REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2018, 10:07 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Sonarhome.pl)

  Publikujemy raport sonarhome.pl, prezentujący trendy cenowe mieszkań w Warszawie w październiku. Od początku roku ceny metra kwadratowego w Warszawie wzrosły już o przeszło 6.5%. Jaka jest obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym w Warszawie? Zapraszamy do lektury!

  Nie ma co liczyć na to, że mieszkania w Warszawie w najbliższym czasie stanieją. Jak wynika z październikowego raportu Sonarhome.pl średnia cena m2 w Warszawie we wrześniu 2018 roku wynosiła 9005 zł. W porównaniu z wrześniem zmiana jest niewielka, jednak patrząc z perspektywy całego roku, ceny wzrosły już o przeszło 6.5% (styczeń-wrzesień).

  W październiku ceny stabilne i... wysokie

  Jak wynika z raportu w stosunku do sierpnia, we wrześniu ceny mieszkań delikatnie wyhamowały. Do tej pory w każdym miesiącu ceny rosły średnio o 0.5%; tym razem ceny pozostały na - w zasadzie - niezmienionym poziomie. Nie zmienia to naszych prognoz, że średnie ceny m2 w Warszawie jeszcze w tym roku przekroczą 9.100 złotych.

  Bardzo ciekawy jest fakt, że liczba ofert sprzedaży zmalała o przeszło 6%. W sierpniu monitorowaliśmy ceny ponad 22 tysięcy ofert w Warszawie; we wrześniu natomiast aktywnych było 20.800. Wydłużył się przy tym czas aktywności ofert; we wrześniu mieszkania średnio czekały 107 dni na kupca. To o 14 dni więcej aniżeli wynik z sierpnia.

  Gdzie warto kupić w Warszawie mieszkanie w celach inwestycyjnych?

  Wyniki poszczególnych dzielnic dostępne są ze strony: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/warszawa . Większość dzielnic rosła w podobnym tempie, jednak jest kilka wyników wybitnych, jakim w szczególności jest Praga Północ, gdzie średnie ceny wzrosły o ponad tysiąc złotych na metrze. Ci zatem, którzy rok temu kupili tam mieszkanie teoretycznie zarobią na jego sprzedaży.

  Szukając dzielnic rokujących na kolejne miesiące naszą uwagę zwraca na pewno Mokotów, na którym systematycznie maleje liczba mieszkań na sprzedaż a cena w tym roku wzrosła o 300 zł i wydaje się, że ceny mieszkań w tej dzielnice będą gonić wynik warszawski - przeszło 500 zł wzrost ceny za m2 w tym roku.

  Kolejną dzielnicą, która zwraca naszą uwagę jest Wola. W tym miesiącu po raz pierwszy w tym roku ceny tam... spadły. Ale biorąc pod uwagę "lifting", jaki przeszła Wola w ostatnich latach - nowe i kolejne powstające apartamentowce, biurowce i drapacze chmur - z pewnością przyciągną kupców pod najem. 

  Sonar zanotował też spadki cen w dwóch dzielnicach. Na Wawrze średnia stawka za 1m2 zmalała o 23 zł w stosunku do poprzedniego miesiąca. We wrześniu 2018 wyniosła 5810 zł. Drugą dzielnicą jest wspomniana Wola, ale spadek jest marginalny i można śmiało powiedzieć, że ceny za m2 pozostają na poziomie wrześniowym, obecnie: 9982 zł za m2.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 174

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 37
   OBOJĘTNY
  • 27
   NIEPRZYDATNY
  • 21
   WKURZONY
  • 47
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zz 6 8 miesięcy temuocena: 100% 

   "NA Wawrze". Koniec świata, pani Popiołkowa!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erazm 5 8 miesięcy temu

   Dobrze napisali. Zarówno "na" jak i "w" są poprawne. Można nawet założyć, że za 20 lat, to "na" będzie jedyną poprawną formą.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cc 4 8 miesięcy temu

   w zlotowce zawsze beda rosly, w usd i eur spadna

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gosc432432 3 8 miesięcy temu

   bańka pęknie i będzie obniżka max 20%, później znów wzrost.... docelowo wzrost

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alik 2 8 miesięcy temuocena: 50% 

   niekompletna informacja, w Wawer to duże domy, wille kilkusetmetrowe z ogrodami a Wola, Mokotów mieszkanka w blokowiskach, podanie tylko ceny wprowadza w błąd

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Te ceny sa nieadekwatne do lokalizacji w ktorych buduje sie mieszkania!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2889 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO