REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Nowy mural powstanie w ciągu tygodnia

  Nowy mural powstanie w ciągu tygodnia (AŁ)

  Zaczęło się wielkie malowanie. Na ścianie bloku przy ulicy Grzegorzewskiej 1 za kilka dni będzie można zobaczyć mural z bohaterami serialu "Alternatywy 4". Artyści z agencji Red Sheels w listopadzie ozdobią też sąsiedni budynek, w którym mieszkali bohaterowie filmu. Znajdzie się na nim mapa z miejscami Ursynowa, w których kręcono sceny kultowej serii Stanisława Barei. 

  Dzieki serialowi "Alternatywy 4" Ursynów zna cała Polska. Do dziś to bogate zródło informacji o początkach naszej dzielnicy i trudach codziennego życia pierwszych jej mieszkańców. Najwięcej scen kręconych było przy ulicy Grzegorzewskiej, która zagrała Alternatywy. To w bloku pod numerem 3 (filmowym 4) niepodzielnie rządził Stanisław Anioł. Dlatego właśnie ściana tego budynku oraz sąsiedniego zostaną ozdobione muralami, upamiętniającymi bohaterów i miejsca serialu.

  Prace zaczęły się od rozstawienia rusztowania przy Grzegorzewskiej 1. Na wielkiej ścianie dziesięciopiętrowego bloku pojawi się przekrój klatki schodowej, a na niej obsada serialu spacerująca w górę i w dół. 

  - Najpierw położymy na ścianę przepróchę, czyli papierowy projekt w skali 1:1. Następnie naniesiemy farbę w miejsca gdzie w papierze są małe dziurki. W ten sposób na ścianie powstanie wzór obrazu, który będziemy malować jak kolorowankę. Jeśli nie będzie padało, malowanie jednego muralu zajmie nam około tygodnia - mówią Fio i Karolina z agencji Red Sheels.

  Na drugim bloku, pod numerem 3, pojawi się mapa z zaznaczonymi miejscami Ursynowa, w których kręcono poszczególne sceny - np. gdzie docent Furman strzelał do gołębi czy gdzie robot kolejkowy Ewa 1 chodził na zakupy. Z mapy dowiemy się też, gdzie był śmietnik, przy którym lokatorzy umawiali się na tajne obrady.

  - Wspaniale, że będzie widać z daleka, co się tu kiedyś stało. Jestem dumna, że mieszkam w bloku, który mogę w telewizji obejrzeć jak wygladał kilkadziesiąt lat temu. Jakie tu wokół pustki były! A dzisiaj to środek dzielnicy - mówi pani Maria.

  Mural z Maliniakiem 

  Murale upamiętniające serial Barei powstają za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Była radna Goretta Szymańska wspólnie z grafikiem Bartkiem Podlewskim z grupy kreatywnej Bakcyl Studio przekonali do swojego pomysłu 885 osób.

  Dzięki temu zostanie też odnowiona zieleń oraz murek przy wejściu do klatki schodowej, uwieczniony w wielu scenach. Koszt prac to około 160 tys. złotych. Twórcy projektu mają nadzieję, że zostaną jeszcze pieniądze, by zorganizować uroczyste odsłonięcie murali w obecności mieszkańców, urzędników i aktorów, którzy wystąpili w serialu. 

  Jeśli nic się nie zmieni murale przy Grzegorzewskiej mogą być ostatnimi na Ursynowie, które powstaną na spółdzielczych blokach. W przyszłym będzie można je tworzyć za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego tylko na gruntach należących do miasta. Dlatego w 2020 roku kontynuacji doczeka się tylko projekt "Murale metra - pociąg do sztuki". 

  Na zewnętrznym szybie windy na stacji metra Ursynów powstanie mural poświęcony Maliniakowi i Karwowskiemu, bohaterom "Czterdziestolatka", którzy budowali na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, nowe warszawskie osiedla w tym m.in. Ursynów.

  TAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ MURALE NA GRZEGORZEWSKIEJ - proj. Bakcyl Studio

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 55

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ultrafioletowo 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Wow, świetny pomysł!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 4 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Na autobus to czekali na Nowoursynowskiej obok stawu przy Potoku Sluzewieckim, a nie na Rosola. A robotnicy to chyba gdzies na Imielinie, bo tam byla rama H, a nie wielka plyta. Co to za mapa sytuacyjna, jak jest niedopracowana.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Shek 3 10 miesięcy temuocena: 0% 

   dziadowski kicz rodem z PRL będzie zdobił Ursynów XXi w, naprawdę murale to trzeba umieć, a nie takie gnioty sadzić...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 2 10 miesięcy temuocena: 0% 

   racja, rzucają się w oczy od razu. to pewnie tak specjalnie, wiecie, potem będzie zlecenie na poprawienie literówek za właściwym wynagrodzeniem znów

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 1 10 miesięcy temuocena: 80% 

   Na ostatniej grafice znalazłem dwa błędy: Mapa sutuacyjna i Czekająć na autobus. Być może jest ich więcej, ale nie chce mi się oczu wypatrywać.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3273 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020