REKLAMAA1-OrganicMarket--20-03----19-04-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Powiększa się pętla autobusowa na Kabatach. Obok Tesco powstają dodatkowe przystanki dla autobusów, które po uruchomieniu połączenia z Powsinem, zostaną przekierowane na Metro Kabaty.

  Wzdłuż alei Komisji Edukacji Narodowej powstaje 80-metrowa zatoka autobusowa. Prace już trwają - drogowcy likwidują chodnik i krawężnikami wytyczają nową zatokę. Zamknięty dla pieszych jest chodnik od wjazdu do Tesco aż po wyjazd z pętli autobusowej.

  - Dodatkowe przystanki są potrzebne, gdyż istniejąca pętla nie jest w stanie obsługiwać kolejnych autobusów - czytamy w dokumentacji projektowej przygotowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego.

  Nowe przystanki mają być gotowe do końca grudnia. Właśnie wtedy ma zostać oddane do użytku pierwsze połączenie drogowe między Ursynowem i Wilanowem - prowadzące ulicą Korbońskiego i Rosnowskiego.

  Za kilka tygodni ZTM ma zmienić trasy trzech linii podmiejskich, które w tej chwili docierają do stacji Metro Wilanowska oraz do cmentarza wilanowskiego. Są to linie 710, 724 i 742. Wszystkie będą dowoziły pasażerów do Metra Kabaty. Przystanek w zatoce przy al. KEN będzie wykorzystywany do regularnej obsługi pasażerów, jako przystanek początkowy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kabat 17 ponad rok temuocena: 0% 

   Piękny sen idioty projektanta ! Pętla jest ogromna i pojemna, i przyjmie kilka razy więcej autobusów, zatem inwestycja zbędna ! Zapewne za tą ZBĘDNĄ inwestycją stoi duża kasa pod stołem - kwiatek dla CBA...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szybkialonso 16 ponad rok temuocena: 79% 

   I prawidłowo dobrze że przekierują autobusy na Metro Kabaty, zmniejszą się korki, szybszy dojazd do Metra. Przydałoby się zostawić może 742 do Wilanowa albo z Konstancina nową linie do Wilanowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 15 ponad rok temuocena: 21% 

   Mieszkanie obok tej pętelki już jest uciąźliwe (autobusy z włączonymi silnikami hałasują całą noc) czyli teraz będzie gorzej? pora uciekać. PS. Czy ktoś się orientuje, gdzie można zgłosić uciążłiwość tej budowy? Wczoraj hałasowali do 23:30

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 14 ponad rok temuocena: 96% 

   oooo!!! "likwiduja chodnik"...jak miło Mieszkam obok, nie widze jakoby "istniejąca pętla nie jest w stanie obsługiwać kolejnych autobusów". Przeciwnie, zwykle wiatr po niej (pętli) hula. Nigdy nie ma tam wiecej niz 2 autobusy a spokojnie zmiesci sie 3-4 razy tyle. Ale co tam...widać, nie znam sie i nie widze co widzę. Teraz to norma.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miła 13 ponad rok temuocena: 13% 

   To jak teraz będzie można dojechać np. do pałacu w Wilanowie? Jeżeli zabiorą busy z metra Wilanowska i nie będą jeździły do Wilanowa? Bardzo też pomogą ludziom którzy jeździli 710 z metra Wilanowska i wysiadli na przystanku Wilanow. Mnóstwo ludzi tam wysiada zawsze. Znowu coś zupełnie bez sensu robią.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 12 ponad rok temuocena: 92% 

   Trzeba błyskawicznie wydłużyć na wschód ulicę Ciszewskiego na Ursynowie, aż do al. Rzeczypospolitej na Wilanowie o co od lat upominali się mieszkańcy obu dzielnic. Puścić tędy autobusy i byłby prosty dojazd do stacji metra Stokłosy, gdzie niedaleko jest pusty piętrowy parking typu "parkuj i jedź". Po powiększeniu pętli na Kabatach, do Wilanowa z Ursynowa można dojechać jak dotąd: albo przez Mokotów, albo przez Las Kabacki!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joker 11 ponad rok temuocena: 100% 

   tam to brakuje miejsc parkingowych(moze dzielnica by cos zrobiła). Kabacki Dukt jest obstawiony przy metrze samochodami z Konstancina! Za miesiąc bedzie sie działo :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stały czytelnik 10 ponad rok temuocena: 100% 

   Mam prośbę do Szanownej Redakcji - czy możecie zmienić serwery z OVH na takie, które będą fizycznie w Polsce? Np: Atman, Netia, TMobile itp. Serwis muli i widać opóźnienie w reakcji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~REDAKCJA 9 ponad rok temuocena: 50% 

   Już powinno być ok. Serwis mulił, bo zaatakowali nas rosyjscy hakerzy. I to nie żart :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadowolony obywatel 8 ponad rok temuocena: 100% 

   OVH ma już od jakiegoś czasu serwery w Warszawie. Opoźnienie między nami a Francją to około 50ms więc nie wiem jak to Pan mógłby to odczuć w przeglądarce. :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stały czytelnik 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Chyba lepiej mieć opóźnienie 1-7ms (serwer fizycznie w Warszawie) niż 30-50ms (Francja)? Ostatni padzik OVH też nie jest bez znaczenia. Do tego ja widzę różnicę po kliknięciu między 1ms a 50ms. Wystarczy wydajny komp.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radosław 6 ponad rok temuocena: 86% 

   Przeicez likwidowali niedawno pętlę na Natolinia, ta co podobno pod bazarek radnego z PO jest likwidowana, to jak to tak?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 5 ponad rok temuocena: 71% 

   aby lepiej to ogarnąć, polecam powrót do klasyki - "Miś" wiecznie żywy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MRF 4 ponad rok temuocena: 93% 

   Te dwie pętle są w różnych miejscach, przy różnych szlakach komunikacji i służą różnym celom. Nie jest możliwe efektywne przejęcie ruchu np. z jednej przez drugą. Jedna z nich nie znajduje się przy stacji metra i służy jako początkowy przystanek dla linii jednocześnie obsługujących ursynowskie osiedla w zakresie dowozu do metra oraz łączących Ursynów np. z Mokotowem. Druga znajduje się przy końcowej stacji metra i również obsługuje dowóz z osiedli do metra, tylko że "w drugą stronę" i innych osiedli. Do tego dostanie nowe, zupełnie inne zadanie - przyjęcie linii podmiejskich, nie krążących po osiedlach, w zakresie dowozu do metra. Tu bardzo liczy się czas przejazdu. Obie pętle są potrzebne. Z tym, że ta przy Polaka mogłaby zostać nieco ograniczona, a Os. Kabaty jest rozbudowywana. Bazarek przy Polaka zajmujący całą pętlę to jednak decyzja polityczna, której skutkiem ubocznym będzie pogorszenie jakości obsługi pasażerów i warunków pracy kierowców.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 3 ponad rok temuocena: 5% 

   bazarek to chyba dla nas wszystkich jest a nie "dla radnego PO", czy sie mylę? widac Radoslawie, nie za bardzo przejmujesz sie zapasami w kuchni...a świeta niedługo i chciałoby sie świąteczny bigosik zjeść, prawda? czy wigilijne pierozki z kapustka? a gdzie, przepraszam, kupisz te kapustke jak nie na bazarze? chyba że ty z tych, co to uważaja, że mleko "jest z lodówki" a zakupy biorą sie "od żony"...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 2 ponad rok temuocena: 94% 

   Jeszcze nie zlikwidowali pętli Natolin Północny przy Płaskowickiej róg al. KEN, gdzie chciałby radny Ursynowa niejaki Karczewski, umieścić swój prywatny interes (bazarek "Na Dołku"). Wojewoda mazowiecki jeszcze nie wydał pozwolenia na budowę POW i uzależnia to od wydania opinii przez Ochronę Środowiska. Sprawa dotyczy instalacji oczyszczania spalin, które będą wypompowywane z tunelu do powietrza atmosferycznego przez kominy. Karczewski jest z PO i jest kolegą burmistrza Ursynowa Kempy, a po to został radnym Ursynowa aby chronić swój prywatny interes. Już raz wojewoda nakazał pozbawić go mandatu radnego dzielnicy, ale się odwołali do sądu i sprawa się ciągnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do issa 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Zakupy robię w sklepie, bazar mi do tego nie jest potrzebny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2217 sekundy
  REKLAMA