REKLAMAA1-CUK-od-14-12-2017-do-14-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wejście do Żłobka nr 1

  Wejście do Żłobka nr 1 (MSO)

  REKLAMA

  Z początkiem września mieszkańcy Ursynowa z radością patrzyli, jak żłobek na ul. Wiolinowej otwiera podwoje dla 200 małych podopiecznych. Remont trwał rok, ostatnie śrubki dokręcano jeszcze 4 września. Jednak jak się okazuje, nie wszystko poszło zgodnie z planem…

  Początek roku szkolnego to w żłobku czas adaptacji. Tu rozłożonej co prawda na tury, ale w kulminacyjnym momencie 50, może 80 osób chce jednocześnie wjechać i wyjechać z budynku, drzwi prowadzące do podjazdu są jedne – na wprost schodów, aby dostać się na podjazd dla wózków trzeba go najpierw zablokować.

  - O co tu chodzi? Czy ci projektanci w ogóle nie myślą? – grzmi pan Marek, który usiłuje wyjechać podwójnym wózkiem. – Zaraz wszyscy pospadają z tych schodów!

  Zespół Żłobków m.st. Warszawy tłumaczy, że odebrał roboty budowlane wykonane zgodnie z projektem budowlanym.

  - Przyjęto taki kierunek otwierania drzwi zakładając, że dominujący ruch będzie się odbywał poprzez schody, natomiast ruch osób z wózkami będzie tylko w godzinach porannych i popołudniowych – komentuje sprawę Katarzyna Pienkowska z urzędu miasta.

  Kwestia kierunku otwierania się drzwi - lewego czy prawego, nie jest definiowana przez żaden przepis ani normę, decydują wyłącznie względy użytkowe, które często, jak w tym przypadku pojawiają się już po oddaniu budynku.

  - Po zaopiniowaniu zmiany przez projektanta oraz rzeczoznawcę ppoż będzie można to skorygować. Prace te zostaną zrealizowane na koszt wykonawcy – zapewniają przedstawiciele zespołu żłobków.

  Tłumaczą także, że problem nie dotyczy możliwości wyjścia z budynku przez osoby niepełnosprawne i osoby z wózkami. Twierdzą, że chodzi jedynie o dyskomfort wynikający z konieczności przejechania wózkiem na lewą stronę drzwi nim się wejdzie do budynku.

  Rodzice rocznych i dwuletnich dzieci ów dyskomfort odczuwają przynajmniej dwa razy dziennie, kiedy wchodząc muszą balansować z wózkiem na krawędzi schodów, a wychodząc uważać, żeby z nich nie spać. Często w miejscu wskazanym przez komisję (lewa strona drzwi), stoją zaparkowane wózki, które dodatkowo utrudniają manewry.

  - Chodzi nam tylko o bezpieczeństwo dzieci – martwi się mama Jasia, która została prawie uderzona drzwiami, kiedy stała z wózkiem na podjeździe i czekała na możliwość wyjechania do żłobka.

  Kierownictwo placówki niewiele może zdziałać. Deklarowało, że widzi problem i drzwi powinny być wymienione do końca zeszłego tygodnia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kabe 2 3 miesiące temu

   "(...)drzwi powinny być wymienione do końca zeszłego tygodnia." Chyba przyszłego

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 1 3 miesiące temuocena: 0% 

   Taki standard za gospodarza anioła kępy, że wszysttko to robiona na chybcika prowizorka.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1083 sekundy
  REKLAMA