REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  To miejsce, do którego można przyjść, odpocząć, pobawić się z dziećmi, pograć w scrabble, pogawędzić, a nawet zorganizować imprezę. Ruszyło drugie na Ursynowie Miejsce Aktywności Lokalnej. Sąsiedzi zawsze są tu mile widziani!

  Idea centrów aktywności lokalnej odżyła w Warszawie kilka lat temu, gdy okazało się, że więzi sąsiedzkie praktycznie zanikły, a wielu z nas brakuje spotkań, integracji czy wspólnej zabawy. Stąd w dzielnicach zaczęły powstawać miejsca, gdzie można się poczuć jak u siebie, spotkać sąsiadów, spędzić z nimi trochę czasu. Aktywności wybierają sami mieszkańcy, koordynatorzy są tylko po to, by ułatwić i zadbać o organizację.

  Pierwsze Miejsce Aktywności Lokalnej w naszej dzielnicy powstało we wrześniu ubiegłego roku, w domu komunalnym przy Kłobuckiej. Okazją do stworzenie następnego, było zakończenie budowy Dzielnicowego Ośrodka Kultury przy Kajakowej, który dysponował wolnymi powierzchniami.

  Huczne otwarcie ośrodka

  Dwa nieduże pomieszczenia na parterze DOK Ursynów w ciągu paru tygodni zamieniły się w kolorowe i przytulne pokoje z domową atmosferą. Jest gdzie usiąść, wypić kawę, jest mała kuchnia, stoliki do gier. W pokoju dziecięcym piętrzą się planszówki i zabawki. Jest namiot dziecięcy czy wielka tablica do rysowania. Przy dobrej pogodzie chętnie wypoczniemy na leżakach przy dobrej książce.

  - Miejsce Aktywności Lokalnej przeznaczone jest dla wszystkich mieszkańców, nie tylko tych z Zielonego Ursynowa, ale dla każdego, kto będzie chciał miło spędzić czas. Otwarte jest w godzinach otwarcia DOK Ursynów - od 9:00 do nawet 21:00. Można przyjść, posiedzieć z dziećmi, odbywać się będą tu aktywności dla wszystkich - mówi Marzena Zientara, koordynatorka MAL Kajakowa.

  Nowootwarte miejsce sąsiedzkie już przypadło do gustu mieszkańcom Zielonego Ursynowa. Na inauguracji pojawiło się kilkaset osób.

  - Jest bardzo fajnie urządzone i przystosowane dla dzieci, aby mogły spędzać czas po szkole - mówi Kuba. - Przyda się zwłaszcza, gdy będzie brzydka pogoda, kiedy nie można iść na plac zabaw. Jestem babcią, będę bardzo chętnie przychodziła z wnuczką - zapowiada jedna z mieszkanek Zielonego Ursynowa.

  Na swoje centrum aktywności lokalnej czeka jeszcze wysoki Ursynów. Mieszkańcy tej części dzielnicy mają się go doczekać wraz z oddaniem do użytku Centrum Kultury Ursynów, które powstaje przy ul. Gandhi, na tyłach ratusza.

  VIDEO: Huczne otwarcie MAL na Kajakowej

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Matka z Zielonego Ursynowa 5 ponad rok temuocena: 73% 

   Czy jednak pani Marzenka dopięła swego i dostałe pracę dzięki znajomościom u burmistrza Kempy. Próbowałam dostać pracę w domu kultury i odesłano mnie z kwitkiem. Widać za małe plecki miałam albo nie należałam do tego jak tam projektu ursynów. Zapamiętam sobie to!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DrMarek 4 ponad rok temuocena: 38% 

   Najlepiej od razu się obrazić. Albo postraszyć. Może nie miałaś właściwego doświadczenia?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FRAC 3 ponad rok temuocena: 73% 

   do ~ DrMarek ... właściwego doświadczenia? To znaczy jakiego doświadczenia? Jakie doświadczenie ma p. Zientara? Piszesz "obrazić albo postraszyć" - najlepiej tolerować kolesiostwo i niejasne handelki posadami!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DrMarek 2 ponad rok temuocena: 100% 

   @FRAC - miałem na myśli słowa „Zapamiętam sobie to”. Gdy bierze się w czymś udział i nie wygrywa, najlepiej się obrazić. Tak jak w loterii: kupiłem los, nie wygrałem - oszukują tam, nigdy nie wezmę udziału.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FRAC 1 ponad rok temuocena: 63% 

   @DrMarek szanuję Twoje zdanie lecz nie zrozumiałem Twojego toku rozumowania - a tym samym porównania zatrudnienia w MAL, w niejasnych okolicznościach, członka organizacji partyjnej - p. Zientara (to ta sama organizacja, która ma wiceburmistrza odpowiedzialnego m.in. za promocję i kulturę i była odpowiedzialna za otwarcie domu DOK, w którym ma siedzibą MAL) z loterią ... ale dajmy spokój loteriom. Czekam, aż Redakcja Halo Ursynów zajmie się niejasnymi okolicznościami związanymi z zatrudnieniem p. Marzeny w MAL (czekam też na wyjaśnienia w tej sprawie dyrektorki DOK i zarządu dzielnicy) Jeden z radnych dzielnicy pytał się o okoliczności zatrudnienia i kryteria wyboru - czekam na oficjalne stanowisko - potem, jeżeli to będzie zasadne - zajmą się tym odpowiednie osoby lub służby. Mam dosyć na każdym kroku kolesiostwa i cwaniactwa - być może wszystko było pięknie i przejrzyście (tego cały czas nie wiemy) - jeśli nie - należy przykładnie ukarać krętaczy partyjnych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4201 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020