REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 sierpnia 2019, 13:04 komentarzy 3

  (MSO)

  Kradzieże rowerów, niszczenie stacji wypożyczeń. Tak wygląda druga, ciemna strona warszawskiego systemu rowerów miejskich Veturilo. Od czerwca operator zablokował prawie 5 tys. kont za łamanie regulaminu. Od dziś każdy mieszkaniec może zgłaszać porzucone rowery na specjalnej stronie. I w dodatku na tym zarobić.

  Tysiące wypożyczeń dziennie, miliony przejazdów miesięcznie. Veturilo cieszy się w stolicy ogromną popularnością - nic dziwnego, że wśród użytkowników znajdą się "czarne owce", które łamią regulamin. Najczęściej chodzi o porzucenie roweru, niezabezpieczenie pozostawionego jednośladu, albo po prostu kradzieży. 

  Od początku czerwca zostało założonych 4750 blokad kont użytkowników systemu Veturilo w związku z nieprzestrzeganiem przez nich zapisów obowiązującego regulaminu. Niektórzy użytkownicy mają założone długotrwałe blokady kont.  

  – Wszystkim nam zależy na dbaniu i pilnowaniu jakości publicznej własności. Rowery są dla wszystkich. Dlatego uruchomiliśmy specjalne patrole. Codziennie zatrzymujemy osoby nielegalnie korzystające z rowerów. Dodatkowo dwie osoby zatrzymaliśmy na rowerach skradzionych – mówi Łukasz Dubieniecki z firmy Nextbike, operatora Veturilo.

  Na początku czerwca kontrolerzy ujęli na gorącym uczynku sprawców zniszczeń warszawskich stacji elektrycznych.  Zatrzymanym postawiono zarzuty. Także tuż przed wakacjami Nextbike odzyskał dwa rowery elektryczne skradzione w maju lub czerwcu warte kilkanaście tysięcy złotych. Każdego dnia użytkownicy zgłaszają dziesiątki skradzionych, porzuconych i uszkodzonych rowerów miejskich odnalezionych w miastach i gminach w całej Polsce.

  Zgłoś rower i zarabiaj

  Od dziś można w prosty sposób zgłosić porzucony czy uszkodzony rower. Ruszyła strona internetowa "Zgłoś rower" dostępna pod adresem www.zglosrower.pl. Trzeba podać numer roweru, udostępnić lokalizację, można też zrobić zdjęcie. Informacje automatycznie otrzyma operator systemu Veturilo.

  Ale, uwaga! Jeśli pozostawimy na stronie kontakt do siebie, za zgłoszenie czeka nas nagroda - nasze konto w Veturiloo zostanie zasilone kwotą 5 złotych.

  Firma Nextbike planuje wprowadzenie podobnego rozwiązania także w innych miastach Polski, w których działają rowery miejskie. Warszawa jest pierwszym miastem, w którym będzie działała strona do zgłaszania porzuconych rowerów. Inne rozwiązanie funkcjonuje już w Trójmieście. Tam, każdy kto wypożyczy rower poza stacją i odda go na stacji zyskuje 2 złote. Pamiętać należy jednak, że w trójmiejskim systemie rowerów miejskich pozostawianie rowerów poza stacją jest dozwolone, choć odpłatne. Kosztuje 3 złote.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 83

  • 33
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 18
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Andre 3 4 miesiące temu

   Ja zgłoszę i co,za 5 zł dostanę w łeb,od jakiegoś kolesia,bo zdjęcie robię i numer spisuję..a niech stoi lepiej,a co mi tam,powinni GPS wstawić w rowery,namierzyli by momentalnie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tfh 2 4 miesiące temuocena: 0% 

   inwigilacja

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaa 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   "Wszystkim nam zależy na dbaniu i pilnowaniu jakości publicznej własności." Od kiedy to prywatna firma to publiczna wlasnosc? Jesli jest zatem publiczna, to co sie czepiacie, ze ludzie z tego kozystaja za darmo. Do parku tez mozna wejsc za darmo, bo to wlasnosc publiczna.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2962 sekundy
  REKLAMAA2-DZIELNICA-MIKOŁAJKI-02-12---08-12-2019