REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Na Ursynowie przybędzie ponad 200 miejsc w żłobkach. Gotowa jest już nowa placówka przy ul. Kazury, która zacznie działać w tym roku. Miasto szacuje, że w naszej dzielnicy właśnie kończą się kłopoty z dostaniem się do żłobka.

  - Do końca tego roku podwoimy liczbę miejsc w żłobkach - chwalił się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, odwiedzając najnowszy żłobek na Ursynowie. W 2019 roku miasto oddało 860 miejsc w sześciu nowych żłobkach, ale za sukces w pozyskiwaniu nowych miejsc odpowiada głównie wykup miejsc w prywatnych placówkach, na co zdecydowała się administracja nowego prezydenta.

  Żłobek integracyjny przy Kazury powstał w półtora roku w środku dużego osiedla mieszkaniowego, gdzie planowano go  już od lat 80. ubiegłego wieku.

  - Budynek ma pozwolenie na użytkowanie, teraz przechodzi we władanie Zarządu Żłobków m.st. Warszawy, który rozpocznie rekrutację pracowników, a później rekrutację dzieci - informuje burmistrz dzielnicy Robert Kempa. Niewykluczone, że pierwsze dzieci skorzystają z nowej placówki jeszcze przed wrześniem.

  W nowym żłobku więcej dzieci niż planowano

  Nowy żłobek ursynowski ma dwie kondygnacje. Na parterze i piętrze są przestronne sale dla dzieci, niektóre z nich z opcją dzielenia ruchomą ścianką, co oznacza, że sale do zabawy będą mogły też pełnić funkcję sal do leżakowania.

  - Pozwalają na to nowe, złagodzone przepisy sanitarne dotyczące żłobków, dzięki którym będziemy mogli przyjąć więcej dzieci - mówi Kempa. Początkowo dzielnica zakładała 150 miejsc w budowanym obiekcie, ale po zmianach w prawie burmistrz liczy, że ta liczba wzrośnie nawet do 250, bo miejsca jest dużo. Ostateczną decyzję o dopuszczalnej liczbie dzieci podejmie Sanepid.

  W żłobku wybudowano imponującą kuchnię, są przestronne korytarze z szafkami dziecięcymi. Całość jest bardzo dobrze zaprojektowana - wózkownie przy wejściach, spore zaplecze socjalne dla 50 pracowników, a nawet... serwerownia. Sale są dobrze wyciszone Na zewnątrz znajduje się duży ogród do zabaw z piaskownicą, huśtawkami i pergolą. Bryła budynku ozdobiona jest kolorowymi listwami.

  Więcej żłobków już nie trzeba?

  Budowa żłobka przy Kazury w praktyce kończy tego typu inwestycje w naszej dzielnicy. Wg władz miasta miejsc w publicznych żłobkach na Ursynowie jest już wystarczająco dużo.

  - W czasie, gdy ja jestem burmistrzem liczba miejsc podskoczyła prawie trzykrotnie - z 376 w grudniu 2014 roku do 1076 w grudniu 2019 - chwali się burmistrz Kempa. Dodatkowe około trzystu miejsc miasto wykupuje w żłobkach prywatnych.

  Oprócz oddawanego właśnie żłobka przy Kazury, trwa jeszcze rozbudowa ośrodka przy ul. Warchałowskiego, a w zależności od sytuacji demograficznej i wyników rekrutacji we wrześniu 2020 i 2021 roku, możliwa jest jeszcze rozbudowa żłobka przy ul. Mandarynki.

  Jeszcze kilka miesięcy sytuacja była nieco inna. Dzielnica wstępnie przymierzała się do budowy kolejnego budynku przy ul. Bacewiczówny na Stokłosach, który dzieliłby funkcje żłobkowe z centrum aktywności dla seniorów. Na razie projektowanie tego ośrodka zostało wstrzymane, choć niewykluczone, że miasto zdecyduje się na tę budowę, ale już bez części dziecięcej.

  ZOBACZ JAK WYGLĄDA NOWY ŻŁOBEK PRZY KAZURY:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 28
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kazurowiec 21 6 miesięcy temuocena: 92% 

   Panie Burmistrzu! Państwo liczni Radni poprzedniej i tej kadencji!!! od 2017 roku mieszkańcy wyprzedzali ten armagedon, który za chwilę będzie miał miejsce. Najpierw 75 dzieci planowane 30 kat temy, 3 lata temu rzekomo 150 dzieci, niedawno mowa była o 180 dzieciach a teraz 250!!!!!!!!!! Może i budynek pomieści i nawet 500 dzieciaczków tylko co z nami mieszkańcami i przyjezdnymi? Strefa zamieszkania i zakaz ruchu pomiędzy budynkami Kazury 6 a 8 wyrwana z gardła i to się nazywa miłosierdzie dla okolicznych mieszkańców? Grze obiecany SZLABAN? całe osiedle ma ograniczone wjazy a tu proszę....klop...dziura...furtka...prowadząca gdzie? wprost w pieszych poruszających się naszymi pięknymi ciągami. Pytam: KIEDY BĘDZIE SZLABAN??? rodzice przyjezdni utkną na naszych uliczkach a my razem z nimi! chrońmy tez nasza zieleń na osiedlu, której za dużo nie zostało. Stop poszerzaniu, stop betonowaniu!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Podróżnik 20 6 miesięcy temuocena: 14% 

   Strefa zamieszkania nie wolno parkować , nie bedzie wiec po co wjeżdżać - wiec nalezy wymagac egzekwować ten zakaz konsekwentnie zadac interwencji sluzb jak będzie zakaz łamany i nie bedzie argamedonu. Same zas dzieci 250 powinny zbudzac wiecej empatii , ludzie! Obok dyskusja ze kabaciarzami i lobbystami co chcą pare metrów dalej lacznika trazytowego i ruchu wzduz Kazury 700 alut na godzine pod oknami ...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 19 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @Podróżnik dobrze zaprojektowana infrastruktura uniemożliwia lub chociaż mocno ogranicza niewłaściwe zachowania. Tak trudno to zrozumieć? Tłumaczyliśmy na podstawie ursynowskich przykładów, jakie rozwiązania są porządane. Po to projektant i urzędnicy, biorą kasę za projekt (nadzór nad nim), żeby zapewnić bezpieczeństwo i właściwe rozwiązania. Problematyczność lokalizacji oraz oczekiwania mieszkańców, były przedstawione zarządowi dzielnicy oraz radnym.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwyky obserwator 18 6 miesięcy temuocena: 71% 

   Co za przekleństwo, żłobki, maluchy w domu winny być a jak podrosną to do przedszkola. Z drugiej strony Burmistrz tak zlokalizował aby ukatrupić komunikacyjnie okolice. To kolejne przekleństwo, budowanie w idiotycznych, zatłoczonych miejscach. Jak zwykle, wywalanie kasy z minimalnym pożytkiem a najlepiej ze szkodą.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 17 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ty tak na serio?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 16 6 miesięcy temuocena: 80% 

   No i cza bedzie kolejny szlabant

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

   SZLABANT......................a co to takiego. Ogarnij się. Mniej nienawiści.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podróżnik 14 6 miesięcy temuocena: 56% 

   Przecież żłobek to nie automatycznie ruch samochodowy. Nie każdy musi podjechać pod same drzwi żłobka autem. Zamiast hejtować żłobek niech ci okoliczni mieszkańcy konsekwentnie i namolnie wzywają straż miejską do naruszających przepisy, a zdecydowanie karanie i częste nieprawidłowo parkujących zmusi i wychowa niektórych rodziców do spacerku z najbliższego legalnego parkingu (pod kościołem stoi pusty w tygodniu na przykład) albo korzystania z komunikacji. SM ma nawet aplikacje na telefon gdzie można wysłać zdjęcie wykroczenia dla leniwych.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 13 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Warto wyciągać wnioski i unikać powielania starych błędów. Placówki oświatowe czy opiekuńcze, podbudowane lata temu na starym, wielkopłytowym Ursynowie, mają fatalne rozwiązania komunikacyjne. Naszej udręki można było uniknąć, przygotowując przemyślane rozwiązanie, zgodne z polityką miejską, czyli bezpieczeństwo, ochrona, komfort i przywileje dla pieszych. Szczególnie, że mamy do czynienia z przestrzenią wewnątrzosiedlową, wyjściami z klatek czy wielofunkcyjnym ciągami komunikacyjnymi. Ale urzędnicy "wiedzieli lepiej". Niebawem teoria zostanie zweryfikowana praktyką i wszystkie błędne założenia projektowe zostaną zweryfikowane :-/

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podróżnik 12 6 miesięcy temuocena: 40% 

   ~Anna, to dobre miejsce i bezpieczne a i dla mieszkańców sąsiedztwo które powinno gwarantować spokój - chciałbyś żłobek wzdłuż ruchliwej i hałaśliwej ulicy bo niektórym rodzicom łatwo dojechać i zaparkować pod samym wejściem?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

   No właśnie... Spokój... Kwestia mocno dyskusyjna... W każdym razie nie polemizuję z lokalizacją żłobka, ani z wielkością tej placówki:-/ Takie są i szkoda czasu na: ale... Gdyby... Czy... Problem tkwi w organizacji ruchu wokół żłobka, która mocno zaburzy życie osiedla.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazur 10 6 miesięcy temuocena: 89% 

   Kiedy będzie szlaban między Kazury 8 a 6????

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mada 9 6 miesięcy temuocena: 95% 

   Dlaczego redakcja robi relację nt. żłobka przy Kazury tylko pod kątem wizyt urzędników? Nie bulwersuje Państwa, że dwa nowo powstałe żłobki na Ursynowie (Cynamonowa i Kazury) planowane były w przetargach na 150 dzieci, a teraz tylko jeden (Kazury) będzie miał niebotyczne obłożenie na 250 dzieci?! I to ten, który ma być placówką integracyjną, dodatkowo znajduje się: w środku osiedla między budynkami mieszkalnymi z każdej strony, w bezpośrednim sąsiedztwie największego osiedlowego placu zabaw i nie ma bezpośredniego wjazdu z drogi gminnej na swój teren! Czy według Państwa to jest normalne? Po jego otwarciu bezpiecznie w tej okolicy zdecydowanie nie będzie dla nikogo, zarówno dla mieszkańców i ich dzieci, jak i dla wychowanków żłobka i ich opiekunów. Natomiast placówka przy Cynamonowej jest na 150 dzieci, ma bezpośredni dojazd z ulicy Cynamonowej i praktycznie 1 blok mieszkalny w oddali. Kto podejmuje takie decyzje?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 8 6 miesięcy temuocena: 90% 

   W latach 80tych planowany żłobek w TYM MIEJSCU był na 75 dzieci. Natomiast umieszczenie dzisiaj 250 (!) maluchów, które będą dowożone, to żart burmistrza i radnych z okolicznych mieszkańców!!! Teren się nie rozciągnął, budynki i uliczki osiedlowe nie mają ruchomych ścianek... Brak słów! Ten żłobek powinien być zlokalizowany na Kabatach, bo to tam jest zapotrzebowanie na taka placówkę!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 7 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Na szczęście już jest na Kazury :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podróżnik 6 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Za konsekwencje w budowie i uruchomieniu tego żłobka należy się zarówno burmistrzowi uznanie jak i wszystkim rządzącym którzy doprowadzili do złagodzenia sanitarnych przepisów które były absurdalnie anachroniczne. Brak żłobków to katastrofa dla potencjalnych młodych rodziców.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 5 6 miesięcy temuocena: 32% 

   Kazurianie coś milczą na forum nt. żłobka. Czyżby blokadę szykowali?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Jesteśmy wstrząśnięci i zmieszani.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OSP Kazury 3 6 miesięcy temuocena: 90% 

   Żłobek w środku osiedla ,ale genialny pomysł ,samochody z rana jeden za drugim ,już brakuje miejsc do parkowania straż pożarna musi dojechać ,niech się tam tylko pojawi pożar ,oj będzie panika będzie .

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ODP KAZURY 2 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Coś cienko z wyposażeniem, może jeszcze pojawią się nowe elementy. A z pewnością już radni szykują się do zrobienia sweet foci na ramieniu wodza Ursynowa

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~margo 1 6 miesięcy temuocena: 96% 

   Szkoda, że Szanowna Redakcja te piękne zdjęcia pustych ciągów pieszo-jezdnych wokół żłobka robi przed południem... Szkoda, że Pan Burmistrz odwiedza osiedle przed południem... Zapraszamy na powtórkę sesji o 7.00 i 19.00.... Wówczas stoi dwadzieścia kilka aut pomimo wyznaczonych 6 miejsc postojowych w strefie zamieszkania i na drodze pożarowej. Panie Burmistrzu, gdzie te obiecane służby nadzorujące przestrzegania prawa??

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3485 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020