REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Kamienica przy Barwnej 8 - to na nim powstanie mural Krzysztofa Krawczyka

  Kamienica przy Barwnej 8 - to na nim powstanie mural Krzysztofa Krawczyka (KW)

  Najpierw miał być na Pięciolinii, będzie ostatecznie na Barwnej. Władze dzielnicy wybrały miejsce na mural upamiętniający Krzysztofa Krawczyka. Podobizna legendy polskiej estrady pojawi się na murach słynnego Czerwoniaka prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

  Krzysztof Krawczyk - jedna z największych gwiazd polskiej muzyki i niegdysiejszy mieszkaniec Ursynowa. Zaraz po jego śmierci w kwietniu zeszłego roku pojawiły się pomysły, aby upamiętnić legendę polskiej estrady muralem.

  Muzyk mieszkał na przełomie lat 70. i 80. XX wieku w bloku przy ul. Pięciolinii 10. Tam też początkowo chciano umieścić mural. Blok jest jednak schowany w głębi osiedla i mało widoczny. Dlatego wytypowano budynek przy ul. Pięciolinii 7. Wśród mieszkańców przeprowadzono ankietę.

  Dziś wiadomo już, że mural nie powstanie w sąsiedztwie dawnego domu Krawczyka. Władze dzielnicy zdecydowały się na pobliską Barwną. Przy tej ulicy znajduje się tylko jeden budynek - numer 8, czyli słynny Dom Dżokeja zwany również Czerwoniakiem. Skąd ta zmiana? 

  - Budynek przy Pięciolinii nie należy do zasobów miasta, dlatego postanowiliśmy przenieść inwestycję na Barwną, dosłownie po drugiej stronie Romera. Stoi tam budynek komunalny i znajduje się w nim też Muzeum Ursynowa. Poza tym jest on lepiej widoczny z ulicy - mówi wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski.

  Mural jeszcze w tym roku?

  Ratusz poczynił już pierwsze kroki do realizacji projektu. Właśnie wystartował przetarg na remont elewacji północnej ściany budynku przy Barwnej 8. Ze względu na jej stan jest to konieczne, by móc potem wykonać na niej mural. Władze dzielnicy chciałyby, aby została ona odnowiona do końca września. Jeśli się uda, to…

  - W październiku ogłosimy konkurs na projekt graficzny i będziemy czekać na pomysły artystów. Mamy nadzieję, że mural uda się wykonać w tym roku. Wszystko zależy od warunków pogodowych, które są kluczowe przy malowaniu muralu - mówi wiceburmistrz Ostrowski.

  Gdyby jednak pogoda nie dopisała, mural ma się pojawić wiosną i ubarwi nieco szarą elewację bloku przy - co jak co - Barwnej.

  Co na to wszystko mieszkańcy kamienicy? Urząd nie pytał ich o zdanie. Wydaje się jednak, że nie będą mieli władzom Ursynowa tego za złe. 

  - Nawet nie wiedziałam, że Krawczyk mieszkał tu niedaleko. Nie słyszałam też o planach na mural, ale nie będzie mi przeszkadzać. Myślę, że to bardzo fajny pomysł! - mówi pani Ada, mieszkanka Barwnej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 46

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Abcde... 4 miesiąc temu

   Super. Bardzo dobrze.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Mario 3 miesiąc temuocena: 50% 

   Skoro chcą naprawić jedną ścianę to powinni też naprawić pozostałe

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ja tylko tak sobie 2 miesiąc temuocena: 0% 

   Oby zgłosił się (i wygrał) twórca murali Kory i Krystyny Sienkiewicz. Te "poligoniczne" portrety przy wejściach do stacji metra nie są udane.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby
  • ~kw-ew 1 miesiąc temuocena: 67% 

   Dobre miejsce, dobry pomysł.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.5592 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022