REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ZTM)

  Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął umieszczanie na przystankach komunikacji miejskiej naklejek z kodami QR. Po zbliżeniu do nich smartfona od razu wyświetli się strona internetowa z rozkładami jazdy wszystkich pojazdów dla danego przystanku.

  Od początku kwietnia na przystankach komunikacji w Warszawie zaczęły pojawiać się charakterystyczne naklejki z logo Warszawskiego Transportu Publicznego na czerwonym pasku i kodem QR. O co chodzi? Zarządca komunikacji chce ułatwić pasażerom szybki dostęp do rozkładów jazdy.

  Jak to działa?

  Kod QR nalepiony na przystanku – po zbliżeniu do niego telefonu komórkowego z włączoną funkcją aparatu fotograficznego – przenosi na stronę internetową WTP z rozkładem jazdy dla danego przystanku. Pasażer może łatwo zorientować się, który autobus przyjedzie najszybciej czy też o której będzie ten, na który czeka, bez konieczności przeglądania wielu rozkładów w gablocie przystankowej. 

  - Kody QR są umieszczane na słupkach, wiatach, w sąsiedztwie gabloty z rozkładami, ale nie bezpośrednio w niej – tak, aby można było odczytać kod, nie przeszkadzając innym pasażerom, przeglądającym rozkłady w gablocie - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

  Naklejki z kodami są już na najpopularniejszych przystankach w centrum miasta – przy Dworcu Centralnym, dookoła ronda Dmowskiego, a także na niektórych na Żoliborzu. Sukcesywnie będą naklejane na następne i niedługo pojawią się również na Ursynowie. W czerwcu mają się znajdować już na wszystkich przystankach w pierwszej strefie biletowej. Potem, jeśli pasażerowie będą chętnie korzystali z tego rozwiązania, zostanie ono wprowadzone również w drugiej strefie biletowej.

  Możecie sami przetestować jak działa to ułatwienie. Wystarczy skierować aparat na kod, który widoczny jest w zdjęciu tytułowym tego artykułu. Na ekranie telefonu wyświetlą się najbliższe odjazdy z przystanku przy Dworcu Centralnym.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 216

  • 51
   BARDZO PRZYDATNY
  • 18
   ZASKOCZONY
  • 27
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 103
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4611 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020