REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Zapiexy Luxusowe

  Zapiexy Luxusowe (bukato.food)

  Do tej pory z odczarowywaniem fast foodów na Ursynowie kojarzyły się głównie kebaby czy burgery. Ale przy ul. ZWM 9 na Ursynowie Północnym powstała zapiekankowa awangarda: Zapiexy Luxusowe ®.

  - Męczyło mnie to, że lokalny produkt, jakim jest zapiekanka trochę odszedł do lamusa. Zupełnie jak byśmy mieli się czego wstydzić - mówi Jacek Dalke, właściciel Zapiex’ów.

  Z potrzeby i rozczarowania

  Otworzył lokal na Ursynowie z powodu rozczarowania obsługą, jakością produktów i półproduktów w części ursynowskich barów i okienkach serwujących jedzenie typu fast-food.

  - Zdarza się, że kończę pracę późnym wieczorem i kiedy chciałem coś na szybko zjeść w mojej dzielnicy przed powrotem do domu, często pojawiało się rozczarowanie wynikające z niskiej jakości produktów czy też samej obsługi. Od kilku lat prowadzę lodziarnię Tłusty Kotek na Ursynowie, któregoś razu pomyślałem, że mógłbym zaproponować coś jeszcze, co będzie przystępne cenowo, ale przyzwoitej jakości i dostępne po godzinie 19:00. 

  - I tak od słów do czynów powstały Zapiexy Luxusowe ® na Ursynowie - wyjaśnia Jacek. W 2013 roku był współwłaścicielem Zapiexy Luxusowe na ul. Widok).

  foto: bukato.food

  Właściciel stawia na produkty wysokiej jakości. Nad samą recepturą pieczywa pracował ok 6 miesięcy. Jest puszyste i jednocześnie chrupiące, do wyboru mamy bułkę pszenną lub graham. Pieczywo tworzone według autorskiego przepisu wyłącznie na potrzeby Zapiexów wyrabiane jest w jednej podwarszawskich piekarni.

  Reszta to klasyka: ser gouda, pieczarki, cebulka i masło.

  - Ale z samą klasyczną pozycją nie byłoby aż tak „Luxusowo”, więc wszystkie inne produkty potrzebne do przygotowania pozycji z menu, również trafiają do nas od sprawdzonych, małych, dostawców lub lokalnych rzemieślników. Co ważne, półprodukty na naszych Zapiexach nakładane są na oczach gości, nie mamy nic do ukrycia - mówi właściciel.

  Zapiekanki są duże, a ceny przystępne

  Klasyczną zapiekankę można kupić już za 8 zł. Wszystkie inne z menu kosztują 14 zł. Można też skomponować własną pozycję. Do dyspozycji gości jest kilkanaście sosów (samoobsługa). Dodatkowo do wyboru jest też kilka ciekawych napoi, w tym kombucha, kwas chlebowy, piwo imbirowe, ale właściciel przede wszystkim postawił na klasyczną oranżadę. Napój ten jest nieprzerwanie tworzony od kilku dekad na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, do wyboru jest 6 smaków.

  Ściany lokalu Zapiexy Luxusowe ® zdobią fornirowe formatki z lat 70’ ułożone w kontraście z tak popularną na Ursynowie wielką płytą, która została oszlifowana do żywego żelbetonu, całości dopełnia lastryko na podłodze, pamiętające budowę Ursynowa Północnego. Sam szyld nawiązuje do spuścizny warszawskiej tradycji iluminacyjnej.

  - Przy tworzeniu logo Zapiexów inspirowałem się trochę "Społem", trochę hotelem Victoria, Pewexem - wymienia Jacek, autorem projektu jest Antoni Kamiński.

  Lokal działa od 2 miesięcy, (wcześniej było małe okienko), ale już cieszy się sporą popularnością.

  - Jesteśmy dumni z tego, że przychodzą do nas goście, którzy reprezentują cały przekrój ursynowskiej społeczności. W Zapiexach na ZWM 9 można spotkać kolorową młodzież z pobliskich szkół, rodziny z dziećmi, studentów, osoby dobrze sytuowane, seniorów, ludzi o różnej orientacji czy różnej narodowości.

  - Cieszy mnie, że stworzyliśmy miejsce przyjazne wszystkim mieszkańcom Ursynowa - kwituje Jacek.

  Zapiexy Luxusowe ®

  • ul. ZWM 9, od ul. Jastrzębowskiego, Ursynów Północny
  • Pon.-Czw. 13:00 - 21:00
  • Pt.-Sob. 13:00 - 22:00
  • Nd. 12:00 - 21:00 

   

  Artykuł załadowany: 0.2317 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020