nowy przebieg. Zostanie poprowadzona bliżej ulicy, przez co ma być wygodniejsza dla rowerzystów i bardziej bezpieczna dla pieszych. Wyremontowane będą też chodniki. Prace obejmą również obniżenie krawężników oraz montaż oznakowania ostrzegawczego dla osób niewidomych i niedowidzących.

  Nowa ścieżka wzdłuż Stryjeńskich

  Jest szansa, że powstanie też długo oczekiwana trasa rowerowa wzdłuż ul. Stryjeńskich między ulicami Wąwozową a Przy Bażantarni. Tu również na ogłoszony przez ZDM przetarg zgłosiło się kilkoro chętnych. Oferty opiewają na kwoty od 704 tys. do aż 2,3 mln (większość to ok. 800 tys.). Projekt zostanie sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. 

  Teraz oferty są analizowane przez ZDM. - W przypadku obu przetragów oferty są przystępne i prawdopodobnie przetarg zostanie rozstrzygnięty - zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik miejskich drogowców.

  Jeżeli tak się stanie, umowy z wykonawcami zostaną podpisane w ciągu miesiąca i pierwsze prace ruszą jeszcze tej wiosny. Zakończyć się mają w ciągu 5 miesięcy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pedalinho loco 11 22 dni temuocena: 64% 

   Nie ma, po prostu nie ma pilniejszych inwestycji, niż remont tych pedalarni!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 10 22 dni temuocena: 14% 

   Ty wolisz siedzieć przed tv i chlać piwsko

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 9 22 dni temuocena: 100% 

   Tam też jest chodnik, w opłakanym stanie.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Filifionka 8 22 dni temuocena: 100% 

   Wizualizacja zagospodarowania terenu przy Wąwozowej prezentowana tutaj, jest rozbieżna z projektem Echo Investment. W artykule w haloursynów z 7 października 2020 czytaliśmy: "Mieszkańcy pytali właściciela działki nie tylko o skalę inwestycji. Zwracali uwagę, że na wizualizacjach prawie hektarowy Plac Kabacki, który deweloper chciałby wybudować przy wejściu do metra Kabaty, nie znajduje się na działce dewelopera, tylko miasta. - Czy jest jakaś umowa, że miasto Wam ten teren sprzeda? - dopytywał zaniepokojony Jeremi Czarnecki z organizacji Wygra Warszawa. Okazuje się, że już na etapie wstępnych rozmów na temat projektu "Echo - Kabaty" władze miasta i dzielnicy zażądały włączenia do rewitalizacji terenów wokół inwestycji, będących w posiadaniu samorządu. - To nasza oferta "offsetu" dla miasta i dla mieszkańców, który zaprojektujemy z mieszkańcami" To teraz Zarząd Dróg Miejskich wyda pieniądze, a później podyskutujemy o zagospodarowaniu?

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wreszcie! 7 22 dni temuocena: 71% 

   No wreszcie się doczekamy tych ścieżek!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 6 23 dni temuocena: 71% 

   Ja z kolei jestem ciekaw, jakie są plany dot. chodnika (ew. + DDR) wzdłuż Płaskowickiej, na odcinku Stryjeńskich - Cynamonowa. Od Cynamonowej, wiadomo - robi Astaldi. Ale chodnik na wspomnianym przeze mnie odcinku, zwłaszcza Stryjeńskich - Braci Wagów, to padaka. Czy cokolwiek się stanie dopiero przy realizacji osławionego parku linearnego? Jeśli tak, to lata całe jeszcze upłyną...

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 23 dni temu

   Czy Astaldi ma zrobić któryś północny odcinek chodnika na ul. Płaskowickiej czy tylko odcinkowo po południowej? Cały chodnik wzdłuż tej ulicy to masakra.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 4 23 dni temu

   Oni w ogóle nie dotykają północnej części, za wyjątkiem miejsc, które wcześniej tymczasowo rozkopali, przeprojektowali itp. Południową robią, bo przywracają stan poprzedni. Od Cynamonowej w ogóle nowa ulica się robi, więc zakładam, że chodniki też tam nowe zrobią. Ale cała pozostała część północnej strony, to robota dla Miasta.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 23 dni temu

   Jaro, tak myślałem, że to będzie robota dla miasta. Tym bardziej dziwi mnie wymiana nawierzchni na ścieżkach rowerowych, podczas gdy ten chodnik spokojnie może uchodzić za najgorszy w okolicy.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 2 23 dni temuocena: 100% 

   Ale tu Prezydent nie obiecywał... ;-)

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 22 dni temu

   Touché

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.483 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021