REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (urząd dzielnicy)

  REKLAMA

  W Lesie Kabackim gotowe są już nowe trasy biegowe. Powstały w ramach Budżetu Partycypacyjnego i cieszą oko fanów biegania. Korzysta z nich coraz więcej osób.

  Do wyboru - 5 lub 10 km. Czytelne mapy i wskaźniki na trasie, kilometraż - teraz nikt się nie zgubi! W Lesie Kabackim dzielnica wyznaczyła oficjalne trasy biegowe. Projekt powstał w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Jego autorem jest Piotr Skubiszewski. Zagłosowało na niego ponad 2,4 tys. mieszkańców.

  - W ostatnich latach bieganie zyskało na popularności i stało sie jedną z powszechniejszych form aktywności fizycznej, nie wymagająca wielkich nakładów finansowych. Dlatego też warto propagować tę dyscyplinę sportową i zachęcać do nich mieszkańców m.in. poprzez stworzenie odpowiednich warunków do biegania - mówi autor projektu.

  Do tej pory biegacze korzystali zazwyczaj z własnych szlaków w Lesie Kabackim. Także tych, które nie są bezpieczne i przeznaczone do komfortowego biegania. Wielu trenujących nie zdawało sobie sprawy, że korzystają ze ścieżek, na których bieganie jest zakazane, bo las objęty jest ścisłą ochroną i można się po nim poruszać tylko na ścieżkach przeznaczonych dla ruchu pieszego. 

  Dwie nowe trasy zostały wytyczone właśnie na takich ścieżkach. Na starcie i mecie znajdują się mapy poglądowe oraz słupki z oznaczeniami. Na pierwszym kilometrze słupki kilometrażowe znajdują się co 100 metrów a potem co 500 metrów. Oznakowano też dojścia do trasy a na drzewach namalowano jej przebieg. Zatem żaden biegacz nie powinien się zgubić. Obie trasy częściowo się pokrywają, ale kązda oznaczona jest innym kolorem. 

  Jakie są korzyści z ofiacjalnych tras leśnych na terenie kabackiego rezerwatu? - Bieganie na miękkim podłożu, a takim jest ścieżka leśna, zmniejsza ryzyko kontuzji. Dodatkowym aspektem uzasadniającym potrzebę wytyczenia tras biegowych jest bezpieczeństwo oraz ochrona środowiska. Wytyczając trasy biegowe możliwe jest zachęcenie biegaczy do uprawiania sportu na oficjalnych trasach, a nie w miejscach, w których jest to zabronione - przekonuje Piotr Skubiszewski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~andrzej 7 ponad rok temu

   Skubiszewski chyba przestał lubić swojego idola Guziała i robi wszystko, żeby przypomnieć sprawę wypowiedzi na temat gwałtu w lesie kabackim i cytat gbura "po co ona sama biegała po lesie"

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~biegacz 6 ponad rok temuocena: 50% 

   super sprawa, gps w lesie nie zawsze lapie, mozna sie bawic w treningi :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 5 ponad rok temuocena: 31% 

   Nie dość nam piesków - jeszcze biegacze !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tutejszy 4 ponad rok temuocena: 43% 

   Pomysł badzo dobry. Ale warto dodać tabliczki ze strzałkami kierunkowymi w miejscach skrętu. Te na ziemi są zasłoniete przez liście i śnieg.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 3 ponad rok temuocena: 61% 

   Fakt, psy do lasu nie powinny wchodzić bez smyczy. Ale terror biegaczy - podobnie jak przed laty rowerzystów - zaczyna być męczący. Biegać można nie zmuszając innych do schodzenia z drogi, co nagminnie ma miejsce w przypadku całych grup amatorów biegania. A co do wydanych w tym przypadku pieniędzy... kto chce biegać nie potrzebuje tego typu "infrastruktury", wystarczą mu leśne dukty i drogi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~biegaczka 2 ponad rok temuocena: 50% 

   Gdyby spacerowicze trzymali się prawej strony ścieżek nie byłoby problemów ze schodzeniem. Biegacz wyprzedzi. A jak jest w rzeczywistości ... większość spacerowiczów zasuwa po angielsku. Czemu tak ? Nie wiadomo ...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~los kabatos 1 ponad rok temuocena: 48% 

   W końcu jakiś normalny pomysł w ramach BP. Można??!! Mam nadzieję, że bedzie tam zakaz jazdy dla rowerów i spacerków z luźno biegajacymi pupilami

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1544 sekundy
  REKLAMA