REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Fort 8)

  Na mapie Ursynowa pojawia się właśnie wyjątkowe miejsce, zlokalizowane w… historycznych koszarach. Niebawem otwarte zostaną tu restauracje, kawiarnie, sklepy i pracownie. A już teraz mieszkańcy mogą korzystać z pięknego parku położonego na tyłach fortu.

  Na granicy Ursynowa, tuż przy skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej i ul. Nowoursynowskiej, oddalonym od zgiełku ulicy znajduje się stary fort. W 2005 roku kupiła go - wraz przylegającymi do niego terenami - Grupa Turret Development i poddała całość gruntownej rewitalizacji.

  Budynek ponad 130-letnich koszar został w ostatniej chwili uratowany przed popadnięciem w ruinę. Fort jest jedną z części XIX-wiecznej Twierdzy Warszawa. Podczas II wojny światowej były tu wojskowe stajnie. Po zakończeniu wojny, do lat dziewięćdziesiątych fortem zarządzało Wojsko Polskie.

  W ciągu ostatnich czterech lat budynki zostały gruntownie odrestaurowane i na powierzchni 1800 metrów kwadratowych, w 16 lokalach, powstały restauracje, kawiarnie, sklepy, pracownie projektowe i kameralne biura, które właśnie szykują się do wielkiego otwarcia obfitującego w atrakcje.

  Fort 8 otwiera podwoje

  Wśród najemców odrestaurowanego fortu znalazły się m.in. Garo Sushi, Deseo słynące z wyjątkowych deserów, Beefshop&Grill oraz pijalnie markowych alkoholi. Swoją pracownię będzie tu miała projektantka wnętrz Dorota Szelągowska, nie zabraknie też usług z branży kosmetycznej.

  Otwarcie planowane jest na piątek i sobotę 13-14 września. Zapowiedziano m.in. warsztaty dla dzieci, pokaz psich osobowości, a na koniec – retro potańcówkę. W namiocie warsztatowym Darek Wardziak, stolarz znany z programów telewizyjnych, z gościnnym udziałem Doroty Szelągowskiej i Mariki Jóźwiak pokaże, jak zrobić proste i pomysłowe zabawki z drewna, a Pracownia Tkanin Beaty Schwartz przybliży sztukę dekoracji.

  Będzie można wziąć udział w pieczeniu babeczek z Fort Bistro, robieniu makaronu z Dziurką od Klucza, nauczyć się grillowania steków z Beefshop and Grill i zwijania sushi z Garo Sushi. Winiarnia Wine Corner zaprosi na rozmowę o ulubionych szczepach. Cukiernia Deseo zorganizuje pokaz dekorowania tortów, Fort Whisky – degustację single malt, a Lavazza Training Center przeprowadzi warsztat dla domowych baristów. Pełną listę wydarzeń przedstawiamy poniżej.

  Ósmy Park już otwarty!

  Tuż za fortem znajduje się wyjątkowy park, który przez lata pozostawał dziki i zapomniany (pisaliśmy o nim wiosną tego roku). Ten zielony teren przeszedł gruntową rewitalizację, aby dać mieszkańcom możliwość korzystania zarówno z "dzikiej" części, jak i tej rekreacyjnej wyposażonej m.in. w miejsca do grillowania i plac zabaw. Na razie grunt został czasowo przekazany Fundacji Laetitia, która pełni funkcję administratora parku. - Ten model prawny jest formą przejściową, która umożliwi formalne przekazanie Ósmego Parku dzielnicy Ursynów – mówi Maria Mikołajczyk przedstawicielka inwestora Grupy Turret Development.

  (dalsza część artykułu pod galerią)

  Tymczasem, od 1 września park jest już otwarty dla spacerowiczów w ciągu dnia, ale ze względów bezpieczeństwa jest zamykany po zmierzchu.

  Szczegółowy plan otwarcia Fortu 8:

  Piątek 13 września

  • 17:00 Otwarcie wystawy „Fort 8 przed i w trakcie rewitalizacji”, miejsce: lokal nr 4
  • 17:30 Poznaj historię Fortu VIII Służew. Spotkanie z warszawską przewodniczką Martą Gawryluk, miejsce: lokal nr 4
  • 18:00 Wernisaż wystawy prac rzeźbiarzy Piotra Krupczaka oraz Bogusława Tobera, miejsce: lokal nr 5
  • 20:00 Spektakl improwizowany Klubu Komediowego „Wideoteka nocnego człowieka”, miejsce: scena

  Sobota 14 września

  • 11:00-22:00 Animacje dla dzieci w namiocie dla najmłodszych; wystawa fotografii „Fort 8 przed i w trakcie rewitalizacji” wystawa rzeźb Piotra Krupczaka oraz Bogusława Tobera
  • 11:00 Pieczemy zdrowo – babeczki bananowe, Fort Bistro, miejsce: namiot warsztatowy
  • 12:00 Słodko z Deseo! Pokaz tworzenia deserów, miejsce: namiot warsztatowy
  • 12:00  Steki i burgery na grillu, BEEFshop & GRILL, miejsce: namiot Beef Shop
  • 13:00 Sztuka dekoracji, czyli zrób swoją poduszkę i zabierz ją domu. Pracownia Tkanin Beaty Schwartz, miejsce: namiot warsztatowy
  • 14:00 Włoska robota, Dziurka od klucza, miejsce: namiot warsztatowy
  • 15:00 Warsztat Lavazza Home Barista, miejsce: namiot warsztatowy
  • 15:00 Steki i burgery na grillu, BEEFshop & GRILL, miejsce: namiot Beef Shop
  • 16:00 Zabawki z drewna. Rodzinny warsztat z Darkiem Stolarzem, gościnnie: Dorota Szelągowska i Marika Jóźwiak; miejsce: namiot warsztatowy
  • 16:00 „Pokochaj psiaka warszawiaka – pokaz psich osobowości”, Partner Dolina Noteci, miejsce: scena
  • 17:00  Steki i burgery na grillu, BEEFshop & GRILL, miejsce: namiot Beef Shop
  • 17:00 Jak zrobić dobre sushi. Warsztat z sushi masterem z Rafałem Snopkiewiczem, Garo Sushi, miejsce: namiot warsztatowy
  • 19:00  Degustacja whisky single malt, FORT WHISKY shop & bar by Sklep SingleMalt.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 91

  • 72
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~alisterkabat 17 ponad rok temu

   do Arnuch : No mam, w końcu mnie rozszyfrowałeś :) Idź jutro posprzątać pola i Las Kabacki, rozejrzyj się po okolicy - może wtedy zrozumiesz. Chociaż wątpię,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnuch 16 ponad rok temuocena: 100% 

   Dobrze kończymy ten ot. Każdy ma prawo do własnego zdania i jeśli kolega uważa, że lepiej nie mieć parku w okolicy niż go mieć, to ja przyjmuje to do wiadomosci, aczkolwiek pozwolę sobie zachować swoje całkiem przeciwne stanowisko. Zdrowia życzę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uu 15 ponad rok temuocena: 33% 

   Czy jak przyjde z psem to bedzie mogl w parku zrobic kupe?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 14 ponad rok temuocena: 100% 

   do Ja - Jeśli już angażujesz się w dyskusję - sprawdź fakty, nie fałszuj rzeczywistości. W tym roku Park Natoliński można zwiedzać we wszystkie niedziele od 30 czerwca do 1 września w godzinach 10.00 i 12.00. Wejście od ul. Nowoursynowskiej 84. Czas zwiedzania ok. 1,5 godz. Dodatkowe terminy są dla chętnych, którzy wybiorą zwiedzanie od strony Wilanowa - inną bramą. A ja nie grilluję, natomiast sporo zwolenników takiego spędzania czasu mieszka na Ursynowie i raczej nic ich nie powstrzyma, jeśli Park będzie dla nich otwarty. Rozejrzyj się. PS. A co do Fortu Służew - szału nie ma, ale nie jest najgorzej, jak na deal z developerem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 13 ponad rok temuocena: 100% 

   do Arnuch - nie masz racji, to zupełnie inne przypadki. Ale jeśli masz obsesję "uwłaszczeniową" to pewnie tak pozostanie. A co do przejęć Kościoła - to jest dopiero granda i z tym należy walczyć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnuch 12 ponad rok temuocena: 0% 

   Przypadki sa dokładnie takie same. Rezydencje usytuowane na skarpie z założeniami parkowymi. Co więcej Królikarnia i Bazantarnia sa niejako blizniakami. Różnica jest taka, że Królikarnie udostepniono społeczeństwu, a w Bazantarni urządzono siedzibę Bieruta. No i od tego czasu pozostaje zamknięta po dziś dzień. Masz w tym jakiś interes, że tak bronisz tego rozwiązania? Bo nie rozumiem twojego punktu widzenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 11 ponad rok temuocena: 100% 

   Byłem, widziałem. Fort jest pieczołowicie wyremontowany, wygląda imponująco. Szacunek dla inwestora, że odważył się wpakować niemałe pieniądze w ruinę. Już teraz widać, że będzie to atrakcyjne miejsce z historycznym klimatem. Jedyne takie w dzielnicy. Na Ursynowie jest mało zabytków, a monumentalnych tylko bodajże 4 ( 2 pałace, kościół i fort). Wszystkie 4 jak spod igły. Pora zająć się tymi mniejszymi, bo znikają w zastraszającym tempie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 10 ponad rok temuocena: 88% 

   do Arnuch - A co to znaczy "uwłaszczył" w tym wypadku? Guziki tam produkuje ? To instytucja edukacyjna, płaci podatki etc. To teren Skarpy i rezerwat, więc uzasadnione jest ograniczenie dostępu - mnie to nie oburza. Jak Kościół za przysłowiową "złotówkę" przejmuje ziemie w całej Polsce pod własne inwestycje zwolnione od podatku, to mniej boli?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnuch 9 ponad rok temuocena: 17% 

   A co to znaczy "uwłaszczył" w tym wypadku? - poczytaj o historii przejęcia. Zaś co do parku. To ten sam przypadek co Łazienki Królewskie i Królikarnia - tam też chcesz ograniczyć dostęp? Argument "kościelny" w tej akurat dyskusji nie na miejscu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 8 ponad rok temuocena: 100% 

   Drodzy Ursynowianie. Proszę o Wasze opinie, czy jedyną formą zachowania terenów zielonych na Ursynowie jest taki właśnie model współpracy z deweloperami? Pozdrawiam serdecznie,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 7 ponad rok temuocena: 100% 

   zdecydowanie nie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenek 6 ponad rok temuocena: 14% 

   Ciekawe ile dostał autor za reklamę tych prywatnych biznesów . A w ogóle, to inwestycja dla mieszkańców Ursynowa ???? Będą tam specjalnie przyjeżdżać? ! ? Czas na zmiany !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin od 1979 5 ponad rok temuocena: 67% 

   Super. Z niecierpliwością czekamy jeszcze na wyrwanie z rąk sitwy, tzw. europejskiej, Parku Natolińskiego i na udostępnienie go ogółowi społeczeństwa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 4 ponad rok temuocena: 50% 

   I co, będziesz tam robił grilla w sobotę? Park jest dostępny regularnie i każdy może go zwiedzać. Ale to nie znaczy, że powinien być miejscem spotkań towarzyskich i wyścigów na hulajnogach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnuch 3 ponad rok temuocena: 42% 

   @alisterkabat A dlaczego nie? Bo ktoś się na nim uwłaszczył w najlepszym postsowieckim stylu? Wydzielić część jako rezerwat a resztę udostępnić.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 2 ponad rok temuocena: 75% 

   do ~Ursynowianin od 1979: 100 % racji do ~alisterkabat: mylisz się, park nie jest dostepny regularnie, jest zamknięty i można do niego wejść tylko kilka razy w roku (2-3?), gdy organizowane są zwiedzania z przewodnikiem, dla ograniczonej (30?) liczby osób, na które trzeba się zapisywać. +w noc muzeów, czyli latanie po nocy. W parku nie robi się grilla, a spaceruje, rozkoszuje przyrodą, architekturą itp. Jeżeli Ty w parku robisz grille i na hulajnogach śmigasz, to gratulacje

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 1 ponad rok temuocena: 67% 

   Nikt się nie uwłaszczył. Przekręt jest lepszy bo cały teren jest bezpłatnie przekazany w użytkowanie kolegium jewropejskiemu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3254 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020