REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Tylko osoby z kartą dostępu mogą wejść na teren Ósmego Parku

  Tylko osoby z kartą dostępu mogą wejść na teren Ósmego Parku (JK)

  Od końca września park na tyłach odrestaurowanego Fortu Służew miał być otwarty dla mieszkańców Ursynowa. I był, ale tylko przez miesiąc. Teraz okazuje się, że aby z niego skorzystać trzeba... podpisać oświadczenie i wyrobić kartę dostępu. Właściciel terenu tłumaczy to względami bezpieczeństwa.

  Wielokrotnie pisaliśmy o Ósmym Parku – wyjątkowym miejscu przywróconym do życia przez dewelopera Turret Development. Ukryty za zabudowaniami Fortu VIII Służew, przy skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej i ul. Nowoursynowskiej, jest połączeniem terenu rekreacyjnego z dzikim wąwozem.

  Park, który jest obecnie własnością prywatną, wedle planów inwestora ma trafić w ręce dzielnicy Ursynów. Jednak zanim to nastąpi musi zostać dopełniony szereg formalności na szczeblu miejskim.

  Na razie - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami inwestora - park został przekazany pod opiekę Fundacji Laetitia i przez miesiąc był ogólnodostępny. Jednak w grudniu do redakcji Haloursynow.pl zaczęły spływać informacje o tym, że park został zamknięty i wymagana jest karta dostępu. Mieszkańcy, którzy wybrali się na spacer stawali przed zamkniętą furtką.

  Furtka i karta

  - To nie tak miało być... Piszecie, że park jest otwarty, a ja pocałowałam klamkę. To jak w końcu jest – prywatny czy dla wszystkich? – pyta pani Magda.

  Wtóruje jej pan Jacek, któremu także nie udało się wejść na teren parku. - Jakież było moje rozczarowanie, gdy na spacerze z rodziną 26 grudnia okazało się, że park rzeczywiście powstał, ale jest niedostępny! Furtki, otwierane kartą magnetyczną, są opatrzone napisem: „Teren prywatny. Wstęp tylko dla osób, które podpisały porozumienie” – opisuje.

  Mieszkańcy sąsiadującego z parkiem osiedla Fort Służew nie narzekają, ponieważ do wejścia na teren parku mogą wykorzystywać karty przypisane do swoich lokali mieszkalnych. Wystarczy je tylko odpowiednio zakodować po podpisaniu porozumienia w sprawie korzystania z parku.

  "Bezpieczeństwo przede wszystkim"

  Skąd ta nagła zmiana? Jak tłumaczy deweloper teren zrewitalizowanego parku zachował swój naturalny charakter - jest częściowo dziki i nieoświetlony. Jeśli komuś coś by się stało na tym terenie odpowiedzialność ponosi właściciel.

  - Na podjęcie decyzji o zamknięciu parku miały wpływ niebezpieczne sytuacje zagrażające zdrowiu i bezpieczeństwu ludzi. Były to akty wandalizmu, które miały miejsce na jego terenie. Od urządzenia rozgrywek paintballu poprzez młodzież urządzającą alkoholowe libacje – tłumaczy Maria Mikołajczak reprezentująca inwestora.

  Mimo początkowych chęci do udostępnienia terenu wszystkim mieszkańcom, ostatecznie pod koniec października zdecydowano, że aby dostać się na teren parku należy podpisać oświadczenie o akceptacji regulaminu parku oraz wpłacić jednorazową opłatę 30 zł za wydanie karty do furtki.

  Aby zdobyć dostęp należy napisać maila na adres: park@fortsluzew.pl, podpisać otrzymane dokumenty, uiścić opłatę i przesłać na adres fundacji pełniącej funkcję administratora parku.

  Jak długo Ósmy Park będzie funkcjonował w takiej formie? Do czasu przejęcia terenu przez dzielnicę Ursynów. Formalności są w toku, ale mimo deklaracji współpracy z obydwu stron, na razie trudno oszacować ile czasu zajmie cały proces przekazania parku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 183

  • 37
   BARDZO PRZYDATNY
  • 38
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 50
   WKURZONY
  • 42
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~asp 6 6 miesięcy temuocena: 27% 

   I dobrze, co za problem wyrobić sobie kartę dostępu do tego parku (prywatnego). Ciekawe czy jak go przejmie Dzielnica Ursynów będzie dostępny przez całą dobę?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 5 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Tam są wieczne korki ... masakra

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 4 6 miesięcy temuocena: 56% 

   W tej sytuacji ten park powinien pozostać terenem prywatnym. Miasto nie powinno go przejmować. Niech deweloper sam ponosi koszty jego utrzymania, a nie puszy się, że wspaniałomyślnie, z myślą o warszawiakach, pozbył się kosztownego w utrzymaniu przybytku. . Mieszkańcy Fortu Służew szybko odczują w opłatach, ile kosztuje utrzymanie prywatnego ogrodu, a miasto zaoszczędzi sporo kasy. Ta sprawa przypomina trochę odkupienie Damy z gronostajem od Fundacji Czartoryskich

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 3 6 miesięcy temuocena: 45% 

   Ten park to teren prywatny. Próba udostępnienia szerokiej publice nie powiodła się. Właściciel ma pełne prawo regulować zasady dostępu w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Nie dramatyzowałbym, jest sporo dostępnych miejskich parków na Ursynowie. Kto musi odpoczywać w 8-ym to przez te 30 plz nie zbiednieje.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pol 2 6 miesięcy temuocena: 56% 

   Mi tam nie szkoda. Doopy nie urywa. Byłem raz i wystarcy. Wolę Las Kabacki.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 1 6 miesięcy temuocena: 78% 

   Tym miastem rządzą już deweloperzy... czy to się kiedyś skończy?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3123 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020