REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2019, 15:54 komentarzy 1

  (policja)

  Po ośmiu miesiącach od odejścia poprzedniego komendanta, ursynowski komisariat policji - największy w stolicy - ma nowego szefa. Został nim nadkomisarz Paweł Konopiński, dotychczasowy wiceszef komsariatu w Wilanowie.

  W październiku ubiegłego roku z funkcji komendanta komisariatu przy Janowskiego odszedł po wielu latach służby nadkom. Paweł Krauz, który awansował na zastępcę komendata policji powiatowej w Pruszkowie. Przez osiem miesięcy obowiązki dowódcy policji na Ursynowie pełnił jego dotychczasowy zastępca podinsp. Dariusz Zęgota.

  W ostatnią sobotę największy stołeczny komisariat dostał nowego szefa. Został nim dotychczasowy wiceszef komisariatu wilanowskiego w randze nadkomisarza - Paweł Konopiński.

  Nowy "ursynowski szeryf" ma 42 lata i od 17 lat pracuje w policji. Przeszedł wszystkie szczeble kariery - od szeregowego funkcjonariusza do stanowisk kierowniczych. Od początku służby był związany z pionem kryminalnym, najpierw w komisariacie i w komendzie rejonowej Praga Północ, a później w Wydziale do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego i w komisariacie na Targówku. Zastępcą szefa policji wilanowskiej był od półtora roku.

  - Rzetelnością i profesjonalnym wykonywaniem obowiązków służbowych zdobył sobie zaufanie przełożonych i współpracowników. Dzięki cechom, które posiada i zaangażowaniu z pewnością sprosta obecnym zadaniom - mówił podczas uroczystości wprowadzenia nowego szefa policji na Ursynowie, podinsp. Mariusz Idźkowski, I zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II.

  Nowy komendant komisariatu przy Janowskiego zapowiedział, że "drzwi do jego gabinetu będą zawsze otwarte", a za podstawę dobrej współpracy w jednostce uważa właściwą komunikację miedzy kierownictwem i policjntami. Nadko. Konopiński chce też współpracować z lokalnymi władzami, "aby mieszkańcom Ursynowa żyło się bezpieczniej".

  - Dołożę wszelkich starań, aby sprostać zadaniom, jakie zostały mi postawione przez Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II - powiedział nowy szef ursynowskiej jednostki policji.

  Ursynowski komisariat przy Janowskiego 7 to największa policyjna jednostka tego szczebla w kraju. Pod wzgledem wielkości dorównuje (190 etatów policyjnych) dorównuje komendom powiatowym. Wkrótce czeka ją rozbudowa o nowe skrzydło. Budowa na działce obok obecnego obiektu ma ruszyć jeszcze w tym roku, a dotychczasową siedzibę czeka gruntowny remont.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2173 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020