REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Stare kontenery już wkrótce znikną z ursynowskich ulic

  Stare kontenery już wkrótce znikną z ursynowskich ulic (EP)

  Do początku tzw. "rewolucji śmieciowej" zostało już tylko 9 dni. Teraz trwają gorączkowe przygotowania, żeby zdążyć do 1 lutego. Wtedy mają już działać nowe zasady wyrzucania i segregacji odpadów. Pojawia się też coraz więcej pytań i wątpliwości. Niektóre spółdzielnie mieszkaniowe na Ursynowie już obawiają się, że nowe zasady mogą wprowadzić zamieszanie.

  W Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "Jary" chęć segregacji zadeklarowali prawie wszyscy. Dzięki temu za wyrzucone śmieci mieszkańcy zapłacą mniej. Problem w tym, że nie ma jak tego skontrolować.

  - My tego nie sprawdzimy. Musielibyśmy sprawdzać, kto do jakiego pojemnika wrzuca odpadki. Sprawdzić to będzie mogła firma SITA, która będzie opróżniała kontenery. Każdy pojemnik zostanie zważony. Jeżeli zanotują przekroczenia wagi, będą mogli wystąpić do urzędu dzielnicy - mówi Dariusz Urbaniak, kierownik działu eksploatacji. A to z kolei może oznaczać, że za śmieci wszyscy zapłacą więcej.

  Jak dowiedzieliśmy się w Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "Stokłosy" obawy budzą też nietypowe odpady, takie jak skoszona trawa, gałęzie drzew, liście czy wielkie gabaryty. Do tej pory to spółdzielnie decydowały, kiedy takie odpadki mają być wywożone. Po zmianach, zadecyduje o tym stołeczny ratusz, z którym firma SITA podpisała umowę.

  Żeby zdążyć do lutego

  Cały czas trwają też przygotowania. Firma wstawia do altanek nowe pojemniki. Możemy je odróżnić po kolorze. To właśnie barwa będzie oznaczała, jakie odpadki możemy wrzucić. Do czarnego mają trafiać śmieci zmieszane, czyli takie jak obierki z ziemniaków. Na odpady segregowane będzie czerwony pojemnik, tu wrzucimy papier, plastik i wszystko co można przerobić. Do tego pojemnika nie wrzucamy szkła, które ma trafić do kontenera z zieloną klapą. Na każdym pojemniku pojawi się także napis informujący, jakie odpadki należy wrzucać.

  Spółdzielnie szykują także kampanię informacyjną: - Na klatkach wywiesimy plakaty urzędu miasta z informacją, jak należy wyrzucać odpadki - mówi Dariusz Urbaniak z SMB "Jary".

  Firma SITA odkupiła też do innych firm działających w dzielnicy pojemniki. W tej chwili okleja je swoimi nalepkami oraz kodami kreskowymi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3863 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021