REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Urząd Dzielnicy Ursynów)

  Po wakacjach na Ursynowie mają ruszyć nowe przedszkole i nowy żłobek. W budowie jest trzeci, a kolejne rozbudowy są w planach. Czy to rozwiąże problemy z brakiem miejsc?

  Przedszkole na Tanecznej, żłobek na Cynamonowej i żłobek na Kazury – to trzy bardzo wyczekiwane przez rodziców inwestycje. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dwie pierwsze placówki przyjmą dzieci już od września, na żłobek na Kazury będzie trzeba poczekać do lutego przyszłego roku.

  Przedszkolaki na start

  W przedszkolu nr 159 na Tanecznej prace idą jak burza. W zaledwie kilka miesięcy wykonawca postawił bryłę budynku. Rozpoczęto już kładzenie ocieplenia i okładzin zewnętrznych, a w środku trwają prace wykończeniowe (tynkowanie i kładzenie instalacji). Wkrótce ma się rozpocząć montaż stropów podwieszanych.

  - Mamy nadzieję, że wszystkie prace, łącznie z podłączeniem przyłącza energii, zakończą się w terminie umożliwiającym otwarcie przedszkola w dniu rozpoczęcia roku szkolnego tj. 2 września 2019 – mówi Barbara Mąkosa-Stępkowska z urzędu dzielnicy.

  Rekrutacja do przedszkola na rok 2019/20120 odbyła się wiosną tego roku. Do placówki będą uczęszczać dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole przewidziane jest na 175 miejsc.

  Żłobek z projektu

  Żłobek przy ul. Cynamonowej jest już skończony, ale nie będzie dostępny dla wszystkich chętnych. To tzw. żłobek projektowy, oznacza to, że pierwszeństwo w przyjęciu do żłobka będą miały dzieci, których rodzice lub opiekunowie wracają z urlopów macierzyńskich czy wychowawczych, albo byli bezrobotni.

  W samym budynku trwają odbiory techniczne, a placówka będzie jeszcze wyposażana. Żłobek przyjmie 150 dzieci w wieku 1-3 lat, otwarcie oraz rekrutacja zaplanowana są na wrzesień.

  Budowa i rozbudowa

  Kolejny żłobek na Ursynowie powstaje przy ul. Kazury. W tej chwili trwają tam prace wykończeniowe. Otwarcie oraz rekrutacja zaplanowane są na luty 2020 roku. Placówka będzie integracyjna i przyjmie 150 dzieci w wieku 1-3 lat.

  We wrześniu, w ramach projektu P2Endure, ma ruszyć rozbudowa żłobka nr 3 przy ul. Warchałowskiego, która zakończy się w lipcu 2020 r. Budynek zostanie docieplony, zyska nowe posadzki, okna i wyposażenie. Roboty będą także obejmować wykonanie podjazdu i miejsc parkingowych, wc dla niepełnosprawnych, zagospodarowanie terenu i placu zabaw. Dzięki remontowi liczba miejsc wzrośnie ze 108 na 193.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkaniec kazury 3 ponad rok temuocena: 82% 

   Bardzo proszę Redakcję o wyjaśnienie, skąd informacja, że w żłobku przy Kazury ma być 225 dzieci???? Obydwa nowe żłobki przy Cynamonowej i Kazury były projektowane jako integracyjne i przewidywały rekrutację po 150 dzieci każdy! Dodatkowe 75 dzieci w żłobku przy Kazury to o 50% więcej niż zakładano, a pamiętajmy, że na tym terenie pierwotnie na etapie budowy osiedla planowany był żłobek TYLKO na 75 dzieci. Czego my mieszkańcy jeszcze się dowiemy zanim to gmaszysko zostanie oddane do użytku??? Mam nadzieje, że ta podana ilość dzieci to jednak błąd Redakcji.... inaczej czeka nas komunikacyjny DRAMAT....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefek 2 ponad rok temuocena: 75% 

   Świetnie, ale czy nauczyciele również są tam już zatrudnieni? Wilanow ma nowe przedszkole od prawie roku, ale nieczynne bo nauczycieli brak.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Y 1 ponad rok temuocena: 0% 

   Filia na mandarynki jest ok

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3186 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020