REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-04----30-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Na Ursynowie, przy ul. Pileckiego, powstało nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne „Edulica”. Przedszkolaki już regularnie odwiedzają placówkę, a wolnych miejsc ubywa w szybkim tempie.

  „Edulica” to wyjątkowe przedszkole pod różnymi względami, Wyróżnia je zarówno lokalizacja – mieści się na powierzchni 1000 metrów kwadratowych, w przestronnym budynku o dużych oknach, wyposażonym w salę gimnastyczną, gabinet Integracji Sensorycznej oraz we własną kuchnię i parking dla rodziców. A także indywidualne podejście do każdego dziecka - wsłuchanie się w jego potrzeby i odpowiedź na nie. Pomaga w tym wykorzystywanie nowoczesnych metod pracy.  

  Dziecko zawsze na pierwszym miejscu

  - Ideą przewodnią naszego przedszkola jest skoncentrowanie się na indywidualnym rozwoju dziecka, na który patrzymy wieloaspektowo, uwzględniając aktywność dziecka w sferze fizycznej, poznawczej, emocjonalnej i społecznej. Nasze przedszkole jest otwarte na potrzeby i zainteresowania dziecka.  Wspiera jego aktywność i kreatywność. Pomaga dziecku w rozwoju jego talentów – mówi dyrektorka placówki Magdalena Wiśniewska.

  Dzieci poszerzają tutaj swoją wiedzę i rozwijają procesy poznawcze - szczególnie logiczne i twórcze myślenie, rozwijają inteligencję emocjonalną, doskonalą umiejętności społeczne oraz sprawność ruchową i zdolności muzyczne.

  - Promujemy zdrowy i aktywny tryb życia. Nasze Przedszkole to miejsce, w którym panuje pozytywny klimat  emocjonalny. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola znakomicie  się w nim czują. Zapewnia dobrze zorganizowane, atrakcyjne zajęcia w dobrze wyposażonym, bezpiecznym budynku. Nasze przedszkole zabiega o partnerstwo z rodziną w wychowaniu dziecka – dodaje dyrektorka.

  Dobry początek

  Przedszkole działa regularnie od początku miesiąca, a dzieci mają za sobą pierwsze dni adaptacyjne. Okazuje się, że podopieczni „Edulici” bardzo szybko zaadaptowali się do nowego środowiska, w nowym przedszkolu.

  - To ogromny sukces całego zespołu przy współpracy z rodzicami. To w jaki sposób dziecko poradziło sobie w przedszkolu zależy w dużej mierze od postawy rodziców. Powierzenie innym opieki nad kochanym dzieckiem nie zawsze jest chwilą łatwą – mówi Magdalena Wiśniewska i dodaje, że jeśli rodzice są przekonani o tym, że pójście dziecka do przedszkola to dobra decyzja, mają zaufanie do wychowawców, to z pewnością są mniej narażeni na kłopoty adaptacyjne swoich dzieci.

  Przedszkolaki w pierwszym tygodniu marca wzięły udział w zajęciach adaptacyjnych. Ich rozpoczynająca się przygoda w przedszkolu polegała na wejściu do konkretnej grupy, do której dzieci będą uczęszczały.

  - Zajęcia adaptacyjne służą dzieciom, rodzicom i nauczycielkom. Dzieci oswajają się z miejscem, rówieśnikami i nauczycielkami, z którymi będą w grupie, a przedszkole będzie dla nich już znane i bliskie – podkreśla dyrektorka.

  Rekrutacja w toku

  Nowe bezpłatne Przedszkole Publiczne „Edulica” mieści się przy ulicy Pileckiego 67 (róg Herbsta). Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 17:30. Zapewnia dzieciom całodzienne wyżywienie z własnej kuchni, plac zabaw na świeżym powietrzu oraz to, co bezcenne i bardzo ważne: bezpieczeństwo.

  „Edulica” jest przedszkolem publicznym, jedyne opłaty związane są z wyżywieniem (śniadanie, obiad, zupa, podwieczorek). Obecnie trwa rekrutacja do placówki – dzieci przyjmowane są na podstawie kolejności zgłoszeń.

  Nowe Przedszkole Publiczne EDULICA

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.1955 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020