REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  ul. Przy Bażantarni

  ul. Przy Bażantarni (Google Maps)

  REKLAMA

  Dwie szkoły, przedszkole oraz parafia chcą dodatkowego przystanku autobusowego na ul. Przy Bażantarni. Miałby stanąć tuż przy drodze do placówek oświatowych i kościele. Mimo wątpliwości, Zarząd Transportu Miejskiego poparł pomysł.

  Pomysł na ustawienie przystanków przy ul. Przy Bażantarni po raz pierwszy pojawił się 2-3 lata temu. Do sprawy mieszkańcy powrócili w listopadzie ubiegłego roku. W okolicznych placówkach oświatowych - podstawówce nr 340, Gimnazjum nr 95 oraz przedszkolu nr 400 - jest coraz więcej dzieci. Coraz więcej rodziców podwozi uczniów autem - na małej uliczce Raabego, nieprzystosowanej do tak wielkiego ruchu, tworzy się chaos.

  - Konieczne jest ograniczenie korzystających z samochodu na rzecz transportu miejskiego. Obecne przystanki położone są zbyt daleko, przede wszystkim dla uczniów - tych młodszych i tych starszych, którzy muszą z ciężkimi plecakami docierać do szkół - czytamy w liście do miejskich drogowców i osób odpowiedzialnych za komunikację.

  Pod wnioskiem o nowe przystanki podpisali się dyrektorzy obu szkół, przedszkola, rada rodziców SP 340 oraz proboszcz parafii pw. Bł. Władysława z Gielniowa. Nowy przystanek, postawiony w okolicy kościoła, byłby również ułatwieniem dla osób uczęszczających na msze święte - wśród nich wielu jest starszych i chorych osób, dla których pokonanie 300 metrów od najbliższego przystanku to duży wysiłek.

  ZTM: Zgoda, ale niech płaci dzielnica

  W tej chwili przystanki na ul. Przy Bażantarni znajdują się na krańcach ulicy - są to zespoły przystanków "Raabego" i "Lokajskiego". Odległość pomiędzy nimi to 610 metrów. Zgodnie z wytycznymi studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy, przystanki powinny znajdować się w strefie dojścia pieszego do 400 metrów. A więc dodanie nowych jest uzasadnione.

  Gdzie powinny stanąć? Najlepiej w połowie drogi - odpowiadają zainteresowani mieszkańcy - najlepiej bliżej ul. Raabego, na wysokości sklepu z glazurą (znajdująego się obok kościoła). Taka lokalizacja ułatwiłaby dojazd i powrót ze szkoły. Jednak zdaniem Zarządu Transportu Miejskiego nie jest to dobry pomysł.

  - Uruchomienie przystanków w połowie drogi może okazać się niemożliwe ze względów na dużą liczbę wjazdów na posesje rozwiązaniem jest uruchomienie przystanków na wysokości kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa - mówi Magdalena Potocka z ZTM.

  Ponieważ za drogę odpowiada dzielnica, to ona będzie musiała sfinansować powstanie nowych przystanków. Najpierw musi powstać dokumentacja i zmiana w organizacji ruchu, powstanie nowych przystanków prawdopodobnie będzie się też wiązało ze zniknięciem kilku miejsc parkingowych ulokowanych w zatoczkach na wysokości kościoła.

  Zdaniem społeczności okolicznych szkół i parafii warto jednak zainwestować w tę zmianę. - Dodatkowe przystanki pozwolą uspokoić ruch na ul. Przy Bażantarni i poprawią bezpieczeństwo pieszych - przekonują w liście do miejskich drogowców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jola81 7 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Niech Pan Burmistrz zamiast przenosić przystanki wybuduje nową szkołę na Kabatach, a w SP nr 340 niech przestrzegają rejonizacji. To rozwiąże problem. Dlaczego w tej szkole przyjmowane są wszystkie dzieci z Warszawy i nie tylko, co powoduje przepełnienie, hałas, zmianowość, itp. W innych trzeba udowodnić że się naprawdę mieszka w okręgu szkoły, a tu pełna dowolność...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~paweł77 6 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Pani z ZTM jest nieprzytomna. Naprzeciwko kościoła powstają wielkie bloki. Ludzie będą wjeżdżać i wyjeżdżać na osiedle. Gdzie tam wstawić przystanek. Najlepiej byłoby gdyby stał tam , gdzie pierwotnie, tj. naprzeciwko skate parku. Jest zatoczka i chodnik prowadzący do szkoły, a przejście kilku metrów nikomu nie zaszkodzi.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ireklis 5 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciekawe, jak to poprawi bezpieczenstwo dzieci, skoro naprzeciwko kosciola powstaje nowa inwestycja, gdzie ludzie beda miec wyjazdy z garazy i podjazdy pod smietnik? To dopiero bedzie cyrk, bo komus sie kilku metrow przejsc nie chce

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Labamba 4 ponad rok temuocena: 67% 

   Ooo przepraszam ale ja akurat używam przystanku Raabego jak wysiadam do dużego sklepu kosmetycznego i apteki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 3 ponad rok temuocena: 80% 

   Przystanek przy kościele i blisko szkoły ma więcej sensu niż w narożniku parku.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 2 ponad rok temuocena: 48% 

   "(...) Odległość pomiędzy nimi to 610 metrów. Zgodnie z wytycznymi studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy, przystanki powinny znajdować się w strefie dojścia pieszego do 400 metrów. A więc dodanie nowych jest uzasadnione." Ktoś chyba nie umie liczyć, bo połowa z 610 metrów to mniej niż 400, więc dodawanie nowych przystanków nie jest uzasadnione. Przystanek przy szkole podstawowej nr 340 już istnieje, na ulicy Belgradzkiej (przystanek Lanciego). Ludzie dowożący dzieci do szkoły samochodem nie zrezygnują z tego i nie przesiądą się do autobusu tylko dlatego, że przystanek będzie bliżej. Nie ma potrzeby robić nowego przystanku, tylko po to, aby raz w tygodniu kilka osób miało dojazd pod same drzwi kościoła.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefan 1 ponad rok temuocena: 77% 

   Tylko po co komu przystanek "Raabego" przy al. KEN? Tam nic nie ma. Lepiej byłoby go przesunąć właśnie bliżej szkoły

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.0719 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018