REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Do 23 stacji rowerów miejskich Veturilo na Ursynowie wkrótce dołączy kolejna. Będzie to punkt ufundowany przez koncern paliwowy Orlen.

  Na przełomie marca i kwietnia nowe stacje rowerów publicznych zostaną uruchomione na 9 stacjach paliw zlokalizowanych w różnych częściach Warszawy. Dziesiąta stacja rowerowa stanie przed budynkiem "Orlenu" przy ul. Bielańskiej. Na komercyjne stacje załapie się również Ursynów. 

  Nowa stacja pojawi się obok stacji paliw przy ul. Migdałowej 2, przy popularnej ścieżce rowerowej prowadzącej od Lasu Kabackiego aż do Doliny Służewieckiej.

  Do lokalizacji można mieć jednak zastrzeżenia. Po pierwsze - w tym rejonie wkrótce ruszy budowa Południowej Obwodnicy Warszawy - będą utrudnienia komunikacyjne. Po drugie - stacja znajdzie się ok. 600 i ok. 800 metrów od pobliskich, działających już Veturilo. Kto wie czy nie lepszym miejscem na rowery publiczne byłaby stacja paliw przy Surowieckiego, w tamtejszej okolicy jest tylko jedna stacja - przy Pięciolinii.

  Rowery dostępne na stacjach Orlenu będą w pełni kompatybilne z istniejącym systemem roweru publicznego, co oznacza, że pojazdy pobrane z tych lokalizacji będzie można pozostawić na dowolnych stacjach rowerowych na terenie miasta i odwrotnie. Wypożyczanie na stacjach benzynowych będzie się odbywać również na tych samych zasadach, z wykorzystaniem terminala lub aplikacji mobilnych. Dla użytkowników systemu Orlen ma być przygotowana również specjalna strona internetowa, dzięki której, po uprzedniej rejestracji, będą mogli oni otrzymywać m.in. kupony zniżkowe na ofertę stacji oraz dodatkowe punkty VITAY.

  Czy będą kolejne stacje rowerowe na Ursynowie?

  Korzystający z Veturilo powtarzają, że stacji w naszej dzielnicy jest za mało. Ale z opracowanej na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich koncepcji rozwoju systemu, wynika, że wcale tak nie jest.

  - Zgodnie z przyjętymi zasadami dostępność piesza do stacji powinna wynosić nie więcej niż 1.000 m, co obecnie jest spełnione na terenie tzw. Wysokiego Ursynowa oraz na ciągu ulic Poleczki - Kłobucka - mówi Jakub Fiałek z urzędu dzielnicy.

  Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął już budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Puławskiej. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na 2018 r. Po jej wybudowaniu dzielnica planuje wyasygnować środki z budżetu dzielnicy na sfinansowanie stacji roweru publicznego w rejonie Puławskiej. Miejscy drogowcy twierdzą, że stawianie wielu stacji wzdłuż Puławskiej jest nieopłacalne ze względu na niedużą liczbę mieszkańców okolicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~2BORNOT2B 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Lokalizacja stacji przy ul. Migdałowej wydaje się być w porządku w konteście dojazdu w relacji os. Natolin-Wolica - Miasteczko Wilanów. Istniejące stacje (przy stacjach metra, przy ul. Belgradziej i przy ul. Wesołej) nie leżą po drodze. Jakiś czas temu pomyślałem, że przydałaby się stacja Veturilo na Pyrach. Gdzieś na wysokości ul. Leśnej. Jest to idealne miejsce by skracać sobie drogę przez Las Kabacki w relacji Pyry - Kabaty.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2125 sekundy
  REKLAMA