REKLAMAA1 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Nie od dziś wiadomo, że kto czyta, nie błądzi, a lekkie pióro i umiejętność pisania otwiera w życiu niejedne drzwi. Nasza dzielnica może poszczycić się wieloma wybitnymi postaciami i nie mamy wątpliwości, że wśród młodszego pokolenia ursynowian kryje się wiele nieprzeciętnych osobowości literackich. Tymczasem, młodych ludzi obdarzonych talentem pisarskim lub plastycznym, bogatą wyobraźnią oraz niezłą znajomością języka angielskiego zapraszamy do udziału w ciekawym konkursie, który od 6 lat organizuje ursynowska szkoła językowa Sokrates. 

  Konkurs Illustrated Storybook Competition for Young Writers, objęty honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów oraz wydawnictwa National Geopgraphic Learning, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Zadanie uczestników polega na opisaniu i zilustrowaniu przygód Harleya, sympatycznego konika rodem z Londynu, który w minionych latach odbył wyprawę do najdalszych zakątków naszej planety, zwiedzał odległe galaktyki, działał na rzecz ochrony środowiska naturalnego, podróżował w czasie, a ostatnio uczył dzieci tolerancji. 

  Temat tegorocznej edycji konkursu stwarza spore pole do popisu, bowiem w tym roku główny bohater wyrusza na wyprawę do Krainy Baśni. Uczestnicy powinni w wyznaczonym terminie napisać i przekazać swojemu nauczycielowi języka angielskiego krótką ilustrowaną historyjkę lub komiks o jego przygodach. Jeśli szkoła nie zgłosiła udziału w konkursie, prace w języku angielskim można składać również w Sokratesie – nawet jeśli dane dziecko nie jest uczniem szkoły. 

  - W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII ze wszystkich ursynowskich podstawówek - mówi Magdalena Rowecka, dyrektor szkoły językowej Sokrates. 

  Mamy stałe grono szkół, które od lat uczestniczą w konkursie i niezmiennie nadsyłają nam co roku mnóstwo fantastycznych prac. Idea konkursu jest taka, by mogły wziąć w nim udział nie tylko dzieci z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, ale także te, które potrafią rysować lub mają bogatą wyobraźnię. 

  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a najlepsze prace są publikowane w formie prawdziwej książki. Pakiety konkursowych publikacji trafiają co roku do bibliotek uczestniczących w konkursie szkół.

  Tak więc nasz konkurs pozwala z jednej strony szerokiemu gronu uczestników zaprezentować swoje talenty plastyczno-literackie, a z drugiej umożliwia uczniom ursynowskich szkół dostęp do książek w języku angielskim, na zrozumiałym dla nich poziomie i napisanych przez dzieci dla dzieci

  - dodaje Rowecka.

  Lektura książeczek stworzonych w poprzednich latach zaskakuje dojrzałością, pomysłowością oraz talentem nastoletnich autorów. Zachęcamy więc młodych ursynowian do spróbowania swych sił w tegorocznej edycji!

  Z regulaminem konkursu można zapoznać się tutaj. Szczegółowych informacji można zasięgnąć także telefonicznie w sekretariacie szkoły.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4385 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022