REKLAMAA1-ROLLSNOTE--7dni--06-04---12-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 marca 2020, 12:07 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Kolejka przed sklepem, odstęp między klientami minimum metr, do tego prośba o płatności bezgotówkowe – to kilka z nowych zasad panujących w niektórych sklepach na Ursynowie. Sprawdziliśmy, jak handlowcy radzą sobie z obsługą klientów w czasie zagrożenia epidemią.

  W sobotę media społecznościowe obiegły dramatyczne obrazki sprzed sklepów. Długie kolejki, wpuszczanie po kilka-kilkadziesiąt osób, 1,5 metrowe odstępy między kolejkowiczami. Tak było m.in. przed ursynowskim E.Leclerciem.

  - Dbamy o to, by w jednym czasie przy kasie znajdowało się maksymalnie trzech klientów. Zalecane odległości między nimi oznaczyliśmy specjalnymi naklejkami umieszczonymi na podłodze, a w przestrzeni sklepu powiesiliśmy plakaty informacyjne poruszające ten temat – mówi nam Yann Bareil, dyrektor E.Leclerc Warszawa Ursynów.

  Market monitoruje liczbę klientów przebywających w hali sprzedaży i ogranicza wpuszczanie kolejnych osób. Nic zatem dziwnego, że czasami mogą tworzyć się kolejki. Sklep dezynfekuje blaty i uchwyty koszy, pracownicy mają rękawiczki ochronne, żele antybakteryjne, a także możliwość zmierzenia temperatury. Od dziś market ma skrócony czas pracy - do 20:00.

  W Auchan bez większych kolejek

  Podobne zasady bezpieczeństwa wprowadzono również w Auchan w Centrum Handlowym Ursynów, gdzie dezynfekuje się wózki, wagi, taśmy kasowe.

  - Czasowo wstrzymaliśmy możliwość zakupu produktów na wagę do opakowań własnych klientów. Dodatkowo opakowujemy niektóre produkty. Wprowadziliśmy konieczność używania rękawiczek jednorazowych na dziale owoce i warzywa czy pieczywa - informuje sieć. Na razie liczba klientów w hali sprzedaży nie jest ograniczana, więc kolejek raczej nie ma. Sklep pracuje w standardowych godzinach od 8:00 do 22:00.

  W sieci sklepów Lidl klienci są proszeni przez głośniki o zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób oraz używanie jednorazowych rękawiczek. W sklepach są plakaty informacyjne dotyczące koronawirusa i prawidłowego mycia rąk. W Biedronce zapadła decyzja o ograniczeniu godzin otwarcia sklepów. Wszystkie będą czynne od 8:00 do 20:00. Każda z placówek ma wprowadzić tę zasadę najpóźniej do 23 marca. W sklepach dostępne będą chusteczki dezynfekujące dla klientów, częściej odkaża się wózki.

  Drogerie Rossmann wystosowały do klientów video apel, w którym proszą o składanie zamówień on-line oraz o zachowanie maksymalnych zasad higieny na terenie sklepu: nie korzystanie z testerów, nie dotykanie produktów bez potrzeby, korzystanie z kas samoobsługowych.

  Duże zmiany na poczcie

  Poczta Polska w związku z zawieszeniem transportu lotniczego wstrzymała przyjęcia przesyłek do innych krajów. Skrócono też godziny pracy urzędów pocztowych.

  - Wprowadziliśmy tzw. strefy ochronne w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę – informuje Poczta Polska.

  Placówki pocztowe są czynne po 6 godzin dziennie, od 8:00 do 14:00, a w środy od 14:00 do 20:00. Dotyczy to wszystkich placówek na Ursynowie. Ta całodobowa przy ul. Belgradzkiej pracuje w godz. 8:00-20:00, w niedziele 10:00-16:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 155

  • 83
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 44
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Cyber 6 16 dni temuocena: 80% 

   Dlaczego wszystkie markiety nie skręca czasu pracy co niektórzy dalej pracują do 22.00 ( np.auch...)

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Slawek 5 17 dni temuocena: 33% 

   Szlag mnie trafia jak ktoś mi coś wysyła pocztą polską. Ta firma jest 10 lat za murzynami. A teraz jeszcze trzeba będzie dłużej stać w kolejkach. Jak kogoś nie lubisz wyślij mu list polecony pocztą polską.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maja12 4 16 dni temuocena: 100% 

   Paczka nadana ostatnio na ursynowskiej poczcie o 13.00 doszła do odbiorcy w Katowicach na następny dzień o 11.30 czyli w niecałe 24 godziny. Super.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wkurzona 3 18 dni temuocena: 67% 

   Droga redakcjo. Warto zapytać kiedy mają odebrać przesyłkę poleconą osoby pracujące (oczywiście dłużej niż 6 godzin plus dojazd ? Przy okazji drugie pytanie : dlaczego listonosz nie przynosi przesyłki poleconej do mieszkania , gdzie na nią czekają , tylko wrzuca awizo do skrzynki ?

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mest 2 18 dni temuocena: 83% 

   Poczty tylko rano? Potrzebna korekta. Dwa dni w tygodniu otwarte rano dla emerytow i bezrobotnych, trzy dni - poznym popoludniem dla pracujacych. Ta epidemia bedzie trwala dlugo, nawet kilka miesiecy.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ba-ka 1 16 dni temuocena: 100% 

   Patrząc na auta na parkingu to wszystkie stoją, czyli prawie nikt nie pracuje.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2906 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020