REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 marca 2020, 12:12 komentarzy 37

  (KPRM)

  Nowe zaostrzenia związane z epidemią koronawirusa. W sklepach będą specjalne godziny zakupów dla seniorów, zamknięte zostaną wszystkie salony kosmetyczne i fryzjerskie. Ograniczona zostanie liczba osób, które mogą jednocześnie robić zakupy. Zamknięte zostaną parki i deptaki. Dzieci i młodzież do 18. roku życia nie będą mogły same wychodzić z domu. Nowe ograniczenia wchodzą w życie od 1 kwietnia, czyli od środy i będą obowiązywać do 14 kwietnia z możliwością przedłużenia.

  - Chcemy wypłaszczać krzywą zachorowań, by nie doszło do takich sytuacji jak we Włoszech. Dlatego stoimy przed bardzo trudnym wyborem. Albo sytuacja będzie dramatycznie gorsza, albo będzie "tylko" gorsza, ale możliwa do zarządzania i wprowadzenia odpowiednich procedur w służbie zdrowia - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

  - Nie możemy sobie pozwolić na rozprężenie - dodawał. Zdaniem premiera za dużo jest cały czas kontaktów między ludźmi, za dużo spacerów, za dużo ludzi przebywa na bulwarach, w parkach. Dlatego rząd od dzisiaj wprowadza dodatkowe zaostrzenia w rozporządzeniu ministra zdrowia o zwalczaniu epidemii.

  Ograniczenia w sklepach i na bazarach

  Po pierwsze, zamknięte zostaną wszystkie punkty kosmetyczne, fryzjerskie i studia tatuażu. Wprowadzony zostanie limit osób przebywających w każdym sklepie lub lokalu usługowym - maksymalnie 3 osoby na jedną kasę. W urzędach pocztowych - do dwóch osób na jedno okienko. Na przykład: jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów. Liczy się ogólna liczba kas, a nie tylko tych czynnych.

  Na bazarach i targowiskach na świeżym powietrzu również ograniczenie - na jeden stragan mają przypadac maksymalnie 3 osoby. A więc, jeśli bazar ma 20 straganów, to jednocześnie może przebywać na jego terenie 60 klientów.

  Wprowadzony zostaje obowiązek nakładania rękawiczek ochronnych podczas zakupów - od 2 kwietnia. Mogą być własne lub te zapewnione przez sklep. W weekendy zamknięte zostaną wszystkie sklepy budowlane, ale sklepy spożywcze, apteki czy drogerie - jak poinformował premier Morawiecki - będą cały czas otwarte.

  W sklepach spożywczych i aptekach w godzinach 10:00 - 12:00 zakupy będą mogli robić tylko seniorzy powyżej 65. roku życia.

  Ograniczenia w hotelach i biurach

  Hotele i inne miejsca noclegowe (działające na zasadzie wynajmu krótkoterminowego) zostają zamknięte. Mogą one funkcjonować tylko i wyłącznie wtedy, gdy przebywają w nich osoby w kwarantannie lub izolacji, a także gdy przebywa w nich personel medyczny. Goście, którzy przebywają w tych obiektach w momencie wejścia w życie nowych przepisów, muszą się wykwaterować do czwartku, 2 kwietnia.

  Nie dotyczy to jednak osób, które są w delegacji i korzystają z usług noclegowych w ramach wykonywania obowiązków służbowych. Dla tych osób hotele pozostają otwarte.

  W biurach pracownicy będą musieli mieć zapewnione przez pracodawcę środki ochrony. Ponadto obowiązywać ma obowiązkowy dystans 1,5 metra między stanowiskami pracy. Zarządzenie to obowiązuje od 2 kwietnia.

  Limity miejsc, które wprowadzono w komunikacji miejskiej od dziś mają także obowiązywać w prywatnych środkach transportu publicznego, czyli busach, ale tych powyżej 9 miejsc. - Będą restrykcyjne kontrole - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

  Większy dystans - 2 metry

  Rząd wprowadza też rozszerzoną formułę kwarantanny. Obowiązkowa kwarantanna obowiązywać będzie także rodziny osób z nakazem izolacji wydanym po 1 kwietnia, jeśli taka osoba nie ma możliwości zamieszkać samodzielnie.

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że zamknięte mają być również parki, skwery i deptaki oraz plaże. Wypożyczalnie rowerów miejskich będą nieczynne. Rząd zaapelował też do biegaczy.

  - Nie wykorzystujmy epidemii do poprawiania sobie formy fizycznej, nie wychodźmy na treningi - wzywał minister Szumowski.

  Zgodnie z nowym rozporządzeniem dzieci i młodzież (do 18. roku życia) nie będą mogły same - bez rodziców, opiekunów lub innej osoby dorosłej - wychodzić z domu. Wprowadzona zostaje także zasada dystansu społecznego, to 2 metry od drugiej osoby, z wyjątkiem, gdy mama lub tata opiekują się dzieckiem na spacerze, czy opiekujemy się osobą z niepełnosprawnościami.

  Premier i minister zdrowia przypomnieli, że w dalszym ciągu obowiązują przepisy, zgodnie z którymi nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteśmy pracownikami, prowadzimy swoją firmę czy gospodarstwo rolne, mamy prawo dojechać do swojej pracy. Mamy również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeśli działamy na rzecz walki z koronawirusem i pomagamy potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możemy się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziemy mogli się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 104

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  37Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kaja2365 37 2 miesiące temu

   ja mam pytanie co do seniorów 65+ czy oni maja czas na zakupy tylko od 10-12 czy tez zakupy moga robic w kazdej godzinie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosc1 36 2 miesiące temuocena: 100% 

   W każdej godzinie mogą, a między 10 a 12 maja na to wyłączność

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zarośnięty 35 2 miesiące temu

   Wiecie czy zakłady fryzjerskie na ul Stokłosy są zamknięte?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xwaseq 34 2 miesiące temuocena: 44% 

   W Szwecji nikt nie świruje. PiS robi nas konia. Jesteśmy ich zakładnikami. Ludzie czas wyjść na ulicę i zacząć walkę z dyktaturą! Obudźcie się!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 33 2 miesiące temuocena: 60% 

   Symbol zła i rozpasania, czyli bulwary warszawskie, wychodzą z tego zamieszania póki co obronną ręką. Zgodnie z par.17 ust.1 rozporządzenia RM "zakazuje się korzystania z pełniących funkcje publiczne I POKRYTYCH ROŚLINNOŚCIĄ TERENÓW ZIELENI, w szczególności: parków, zieleńców, promenad, BULWARÓW, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż". Widział tam ktoś jakąś zieleń? Że o pokryciu nie wspomnę? Super mamy legislatorów. A jakby kto był ciekaw, to rozporządzenie, o którym Mateusz M. opowiadał wczoraj w południe, o godz. 22.00 jeszcze nie było opublikowane w Dzienniku Ustaw. Potem już nie chciało mi się sprawdzać. Ale o 20.00 osoba z Departamentu Prawnego w Ministerstwie Zdrowia, która odebrała telefon, wzięta w "krzyżowy ogień pytań" wysypała się w końcu, że "jeszcze pracują" [nad rozporządzeniem]. Nad tym, co je w południe reklamowali.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 32 2 miesiące temuocena: 44% 

   zaczynamy wariowac z tym wirusem. Idac do sklepu wzielem rekawiczki: wychodze z jednego, wchodze do drugiego - i mi mowia prosze zdezyfekowac rece i zalozyc rekawiczki, Ja mowie ze juz mam na sobie , : Oni ze nic nie szkodzi mam zalozyc ich. Wyszedlem nie robiac zakupow. Wydaje mi sie bardziej powinni naciskac na maseczki niz na rekawiczki, w dobie gdzie wiekszosc artykulow nam podaja badz jest juz paczkowana, a Oni wymyslili ze do kazdego sklepu z rekawiczkami. Wirus byl 2 tyg temu u nas jak i wczoraj - i jakos dalo sie nie wariowac i popadac w paranoje - ale widze ze my musimy tworzyc cuda

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 31 2 miesiące temuocena: 100% 

   Mam do Was pytanie. Biegać nie można tak powiedział Pan Minister ale czy można podciągać się na gałęzi drzewa?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rambo 7 30 2 miesiące temuocena: 100% 

   Mozna. Byle w rekawiczkach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Italiano 29 2 miesiące temuocena: 100% 

   Można, ale tylko jak drzewo jest pojedyncze, jak jest ich więcej to już nie, bo to park albo las. I żona musi się podciągać w odległości min 2 metrów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 28 2 miesiące temuocena: 50% 

   Czy popisy sadystycznej grupy egoistów mają zmusić rządzących do zmiany decyzji ? Czy Ci, którzy mają w pogardzie zdrowie i życie innych osób są godni by nazywać ich ludźmi ? Jak można być tak głupim, by nie chcieć zrozumieć tak prostych rzeczy? Zrozumiałych dla 95% społeczeństwa ! A tylko 5% grupa "nieprzystosowanych" manifestuje swoją postawę NIE NIE i NIE. Zatem pytam się Was: Co takiego uczynili Wam inni mieszkańcy Warszawy, że chcecie pozbawić ich zdrowia i życia ? Może to właśnie ty jesteś tym, co przywlókł tę zarazę z zagranicy, bo ważniejszy był dla Ciebie wyjazd np. na narty? Gdy MZ i MSZ ostrzegały od miesięcy! śmiejcie się! śmiejcie! Ale los nierychliwy, ale sprawiedliwy !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 27 2 miesiące temuocena: 65% 

   Proponuję zamurować się w piwnicy. Wszystkim zrobi się lepiej, a ty będziesz bezpieczny. A państwu radzę zajrzeć do artykułu o niedoszłym samobójcy - tam szanowny Krzysztof "błysnął" komentarzem pełnym zrozumienia dla drugiego człowieka i troski o jego zdrowie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znafca 26 2 miesiące temuocena: 33% 

   To pracuj na nich jak taki mądry jesteś!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 25 2 miesiące temuocena: 51% 

   Najlepsze jest to, ze wszystkie te zakazy nie mają podstaw prawnych. Dopóki rząd nie wprowadzi stanu wyjątkowego jakiekolwiek ograniczenia swobód obywatelskich są niezgodne z konstytucją. Więc jeśli policjant wlepi ci mandat, po prostu go nie przyjmij, jeśli skierują do sądu wniosek o ukaranie - sprawa zostanie umorzona bo konstytucja wyraźnie mówi, że mogą mi ograniczyć swobody obywatelskie tylko wtedy, kiedy jest on wprowadzony.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bieda 24 2 miesiące temuocena: 42% 

   Konstytucja ważniejsza niż życie .Brawo ty.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 23 2 miesiące temuocena: 67% 

   Nigdzie nie napisałem że te przepisy są złe czy niepotrzebne. Chodzi tylko o to, że obecna władza ma w dupie konstytucję i obowiązujące prawo, byle tylko wybory prezydenckie mogły odbyć się w terminie. Wprowadzenie stanu wyjątkowego to uniemożliwi. Ale zwolennicy PiSu tego nie zrozumieją.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 22 2 miesiące temuocena: 56% 

   @QWR - Najlepsze jest to że normalny człowiek w obecnym czasie stosuje się do zakazów w trosce o własne i innych życie i nie potrzebuje do tego formalności w stylu stanu wyjątkowego. Narracja że wspomniane zakazy i ograniczenia są "nielegalne" wypływać może jedynie od ludzi których jedynym celem jest dotarcie do koryta albo "szkodzenie" władzy. A tak na prawdę podpuszczacie tylko grupki młodych którzy myślą że są nieśmiertelni do łamania zakazów. Normalnie ludzie nie potrzebują widoku wojska pod bronią żeby wiedzieć jak się zachować.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 21 2 miesiące temuocena: 67% 

   ~Nick: chodzi o coś zupełnie innego. Gdyby ogłoszono stan klęski żywiołowej, taki fryzjer któremu kazano zamknąć zakład, miałby podstawę prawną do roszczeń w związku z poniesionymi stratami majątkowymi. Ale PiSowi zależy na oszczędnościach bo kasa pusta

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 20 2 miesiące temuocena: 90% 

   hm jak to bedzie wygladalo w praktyce: jest godzina np 16.00 - ten kto musi wciaz pracuje i jakos musi sie dostac do domu. Podjezdza autobus: wchodze i co? mam liczyc ile jest osob - jak jestem ta o ktora jest za duzo - to mam wysiasc?? i czekac 20 minut na kolejny? Co jesli kolejny autobus takze przyjedzie z limitem osob -bo wsiadamy gdzies w polowie trasy. - Iile mam czekac na przystanku gdzie jak na ta pore roku wciaz wiatr i chlodno -godzine dwie az trafie na autobus bez limitu? Uff wrocilem do domu - ale nastepnego dnia z rana lapie mnie katar i boli gardlo - wstepuje panika czy to tylko przeziebienie a moze zaczyna sie grypa - a moze cos gorszego. Dzwonie do lekarza POZ - czas oczekiwania na wizyte 3-4 dni. Czekajac na lekarza musze chodzic do pracy bo nie ma mi kto wypisac L4 - chodze i zarazam nie wiem czym zwyklym przeziebieniem a moze czyms innym. Bedac przeziebionym mnie takze latwiej moga zarazic ..Dziekujemy Mateuszowi:))

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 19 2 miesiące temuocena: 36% 

   Predzej pojde do pierdla, niz zrezygnuje z biegania. Wsadz pan sobie te porady w zad. Cale szczescie, ze lasu kabackiego te oszolomy nie zamknely.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ptak 18 2 miesiące temuocena: 73% 

   No to chyba jednak "teren zielony" więc zamknięty.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 27 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~111 17 2 miesiące temuocena: 55% 

   dostaniesz mandacik na 50tyś to zmienisz zdanie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 16 2 miesiące temuocena: 57% 

   To go nie przyjmiesz a sąd umorzy sprawę. Bez wprowadzenia stanu wyjątkowego rząd nie może ograniczyć swobód obywatelskich

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antoś murarz 15 2 miesiące temuocena: 20% 

   Obostrzenia nakazy zakazy a co Rząd robi w sprawach budowlańców KGR gdzie trzeba się przemieszczać z budowy na budowę. Jak zabezpieczono zatrudnionych tam pracowników?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 14 2 miesiące temu

   Mógłbyś wyjaśnić co to jest KGR, bo nie wszyscy posługują się tym slangiem?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 13 2 miesiące temuocena: 79% 

   Pan premier postanowił zatem skoszarować ludzi w jeszcze większych kolejkach przed sklepem. Zamyka też możliwość zarobkowania kolejnym grupom zawodowym - zatem z pewnością rozumie, że można spodziewać się fali upadłości i zamykania działalności, bo większość np. fryzjerów to jednoosobowe firmy. A to oczywiście oznacza spory spadek wpływów z podatków i bezrobocie. Co z ZUS-em? Mam nadzieję, że pan Morawiecki ma plan, jak bohatersko rozwiązać problemy, które sam stwarza. Rozumiem także, że ciągle wszystko jest normalnie, nie ma stanu wyjątkowego i bezpiecznie oraz bez ograniczeń można iść na wybory? Bo do sklepu to już chyba raczej nie...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ptak 12 2 miesiące temuocena: 62% 

   Oczywiście wybory da się przeprowadzić.... Młodszym powiem tylko tyle, że takich ograniczeń jak obecnie nie było nawet na samym początku stanu wojennego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 18 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ptak 11 2 miesiące temuocena: 79% 

   Może moja poprzednia wypowiedź była nieprecyzyjna: wybory da się przeprowadzić bez względu na koszty w ludziach. Pytanie tylko czy warto? Dla mnie pytanie czysto retoryczne. W autobusie, sklepie ograniczenia. Wg nowych przepisów wychodząc z żoną muszę się od niej zdystansować na 2 metry. Ale 10 tysięcy osób przechodzących przez 1 drzwi przez 10 godzin nie wzbudza niepokoju. Trzeba tylko znaleźć kamikadze do komisji wyborczych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znafca 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   Jeżeli narozrabia pis-ukarać tych z pis i ich zwolenników jak po-analogicznie.Gdy inna partia-podobnie.Tylko odpowiedzialność ża głupie czyny zmusi ludzi do myślenia.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znafca 9 2 miesiące temuocena: 80% 

   "Może moja poprzednia wypowiedź była nieprecyzyjna: wybory da się przeprowadzić bez względu na koszty w ludziach. Pytanie tylko czy warto? " Z punktu widzenia pis.Warto.co ich obchodzi nawet 10000000 Polaków jak ważniejsza wygrana w wyborach?No i co to za jaja że jakieś ćwiczenia NATO chcą robić teraz?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 8 2 miesiące temuocena: 76% 

   No to teraz do pracy zamiast rowerem Veturillo będę jeździć autobusem , bo pieszo to ponad 2,5 godziny . Ten przepis z zakazem wypożyczania rowerów przyniesie odwrotny skutek .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 7 2 miesiące temuocena: 73% 

   Kup jakiegoś grata na olx, bedzie w lepszym stanie i taniej cie to wyniesie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 6 2 miesiące temuocena: 88% 

   @kazoora - nie chodzi o taniość , lepszy stan itd. , tylko ,żeby jak najmniej spotykać się z innymi ludźmi . Wprowadzone przepisy mają chyba właśnie temu służyć , a w przypadku rowerów miejskich będzie odwrotny skutek . Dużo ludzi zamiast wsiadać do autobusu wybierało rower , choć w normalnych czasach jeździło nim incydentalnie .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 5 2 miesiące temuocena: 28% 

   podziękuj oszołomom jeżdżącym nimi masowo roznoszącym zarazki

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 4 2 miesiące temuocena: 26% 

   ..........jescze jedno.........już widzę,jak w marcu podczas zimy ,gdzie często "piździ ,jak w kieleckiem" ty i inni masowo korzystają z roweru ,a nie z autobusu.......kłamczuszek.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ptak 3 2 miesiące temuocena: 71% 

   Można się domyślać, że chodzi o to, żeby ludzie nie dotykali terminali i rowerów potencjalnie zakażonych. Ale myślę, że jednak wepchnięcie ich do autobusów przyniesie gorsze skutki. Z drugiej strony sądzę, że za jakiś czas nie będziemy się tym wszystkim tak przejmować. Bo niedługo gospodarka będzie w ruinie i trzeba będzie wszystko otworzyć, by przeżyć.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 2 2 miesiące temuocena: 91% 

   ~kazoora, szyjmy maseczki, róbmy ściepe na respiratory, dostarczajmy żarcie przemeczonej służbie zdrowia, darowujmy im rękawice zachomikowane w domach a teraz jeszcze fantastyczna propozycja ! kupujmy sobie graty - rowery, samochody, zeby dojechać do pracy czy gdzie tam POTRZEBUJEMY. To po co nam rząd (który musimy utrzymywać) takie mam pytanie? skoro wszystko musimy sobie sami organizować???

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nowoczesny 1 2 miesiące temuocena: 67% 

   Sąsiedzie- olej te wszystkie szaringi- tylko własna hulajnoga elektryczna- odkąd miła pani kichnela w metrze w ręce i wytarła nimi szybę przesiadłem się na hulajnogę- polecam a jak wróci normalność to mina ludzi w korku jak ich mijasz- bezcenna.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3537 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020