REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2022, 06:27 komentarzy 5

  (KW)

  Ursynów ma nowy mural. Podobizna Stanisława Sałagaja - legendy Toru Wyścigów Konnych Służewiec - ozdobiła ścianę bloku przy ul. Koncertowej. Słynny dżokej po raz kolejny zasiadł na swoim wierzchowcu!

  Stanisław Sałagaj - ikona polskich wyścigów konnych, znamienity trener i wielokrotny czempion Toru Służewiec oraz mieszkaniec Ursynowa - doczekał się swojego muralu. Wizerunek dżokeja można zobaczyć na północnej ścianie bloku przy ul. Koncertowej 10. Zwrócony na zachód wygląda, jakby zaraz miał odjechać na swoim rumaku.

  Mural upamiętniający legendę służewieckiego toru to pomysł syna dżokeja - Pawła Sałagaja. Przy wsparciu dyrekcji Toru Wyścigów Konnych i przyjaciół oraz życzliwości mieszkańców i zarządu SBM “Stokłosy” udało się go zrealizować. Wybór bloku przy ul. Koncertowej nie jest przypadkowy. Niedaleko znajduje się ukochany tor słynnego dżokeja. On sam spogląda na Dolinę Służewiecką, z której bez problemu można podziwiać malowidło. 

  Ursynowscy bohaterowie

  Projektem i wykonaniem muralu zajęło się Bakcyl Studio. Ursynowskie studio dało się już poznać mieszkańcom za sprawą innych wielkoformatowych malowideł w dzielnicy. Prace trwały około tygodnia, a teraz mieszkańcy mogą podziwiać ich efekty.

  - Cieszę się, że zaczynamy odkrywać lokalnych ursynowskich bohaterów - mówił pod koniec marca Paweł Sałagaj.

  Powstało kilka koncepcji przyszłego dzieła. Ostatecznie zdecydowano się ukazać słynnego dżokeja na koniu na tle zabudowań Toru Służewiec. Już sama wizualizacja - jak zauważył syn legendy - budziła duży optymizm zainteresowanych powstaniem muralu. 

  - Sądząc po samych pozytywnych reakcjach i komentarzach, trafiliśmy w dziesiątkę - stwierdził jeszcze przed odsłonięciem muralu Paweł Sałagaj.

  Legenda Toru Służewiec

  Stanisław Sałagaj urodził się w 1935 roku w podrzeszowskiej wsi Złotniki. Był jednym z najlepszych dżokejów w Polsce i Europie z ponad 800 wygranymi gonitwami na koncie. Ze względów zdrowotnych musiał z czasem zrezygnować ze startów w wyścigach. Skupił się wówczas na trenowaniu koni. Również w tym zakresie odnosił duże sukcesy. 

  Przez całą swoją karierę Sałagaj był związany z Ursynowem. Na początku mieszkał na Wyścigach. Potem z całą rodziną przeprowadził się na ul. Hirszfelda. Następnie na Kabaty, gdzie mieszkał do końca życia. Stanisław Sałagaj zmarł w 2013 roku. Został pochowany na cmentarzu na Służewie przy ul. Wałbrzyskiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~MYeOHgZHLCetkDpsw6lv 5 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Był moim sąsiadem na Hirszfelda 14. Twarz ta sama. Szkoda że ten mural nie na Imielinie. Hirszfelda 14 to mały blok ale obok spz

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bożena 4 8 miesięcy temuocena: 27% 

   Na **** nam to. Czynsze obicie lepiej!!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pawel Wyscigi 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Spółdzielnie ten mural nic nie kosztował

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EMERYT 1400 NETTO 2 8 miesięcy temuocena: 47% 

   Pan autor też kolega pani prezes Bocianowskiej? OBNIŻCIE CZYNSZE A NIE WYDAJECIE NA BZDURY!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qava 1 8 miesięcy temuocena: 57% 

   Mural bardzo ładny i fajnie że powstaje ich coraz więcej na Ursynowie. Szkoda tylko że przy okazji - w mojej opinii niepotrzebnie - przycięto okoliczne drzewo. Podobnie przycięto też drzewa przy innych muralach w dzielnicy. Mam nadzieję że podobne inicjatywy nie będą się więcej odbywały kosztem zieleni, w końcu gdzie lepiej aby też rosły duże drzewa niż od strony pustych ścian bloków, a wcale aż tak murali nie zasłaniały.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4678 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022