REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZTM)

  Za dwa lata przy stacji kolejowej Warszawa-Jeziorki powstanie parking "Parkuj i Jedź". Zarząd Transportu Miejskiego właśnie ogłosił przetarg na projekt i budowę parkingu. W okolicy miało być więcej miejsc postojowych, ale kolejarze wycofali się z ich budowy.

  W piątek ZTM ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu przesiadkowego „Parkuj i jedź” przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki na linii radomskiej, w sąsiedztwie ulicy Karczunkowskiej, przy oddanym niedawno do użytku wiadukcie.

  Pieniądze dała Unia Europejska

  Jednopoziomowy parking przesiadkowy ma mieć ok. 140 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób z niepełnosprawnościami oraz nie mniej niż 40 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów. Na parkingu zostanie także zamontowane stanowisko do ładowania samochodów i rowerów elektrycznych. Będą też miejsca typu Kiss&Ride, czyli z możliwością postoju do minuty. Parking ma być ekologiczny - m.in. zasilany będzie energią z paneli fotowoltaicznych.

  - Parking planowany jest przede wszystkim z myślą o mieszkańcach części dzielnicy Ursynów oraz Piaseczna, Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziornej, Tarczyna, Prażmowa i Lesznowoli.  To dogodne miejsce do przesiadek do pociągów i autobusów - mówi Tomasz Kunert, rzecznik ZTM.

  Parking powinien być gotowy do połowy 2022 roku. Sfinansowany zostanie częściowo z funuszy europejskich.

  - Parking przy stacji jest konieczny i mam nadzieję, że będzie do niego dobry dojazd, bo w przeciwnym razie nie spełni swojego zadania. Mam niestety obawy, że kiedy zostanie wybudowane osiedle Mieszkanie Plus, praktycznie bez miejsc postojowych, to jego mieszkańcy będą zostawiać swoje samochody przy stacji, blokując w ten sposób miejsca ludziom, którzy będą chcieli się przesiąść na pociąg - mówił nam we wrześniu Paweł Osiński z zarządu pobliskiego osiedla „Etap”.

  Przypomnijmy, na blisko 15-hektarowej działce przy stacji Warszawa-Jeziorki ma powstać osiedle z programu Mieszkanie Plus. Zamieszka tam blisko 10 tys. osób. Na 2700 lokali zaplanowano tylko 1350 miejsc parkingowych. To wskaźnik 0,5 auta na jedno mieszkanie, czyli trzykrotnie mniej niż przewidują współczesne standardy projektowe.

  Kolejarze zrezygnowali z parkingu

  Miejsca postojowe przy przebudowanej linii kolejowej na Jeziorkach mieli również wybudować kolejarze w czasie remontu torów i budowy wiaduktu. Parking na ponad 100 samochodów był umieszczony w pierwotnym projekcie, ale PKP PLK wycofał się z jego budowy. Dlaczego?

  Ze względu na oszczędności i zmianę strategii. Zarządca linii kolejowych ciął koszty, dlatego z projektów inwestycyjnych w całej Polsce wypadała infrastruktura towarzysząca, którą pozostawiono samorządom lokalnym. O przywrócenie parkingu na Karczunkowskiej walczyli społecznicy, ale spółka PKP Polskie Linie Kolejowe nie uwzględniła ich wniosku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ziel Urs 10 ponad rok temuocena: 50% 

   O, aż 140 miejsc parkingowych. Zaszaleli. Jestem pewien, że po powstaniu tego getta biedoty, w okolicy zapanuje parkingowy Armageddon. NIE DA SIĘ zaparkowac samochodu i pojechać koleją, bo wszystko naokoło będzie zastawione. Mieszkańcy Buszyckiej etc. już teraz powinni czynic działania celem instalacji u nich, tam gdzie to prawnie możliwe, szlabanów. Gogolińska będzie zastawiona do ostatniego centymetra. W efekcie nadal będziemy jeżdzić do śródmieścia samochodami.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~opelifordguwnowort 9 ponad rok temuocena: 38% 

   Jest szansa, że część zmotoryzowanych januszy i grażyn przesiądzie się na zbiorkom?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafik 8 ponad rok temuocena: 17% 

   Kiedy ruszy SKM na linii radomskiej?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daria 7 ponad rok temuocena: 42% 

   Ciekawe co będzie gdy Tesco się zamknie. Samochody rozleją się na Kabaty. Co co za baran nie pomyślał o rezerwacji gruntu pod parking i duży węzeł przesiadkowy przy ostatniej stacji metra???!!!! Tak jak ma to miejsce na Młocinach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 6 ponad rok temuocena: 40% 

   Dobre pytanie... To jest baran wielogłowy, ponad kadencyjny, nasz baran miejsko-gminny. Baran na miarę naszych możliwości. Ot, taka tradycja :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Problemów kierowców ciąg dalszy 5 ponad rok temuocena: 0% 

   Ten duży węzeł orzedusfkoeyu blokowala pewna mała budka;) ale się udało.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaciarz 4 ponad rok temuocena: 48% 

   Nie rozleje sie, bo Kabaty nie sa z gumy i liczba miejsc jest ograniczona (juz teraz ciezko znalezc miejsce). Po prostu Straz Miejska bedzie miala wiecej roboty i mandatow za parkowanie, i bardzo dobrze. Zostaly uruchomione linie autobusowe, wiec trzeba bedzie opuscic swoj cieply samochodzik i wsiasc do zbiorkomu. Proste, ale trzeba zmienic mentalnosc.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 3 ponad rok temuocena: 35% 

   Przeciez to ani Ursynów ani Warszawa...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A 2 ponad rok temuocena: 77% 

   Zanim napiszesz kolejny "mądry" komentarz, zerknij na mapę Warszawy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 1 ponad rok temuocena: 82% 

   od 1951 to Warszawa

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3432 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021