REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Ogromna szkoła bez własnej stołówki. Trudno to sobie wyobrazić, ale taka jest rzeczywistość podstawówki nr 323 przy Hirszfelda. W przyszłym roku uczniowie będą mogli nie tylko zjeść obiad bez wychodzenia z budynku, ale dostaną też nowe pomieszczenia. Kilkaset nowych metrów kwadratowych wyrosło już z ziemi.

  Szkole od lat brakowało stołówki, uczniowie przez ostatnie sześć lat musieli chodzić na obiad do sąsiedniego liceum im. Lajosa Kossutha. W podstawówce przy Hirszfelda uczy się ponad 800 dzieci.

  - Teraz powstanie miejsce do wydawania posiłków, które będzie przywozić firma cateringowa, bo było za mało miejsca, żeby zbudować kuchnię i niezbędny magazyn. Będziemy mieć też więcej przestrzeni dla uczniów, bo obecnie jest już ciasno. Wiem, że to bardzo kosztowna inwestycja, ale bardzo nam potrzebna - mówi Wioletta Krzyżanowska, dyrektor SP 323 im. Polskich Olimpijczyków.

  Ile będzie kosztował dwukondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 700 m kw., który powstaje przy szkole?

  - Pierwotnie, w 2015 roku planowaliśmy tam budowę tylko stołówki, ale zakres prac znacznie się zwiększył po konsultacjach zarówno z panią dyrektor jak i z radą rodziców. Koszt całej inwestycji to ponad 7 milionów złotych - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Oprócz jadalni budowane są dwie sale, w których będzie można prowadzić lekcje, zajęcia świetlicowe czy kółka zainteresowań. Zastosowano bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli, w razie potrzeby, dzielić ogromne ponad dwustumerowe pomieszczenia na mniejsze. Szkoła wzbogaci się też o centrum multimedialne. W salach będą projektory z ekranami i nagłośnieniem.

  Na budowie praca wre, widać już bryłę budynku. Najbardziej wyczekiwana przez uczniów stołówka będzie się mieścić poniżej poziomu gruntu. Na drugim poziomie będą sale do nauki lub zabawy. Budowa nowego skrzydła rozpoczęła sie podczas wakacji i według planu powinna skończyć się przed 1 września 2019.

  ZOBACZ JAK WYGLĄDA ROZBUDOWA SZKOŁY PRZY HIRSZFELDA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ma 1 7 miesięcy temu

   Skrzydło- to dość szumna nazwa. No i w szkole juz od kilku lat jest dobrze ponad tysiąc uczniów, choć istotnie część z nich uczy się w budynku przy Warchalowskiego.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2556 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO