REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZTM)

  REKLAMA

  Ratusz chce wprowadzić zmiany w taryfie za przejazdy komunikacją miejską. Zyskają pasażerowie podróżujący w 1. i 2. strefie, powrócą też praktyczne bilety 3-dniowe. Mała rewolucja biletowa ma wejść w życie od 1 czerwca.

  Warszawskie autobusy, pociągi, metro i tramwaje przewożą ponad miliard pasażerów rocznie. Władze stolicy chcą, aby komunikacja miejska była bardziej atrakcyjna dla mieszkańców, co ma zniechęcać do podróżowania własnym autem. 

  - Udział komunikacji miejskiej w obsłudze wszystkich podróży wykonywanych w Warszawie ma wzrosnąć z 56,9 do 65 proc., a jednym z priorytetów miasta jest zmniejszenie liczby pojazdów wjeżdżających do stolicy i ograniczenie emisji zanieczyszczeń - czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

  Zachętą do rezygnacji z aut i przesiadki do komunikacji mają być m.in. najnowsze zmiany w taryfie opłat za przejazdy.

  - Obniżamy ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zaoszczędzą dzięki temu 30 zł miesięcznie, a użytkownikom biletów 90-dniowych w portfelu pozostanie aż 76 zł. Komunikacja to właściwa alternatywa, na podstawie biletów ZTM można przecież podróżować szybko i sprawnie. I to wszystkimi środkami transportu - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent M. St. Warszawy.

  Ale to nie wszystko. Dotychczasowa oferta biletowa zostanie rozszerzona. W taryfie biletowej pojawi się m.in. bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 złotych. Będzie to z pewnością duże ułatwienie dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów, którzy musieli kasować dużą liczbę biletów. Teraz wystarczy skasować jeden lub dwa kartoniki. 

  Specjalnie dla turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni lub sporadycznie jeżdżących autobusami, w taryfie znajdzie się bilet 3-dniowy w cenie 36 zł (1. strefa) i 57 zł (1. i 2. strefa).

  Miasto wprowadzi także tzw. bilet konferencyjny umożliwiając organizatorom konferencji zakup biletów dla ich uczestników (na wybrany okres czasu).

  Decyzję o wprowadzeniu wszystkich zmian podejmą radni m.st. Warszawy. Zmiany mają obowiązywać od 1 czerwca.

  JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NOWE CENNIKI BILETÓW DŁUGOOKRESOWYCH W 1. i 2. STREFIE?

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~italiano 4 ponad rok temuocena: 100% 

   A jakaś obniżka dla pierwszej strefy czyli dla Warszawiaków ? Wydaje mi się , że komunikacja miejska jest opłacana z podatków ludzi mieszkających w Warszawie plus opłaty negocjowane z gminami podwarszawskimi .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KK 3 11 miesięcy temu

   No właśnie. Czy to ukłon dla "metropolii"? Przecież PO nie chce a tu taka łaskawość dla nich. Czy np. ościenne miejscowości płaca podatki US w Warszawie. Dlaczego nie obniżają biletów warszawiakom. Czy zawsze musi być ważniejsza polityka a nie zdrowy rozsądek!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prohibic 2 ponad rok temuocena: 50% 

   zbliżają się wybory heheh!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Ursyn 1 ponad rok temuocena: 91% 

   Chyba wybory w poszerzonej metropolii. Warszawiak nic na tym nie skorzysta, bo nie kupuje biletów 1+2.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1296 sekundy
  REKLAMA