REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 marca 2020, 11:13 komentarzy 4

  (Urząd dzielnicy)

  W ursynowskim urzędzie dzielnicy pojawił się elektroniczny powiększalnik. Pomoże osobom słabo widzącym w czytaniu dokumentów czy wypełnianiu formularzy urzędowych. Pomysł rzuciła już w ubiegłym roku miejska radna Renata Niewitecka, podchwyciła go dzielnica.

  Powiększalnik dla klientów ursynowskiego urzędu zainstalowano na drugim piętrze, przy Wydziale Obdługi Mieszkańców, gdzie ursynowianie załatwiają różne urzędowe sprawy, m.in. związane z prawem jazdy, dowodami osobistymi czy działalnością gospodarczą.

  - Powiększalnik to nowoczesne urządzenie przeznaczone dla osób słabowidzących, ułatwiające oglądanie przedmiotów lub czytanie tekstów w dużym powiększeniu. Po położeniu tekstu lub przedmiotu pod kamerą takiego powiększalnika można zobaczyć obraz na jego monitorze. Powiększony tekst może być także przekazany za pomocą syntezatora mowy. Urządzenie jest wyposażone w ekran dotykowy i można je obsługiwać za pomocą gestów - informuje ursynowski ratusz.

  Urządzenie zakupione przez dzielnicą może powiększać obraz na żywo nawet 24 razy, wyposażone jest w 12,2 calowy ekran dotykowy. Jest też funkcja czytania powiększanego obrazu przez syntezator mowy.

  Pomysł instalowania powiększalników już w lipcu ubiegłego roku rzuciła Renata Niewitecka, miejska radna. Ta sama, która zainicjowała powstawanie przy urzędach dzielnicy wydzielonych miejsc do parkowania dla kobiet w ciąży.

  - Barierą, jaką napotykają w urzędzie osoby z dysfunkcją narządu wzroku jest możliwość samodzielnego odczytywania i zapisywania dokumentów - pisała radna w swojej interpelacji. Urząd miejski odpowiedział, że wystąpi do burmistrzów z propozycją zakupu powiększalników.

  Okazuje, że w urzędach czterech dzielnic (Bielany, Ochota, Wesoła i Wola) już wcześniej utworzono stanowisko komputerowe wraz z lupą powiększającą. Projekt został zrealizowany w budżetu partycypacyjnego. W wilanowskim urzędzie od dawną są też dostępne lupy.

  Powiększalnik w ursynowskim urzędzie kosztował 10 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ciekawe czy ten powiększalnik będzie tak samo wiecznie zepsuty jak recyclomat- dziecko najprzystojniejszego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dyrygent 3 2 miesiące temuocena: 83% 

   Szaleństwo! A wystarczy użyć większej czcionki. Szkoda, ze redakcja nie zorientowana w temacie. W listopadzie 2019 wyszla zarzadzenie ws. Nowego formatu dokumentow. Dostosowanego do osob niedowidzacych....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pdjefe 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   To może urzędnicy powinni być zorientowani w temacie, a nie redakcja?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dyrygent 1 2 miesiące temu

   pdjefe urzędy zjadają własny ogon, gdy burmistrz chce lansu urzędnik wykona albo kop w dupe i papa, nie swiruj, dlatego potrzebne sa redakcje dobrze zorientowana w temacie, aby mieszkancom uswiadamiac co sie w urzedach dzieje i z jakiej przyczyny.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.297 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020