REKLAMAA1_AUCHANDirect_od_12-03_do_13-04-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Powiększa się pętla autobusowa na Kabatach. Obok Tesco powstają dodatkowe przystanki dla autobusów, które po uruchomieniu połączenia z Powsinem, zostaną przekierowane na Metro Kabaty.

  Wzdłuż alei Komisji Edukacji Narodowej powstaje 80-metrowa zatoka autobusowa. Prace już trwają - drogowcy likwidują chodnik i krawężnikami wytyczają nową zatokę. Zamknięty dla pieszych jest chodnik od wjazdu do Tesco aż po wyjazd z pętli autobusowej.

  - Dodatkowe przystanki są potrzebne, gdyż istniejąca pętla nie jest w stanie obsługiwać kolejnych autobusów - czytamy w dokumentacji projektowej przygotowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego.

  Nowe przystanki mają być gotowe do końca grudnia. Właśnie wtedy ma zostać oddane do użytku pierwsze połączenie drogowe między Ursynowem i Wilanowem - prowadzące ulicą Korbońskiego i Rosnowskiego.

  Za kilka tygodni ZTM ma zmienić trasy trzech linii podmiejskich, które w tej chwili docierają do stacji Metro Wilanowska oraz do cmentarza wilanowskiego. Są to linie 710, 724 i 742. Wszystkie będą dowoziły pasażerów do Metra Kabaty. Przystanek w zatoce przy al. KEN będzie wykorzystywany do regularnej obsługi pasażerów, jako przystanek początkowy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kabat 17 3 miesiące temuocena: 0% 

   Piękny sen idioty projektanta ! Pętla jest ogromna i pojemna, i przyjmie kilka razy więcej autobusów, zatem inwestycja zbędna ! Zapewne za tą ZBĘDNĄ inwestycją stoi duża kasa pod stołem - kwiatek dla CBA...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szybkialonso 16 4 miesiące temuocena: 79% 

   I prawidłowo dobrze że przekierują autobusy na Metro Kabaty, zmniejszą się korki, szybszy dojazd do Metra. Przydałoby się zostawić może 742 do Wilanowa albo z Konstancina nową linie do Wilanowa.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanisław 15 4 miesiące temuocena: 21% 

   Mieszkanie obok tej pętelki już jest uciąźliwe (autobusy z włączonymi silnikami hałasują całą noc) czyli teraz będzie gorzej? pora uciekać. PS. Czy ktoś się orientuje, gdzie można zgłosić uciążłiwość tej budowy? Wczoraj hałasowali do 23:30

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 14 4 miesiące temuocena: 96% 

   oooo!!! "likwiduja chodnik"...jak miło Mieszkam obok, nie widze jakoby "istniejąca pętla nie jest w stanie obsługiwać kolejnych autobusów". Przeciwnie, zwykle wiatr po niej (pętli) hula. Nigdy nie ma tam wiecej niz 2 autobusy a spokojnie zmiesci sie 3-4 razy tyle. Ale co tam...widać, nie znam sie i nie widze co widzę. Teraz to norma.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miła 13 4 miesiące temuocena: 13% 

   To jak teraz będzie można dojechać np. do pałacu w Wilanowie? Jeżeli zabiorą busy z metra Wilanowska i nie będą jeździły do Wilanowa? Bardzo też pomogą ludziom którzy jeździli 710 z metra Wilanowska i wysiadli na przystanku Wilanow. Mnóstwo ludzi tam wysiada zawsze. Znowu coś zupełnie bez sensu robią.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 12 4 miesiące temuocena: 92% 

   Trzeba błyskawicznie wydłużyć na wschód ulicę Ciszewskiego na Ursynowie, aż do al. Rzeczypospolitej na Wilanowie o co od lat upominali się mieszkańcy obu dzielnic. Puścić tędy autobusy i byłby prosty dojazd do stacji metra Stokłosy, gdzie niedaleko jest pusty piętrowy parking typu "parkuj i jedź". Po powiększeniu pętli na Kabatach, do Wilanowa z Ursynowa można dojechać jak dotąd: albo przez Mokotów, albo przez Las Kabacki!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joker 11 4 miesiące temuocena: 100% 

   tam to brakuje miejsc parkingowych(moze dzielnica by cos zrobiła). Kabacki Dukt jest obstawiony przy metrze samochodami z Konstancina! Za miesiąc bedzie sie działo :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stały czytelnik 10 4 miesiące temuocena: 100% 

   Mam prośbę do Szanownej Redakcji - czy możecie zmienić serwery z OVH na takie, które będą fizycznie w Polsce? Np: Atman, Netia, TMobile itp. Serwis muli i widać opóźnienie w reakcji.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~REDAKCJA 9 4 miesiące temuocena: 50% 

   Już powinno być ok. Serwis mulił, bo zaatakowali nas rosyjscy hakerzy. I to nie żart :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadowolony obywatel 8 4 miesiące temuocena: 100% 

   OVH ma już od jakiegoś czasu serwery w Warszawie. Opoźnienie między nami a Francją to około 50ms więc nie wiem jak to Pan mógłby to odczuć w przeglądarce. :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stały czytelnik 7 4 miesiące temuocena: 100% 

   Chyba lepiej mieć opóźnienie 1-7ms (serwer fizycznie w Warszawie) niż 30-50ms (Francja)? Ostatni padzik OVH też nie jest bez znaczenia. Do tego ja widzę różnicę po kliknięciu między 1ms a 50ms. Wystarczy wydajny komp.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radosław 6 4 miesiące temuocena: 86% 

   Przeicez likwidowali niedawno pętlę na Natolinia, ta co podobno pod bazarek radnego z PO jest likwidowana, to jak to tak?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 5 4 miesiące temuocena: 71% 

   aby lepiej to ogarnąć, polecam powrót do klasyki - "Miś" wiecznie żywy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MRF 4 4 miesiące temuocena: 93% 

   Te dwie pętle są w różnych miejscach, przy różnych szlakach komunikacji i służą różnym celom. Nie jest możliwe efektywne przejęcie ruchu np. z jednej przez drugą. Jedna z nich nie znajduje się przy stacji metra i służy jako początkowy przystanek dla linii jednocześnie obsługujących ursynowskie osiedla w zakresie dowozu do metra oraz łączących Ursynów np. z Mokotowem. Druga znajduje się przy końcowej stacji metra i również obsługuje dowóz z osiedli do metra, tylko że "w drugą stronę" i innych osiedli. Do tego dostanie nowe, zupełnie inne zadanie - przyjęcie linii podmiejskich, nie krążących po osiedlach, w zakresie dowozu do metra. Tu bardzo liczy się czas przejazdu. Obie pętle są potrzebne. Z tym, że ta przy Polaka mogłaby zostać nieco ograniczona, a Os. Kabaty jest rozbudowywana. Bazarek przy Polaka zajmujący całą pętlę to jednak decyzja polityczna, której skutkiem ubocznym będzie pogorszenie jakości obsługi pasażerów i warunków pracy kierowców.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 3 4 miesiące temuocena: 5% 

   bazarek to chyba dla nas wszystkich jest a nie "dla radnego PO", czy sie mylę? widac Radoslawie, nie za bardzo przejmujesz sie zapasami w kuchni...a świeta niedługo i chciałoby sie świąteczny bigosik zjeść, prawda? czy wigilijne pierozki z kapustka? a gdzie, przepraszam, kupisz te kapustke jak nie na bazarze? chyba że ty z tych, co to uważaja, że mleko "jest z lodówki" a zakupy biorą sie "od żony"...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 2 4 miesiące temuocena: 94% 

   Jeszcze nie zlikwidowali pętli Natolin Północny przy Płaskowickiej róg al. KEN, gdzie chciałby radny Ursynowa niejaki Karczewski, umieścić swój prywatny interes (bazarek "Na Dołku"). Wojewoda mazowiecki jeszcze nie wydał pozwolenia na budowę POW i uzależnia to od wydania opinii przez Ochronę Środowiska. Sprawa dotyczy instalacji oczyszczania spalin, które będą wypompowywane z tunelu do powietrza atmosferycznego przez kominy. Karczewski jest z PO i jest kolegą burmistrza Ursynowa Kempy, a po to został radnym Ursynowa aby chronić swój prywatny interes. Już raz wojewoda nakazał pozbawić go mandatu radnego dzielnicy, ale się odwołali do sądu i sprawa się ciągnie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do issa 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Zakupy robię w sklepie, bazar mi do tego nie jest potrzebny.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1255 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018