REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Lampy uliczne na Stryjeńskich wymienione. Dzięki nowemu, ledowemu oświetleniu ma być jaśniej, bezpieczniej i bardziej ekologicznie, a przede wszystkim taniej.

  Ulica Stryjeńskich otrzymała nowe oświetlenie. Przy jezdni stanęły 63 lampy ledowe, a ponadto ustawiono 4 dodatkowe w rejonie przejść dla pieszych. Wymianą zajął się Zarząd Dróg Miejskich, który realizuje program „SOWA – oświetlenie zewnętrzne”.

  - Zadanie programu „SOWA – oświetlenie zewnętrzne” to wymiana oświetlenia w miejscach, gdzie jest ono niedopasowane do najnowszych norm jakości i bezpieczeństwa – informuje ZDM.

  Nowe latarnie oświetlają nie tylko ulicę, ale także chodniki wzdłuż niej. Lepsza widoczność na drodze zwiększa bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Mieszkańcy, chociaż na pierwszy rzut oka nie zauważyli różnicy, są zadowoleni ze zmiany.

  - Uwielbiam ledy, zwłaszcza takie o cieplejszym kolorze światła jak tutaj. Jest to przede wszystkim oszczędność – mówi jedna z pieszych. - Nawet nie zauważyłam, ale w porządku, że wymienili – dodaje inna.

  Mniej prądu, mniejsze rachunki

  Dzięki ledowym lampom pobór energii jest prawie trzykrotnie mniejszy. Z ponad 93 MWh został zmniejszony do niecałych 34. Mniejsze zużycie prądu oznacza mniejsze rachunki. Do tej pory, przy cenie ok. 250 zł za 1 MWh za oświetlenie uliczne na ul. Stryjeńskich płacono ponad 23 tys. zł rocznie. Teraz koszty te wyniosą ok. 8,5 tys. zł. Drogowcy zwracają także uwagę na aspekt ekologiczny.

  - Mniejsze zużycie energii oznacza zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, w tym dwutlenku węgla – zaznacza ZDM.

  Nowe lampy mają być o wiele mniej awaryjne od poprzednich. Nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia, to koszt ich naprawy i konserwacji ma być nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku starych latarni.

  W ramach wymiany lamp położone zostało również nowe okablowanie, a stare szafy sterujące oświetleniem zastąpiono nowymi. Na cały program „SOWA”, który zakłada wymianę lamp na 13 ulicach w całej Warszawie, miasto wyda 12,5 mln złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zatroskany 16 miesiąc temu

   Skoro jest program „SOWA – oświetlenie zewnętrzne” , to może uruchomione zostanie od lat nieczynne oświetlenie wzdłuż ścieżki wyjścia ze stacji metra Imielin w kierunku ul. Wasilkowskiego/ Dereniowej? Mieszkańcy Imielina proszą.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mryk 15 miesiąc temuocena: 100% 

   Najszybciej wysłać zgłoszenie 19115. Wysłanie zgłoszenia to minuta, odpowiadają, że naprawią w ciągu 24 godz. Ja już zgłaszałem mnóstwo awarii latarni i to działa!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~egon 14 miesiąc temuocena: 81% 

   palą się przez całą noc, gdy ruch jest minimalny, a wyłączają ok. 7,00, gdy ruch zaczyna być intensywny, a w grudniu i styczniu ciemno jest jeszcze jak u mirzyna w d..., taka porąbana logika

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 13 miesiąc temuocena: 100% 

   Moim zdaniem jest zdecydowanie lepiej. by to zobaczyć, wystarczy pojechać dalej prosto ulicą Rybałtów i mimo że są tu latarnie, to ciemno jak na Nowogrodzkiej ;-)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GotowośćNaZmiany 12 miesiąc temuocena: 13% 

   Dają po oczach i nadal za zimne

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trgy 11 miesiąc temuocena: 72% 

   Wydaje mi się że nierównomienie oświetlają jezdnię, cyklicznie występują plamy światła i mroku - widać to nawet załączonym zdjęciu odcinka Belgradzka-Płaskowickiej (to ze światłami na wysokości os. Kazury). Na Puławskiej przy wyścigach jest jaśniej i bardziej równomienie

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trgy 10 miesiąc temuocena: 67% 

   nawet widać że tak jak w przysłowiu - pod latarnią najciemniej

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 9 miesiąc temuocena: 76% 

   Moim zdaniem są trochę zbyt ciemne. W nocy, jeśli nic nie jedzie z naprzeciwka to jest OK, ale jak coś się pojawia to za bardzo razi światłami. Trochę jaśniejsze światło mogłyby dawać latarnie, żeby zmniejszyć efekt oślepiania.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale jaja Ale jaja 8 miesiąc temuocena: 20% 

   jak w mieście rażą Cię światła samochodów z naprzeciwka to co robisz poza miastem , gdzie nie ma oświetlenia ulicznego , a czasem mijasz inne samochody - zakładasz okulary przeciwsłoneczne ?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 7 miesiąc temuocena: 75% 

   tak, wkładam okulary przeciwsłoneczne w środku nocy i zasuwam firankę na przedniej szybie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale jaja Ale jaja 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Jeżeli nie łamiesz w ten sposób konstytucji to dobrze . Polecam też okulary dla spawaczy , ochronią nawet przed światłami drogowymi.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 5 miesiąc temuocena: 0% 

   A ja tobie chusteczkę - smarki podetrzesz. I zapisz się na korki z czytania ze zrozumieniem, bo tego w genach ci brakuje. A teraz "uprzejmie proszę, uciekaj prędziutko".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale jaja Ale jaja 4 miesiąc temuocena: 0% 

   Skończyły się argumenty zaczęły się inwektywy , ale to normalne w świecie lemingów , którzy ~jako tako ogarniają rzeczywistość pozatefałenową.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Och, jak ja uwielbiam tą prostą, jedyną prawdziwą, prawacką rzeczywistość. Życie z syndromem oblężonej twierdzy, tefałeny i tęczowe lemingi atakują, ziemia jest płaska, szczepionki zabijają, a koronawirusa nie ma. A potem dorastacie, opuszczacie domy ojców ruszając w świat i okazuje się, że jest on zupełnie inny, niż tvpis go pokazywało. I następuje szok kulturowy. Czego i tobie kiedyś życzę.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ale jaja Ale jaja 2 miesiąc temuocena: 0% 

   ORMOwiec ~ jako już na służbie , zawsze gotowy , prężny , zapewne chętnie by kogoś spałował , kto nie podziela jego jedynie słusznej racji , ku chwale LEMINGRADU !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 1 miesiąc temuocena: 100% 

   to już nie leming? teraz ormowiec? ale pałowowanie tych co nie podzielają jedynej słusznej racji to chyba jednak po waszej stronie się odbywa... nawet kobiety pałą teleskopową lejecie. to jest dopiero honor i odwaga. coś ci się młody pomieszało z tym pałowaniem

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3509 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021