REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  P&R Metro Imielin pozostaje na Ursynowie. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę, która umożliwia funkcjonowanie tego parkingu przez kolejny rok. Od lutego 2018 roku zmienia się regulamin korzystania z obiektów P&R w Warszawie. Kierowcy zyskają m.in. 20 darmowych minut na szukanie miejsca.

  P&R Metro Imielin to jeden z trzech działających na Ursynowie miejskich obiektów parkingowych. Jako jedyny działa on na podstawie odnawianej co roku umowy dzierżawy. Uruchomiony w 2012 roku wielopoziomowy parking, na cele publiczne wynajmuje Zarządowi Komunikacji Miejskiej właściciel Multikina.

  Rozmowy o kolejnym roku współpracy trwały niemal do ostatniej chwili, ale zakończyły sie sukcesem.

  - Dopinamy sprawę i umowa będzie przedłużona na kolejny rok - infomuje Igor Krajnow z ZTM. P&R Metro Imielin to 4 poziomy i 236 miejsc dla aut, czynny od poniedziałku do piątku. Znajdują się tam także bezpłatne miejsca dla klientów Multikina.

  Nowości w regualminie

  Stołeczni radni zadecydowali, że na parkingach P+R nie będą pobierane opłaty za postój jednośladów - będzie można je zostawiać również w godzinach nocnych, w trakcie trwania przerwy technicznej (od godz. 2:31 do 4:29).

  Także użytkownicy pojazdów elektrycznych będą mogli zostawiać je na parkingach na noc – regulamin wprowadza dla nich tzw. Kartę Eko. O przyznaniu kart będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Liczba kart do wydania zostanie określona na podstawie ogólnej liczby miejsc postojowych na parkingu oraz ich wykorzystania w ciągu dnia. Na parkingach Parkuj i Jedź będzie można również bezpłatnie doładować baterie aut elektrycznych (w nocy tylko z Kartą Eko). Stacje ładowania będą montowane sukcesywnie, a pierwsza z nich będzie na parkingu P+R Metro Młociny I. 

  W nowym regulaminie pojawił się również zapis dotyczący naliczania opłaty za postój dopiero po upływie 20 minut od momentu wjazdu pojazdu na parking. Dzięki temu kierowcy nie będą płacić za czas, w którym poszukują wolnego miejsca postojowego, a parkingi będą mogły służyć także jako strefy postojowe K+R (Kiss and Ride). Nowy regulamin wchodzi w życie 1 lutego 2018 roku.

  Przypomnijmy, z 14 parkingów P&R w stolicy, bezpłatnie mogą korzystać osoby posiadające ważne bilety kartonikowe (od dobowego wzwyż) oraz bilety okresowe ZTM. W przeciwnym razie koszt doby parkingowej wynosi 100 złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~szlabanowy 4 6 miesięcy temu

   Szlabany? Jestem za...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~joł 3 6 miesięcy temu

   Zgadzam się, okoliczne uliczki zalepione są samochodami WPI + zielony Ursynów, a na P+R Stokłosy, połowa parkingu stoi pusta (200 miejsc na 400). No cóż 200 metrów do przejścia, jest dla pewnej spasionej grupy nie do pokonania. Doprowadzą do tego, że będzie się robić masowo szlabany na osiedlu!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~soma 2 6 miesięcy temu

   Metro Stokłosy - niedaleko piętrowy parking prawie pusty, a zapchane wszystkie miejsca osiedlowe przy wejściach do metra, nawet tam gdzie nie można parkować.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zagl 1 7 miesięcy temu

   Po co te parkingi jak i tak wieśniaki z okolic Piaseczna zastawią nam parkingi osiedlowe pod naszymi blokami a tam nie pojadą?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1452 sekundy
  REKLAMA